پرسپولیس، یک جام تا 40 جام

پرسپولیس ایران با کسب پانزدهمین قهرمانی در لیگ ایران، تعداد جام‌های خود در تورنمنت‌های رسمی و دوستانه را به عدد ۳۹ رساند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران، روز پنج‌شنبه، پانزدهمین قهرمانی خود در لیگ سراسری ایران را جشن گرفتند که یک رکورد است.
لیگ فوتبال ایران از سال ۱۳۴۹ با رقابت‌های جام منطقه‌ای استارت خورد. رقابت‌هایی که همه تیم‌های حاضر در آن در قالب باشگاهی حضور داشتند. از آن زمان لیگ با عناوین مختلف برگزار شد و بعد از انقلاب اسلامی و در پی آن شروع جنگ تحمیلی برای یک دهه برگزار نگردید.
از سال ۱۳۴۹ تا بیست و دومین دوره لیگ خلیج فارس که پنج‌شنبه گذشته به پایان رسید تا کنون ۴۱ دوره لیگ برگزار شده است. در این بین دوره ششم لیگ تخت جمشید به سال ۱۳۵۷ نیمه‌تمام ماند. در یک دوره رقابت‌های لیگ آزادگان هم پرسپولیس با توجه به تعداد بسیار زیاد ملی‌پوشان، برای همکاری با تیم ملی که راهی جام جهانی شد و همچنین کمک به لیگ و دیگر باشگاه‌ها تا بتوانند مسابقات را برگزار کنند، رضایت به کنار کشیدن از رقابت‌ها داد. به این ترتیب پرسپولیس این ۱۵ جام را در ۳۹ دوره به دست آورد که رکورد فوتبال ایران است.
۶ قهرمانی جام حذفی کشور، ۴ سوپرجام، یک قهرمانی برای انتخابی باشگاه‌های آسیا، ۶ قهرمانی باشگاه‌های تهران، ۲ قهرمانی جام حذفی تهران، یک جام قهرمانی جام شهید اسپندی، یک قهرمانی جام در جام باشگاه‌های آسیا در تورنمنت‌های رسمی و یک قهرمانی جام وحدت، یک قهرمانی جام شارجه و یک قهرمانی جام ولایت در تورنمنت‌های دوستانه از دیگر عناوینی است که پرسپولیس از آن خود کرده است.
سرخپوشان ایران حالا یک جام تا چهلمین جام خود فاصله دارند.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه