حضور‌ یک مدیرعامل در اتاق داوران زنگ خطر است

درویش: انگار دوست داشتند پرسپولیس هم مجوز حرفه‌ای نگیرد

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: جالب است، رادوشوویچ به مردم آرامش می‌دهد اما مسئولان داخلی سینه سپر می‌کنند و می‌گویند احتمالا پرسپولیس حذف می‌شود. آیا دوست دارید چون استقلال افتاده ما هم بیفتیم؟!

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، رضا درویش مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس دوشنبه شب به صورت تلفنی در برنامه فوتبال برتر حضور یافت و در خصوص مجوز حرفه‌ای پرسپولیس اظهار داشت: نزدیک به دو ماه و نیم تا سه ماه اخیر، کارگروه مجوز حرفه‌ای ما شبانه روزی کار کردند و به خصوص از ۱۵ اسفند تا ۱۰ فروردین تلاش کردند مشکلاتی که از گذشته وجود داشت و بدهی‌های ۱۵ ساله اخیر را با وجود مشکلات مالی زیاد، برطرف کنیم.

وی افزود: بارگذاری اسناد ورزشی دو هزار صفحه بود و همچنین بارگذاری اسناد مالی ۱۲۰۰ صفحه بود. ما موانع را مرتفع کردیم اما همان‌طور که می‌دانید ارثی از گذشته برای ما مانده که پرونده رادوشویچ است و قسط اول را ۲۵۰ هزار یورو با دشواری پرداخت کردیم. برای قسط اول تلاش کردیم از فدراسیون بخواهیم از پاداش فیفا این موضوع را پرداخت کنند اما گفتند باید یک ماه زودتر می‌گفتید. ما هم از راه دیگری پرداخت کردیم. اما برای قسط دوم زودتر گفتیم که از این پول پرداخت کنند چون ویلموتس را هم از همین راه پرداخت کردند.

او در این باره تصریح کرد: ما اواخر اسفند نامه را نوشتیم اما ایمیلی از فیفا به ما رسید و گفتند باتوجه به اینکه هنوز محاسبات فیفا برای تعیین درآمد باشگاه‌ها پایان نیافته، امکانی برای پرداخت نداریم اما اگر فدراسیون بخواهد می‌تواند بگوید و از پاداشش پرداخت کنیم. ما هم از اول همین را گفته بودیم. جالب است که فدراسیون فوتبال به جای اینکه این را در یک نامه به ما بگوید، در رسانه‌ها هواداران ما را نگران می‌کنند. شاید دوست داشتند ما هم مجوز حرفه‌ای نگیریم، ما هم بسیار ناراحت هستیم که استقلال مجوز نگرفته چون آنها تیم دوم ما و تیم همشهری ما هستند.

مدیرعامل پرسپولیس با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت: اگر یک روزی فدراسیون فوتبال بتواند مشکل پرسپولیس را حل کند، آیا ما باید برویم به سراغ فدراسیون کشتی و سوارکاری؟ فدراسیون نزد فیفا پول دارد و ما هم داریم اما هنوز محاسبات مربوط به پاداش ما انجام نشده است. درخواست ما را یکشنبه بردند در هیئت رئیسه اما هیئت رئیسه موافقت نکرده، انگار دوست داشتند پرسپولیس هم مجوز حرفه‌ای نگیرد.

درویش همچنین عنوان کرد: دسترسی به آقای تاج چندان ممکن نیست اما ما نامه درخواست خود را به بین‌الملل فدراسیون دادیم. به هر جهت من فکر می‌کردم حداقل دغدغه ایرانی بودن و دوست داشتن تیم‌های ایرانی خوب است اما علی‌الظاهر همه اینطور نیستند. من نمی‌دانم فدراسیون فوتبال اگر دغدغه حضور یک تیم ایرانی در آسیا را ندارد، پس دغدغه‌اش چیست؟

او با اشاره به زمان ارسال نامه گفت: شنبه ساعت یک شب (سحر یکشنبه) نامه فیفا را گرفتیم و ما برای بین‌الملل فدراسیون پیامک گذاشتیم که لطفا شما از منابع فدراسیون پرداخت کنید. از روز اول هم ما درخواست داشتیم که از منابع فدراسیون پرداخت شود چون هنوز برای ما محاسبه نشده است. امروز آقای تاج گفتند پرسپولیس هم به آسیا نمی‌رود؛ این خوشحالی دارد؟ این ننگ است برای مسئولان فوتبال.

رضا درویش در مورد پاسخ فدراسیون گفت: درخواست ما را یکشنبه بردند در هیئت رئیسه اما هیئت رئیسه موافقت نکرده، انگار دوست داشتند پرسپولیس هم مجوز حرفه‌ای نگیرد.

وی افزود: یک بنده خدایی به من گفت که شما بروید پی کار خودتان چون علی الظاهر هیئت رئیسه تصمیم گرفته که با درخواست شما مخالفت کند. آیا بهتر نیست شما با این پول گره از کار یک تیم ایرانی باز کنید؟ قسط ما فقط ۲۰۰ هزار یورو است و در فیفا ۷۰۰ هزار دلار داریم، در ای اف سی هم سه میلیون و پانصد هزار دلار داریم.

درویش در این خصوص ضمن انتقاد به فدراسیون فوتبال گفت: اینکه مسئولان برای پرسپولیس کاری نکنند و ممانعت شود برای صدور مجوز حرفه‌ای، کار خوبی نیست. ما می‌خواهیم ظرفیت تماشاگران را بالا ببریم و می‌گویند نه، پس شما باید چه کار کنید؟ در مسابقات آسیایی، پرسپولیس و استقلال حکم تیم‌ملی را دارند. اگر این دغدغه در هیئت رئیسه نیست، پس کجا باید باشد؟ الحمدالله خدا کمک کرده و ما از جای دیگر این مشکل (رادو) را مرتفع کردیم.

رضا درویش مدیرعامل پرسپوليس که تیمش در کورس قهرمانی در فاصله پنج هفته مانده به پایان فصل و در فاصله یک امتیازی با صدرنشین قرار داد، در ادامه خاطرنشان کرد: این هفته یک مدیر با لپ تاپ رفته رختکن داوران و یکی دو نفر از مدیرعاملان باشگاه‌ها هم که تلفنی با من صحبت می‌کردند، آن را گفتند. این اتفاق زنگ خطری است در این چند روز آخر بازی‌ها که حساس هم هست و آنهایی که ارتباطات قوی دارند و هیات رئیسه هستند و دسترسی بیشتری دارند و شاید در نتایج تاثیر بگذارد!

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه