اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به تهمت و افتراهای اخیر:

به هواداران‌تان آدرس غلط ندهید/ به جای آوردن اسم پرسپولیس از مدیران خودتان سوال کنید

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای نسبت به افتراهای وارده از سوی مدیران و بازیکنان یک باشگاه خاص واکنش نشان داد.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، در این اطلاعیه آمده است: در روزهای گذشته صبوری کرده و سعی نمودیم با چشم‌پوشی بر افتراها نسبت به پرسپولیس که به موج دروغ‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دامن زد، به آرامش اوضاع کمک کنیم تا سال جدید با چنین مباحثی آغاز نشود، اما پافشاری طرف مقابل و سکوت آن‌هایی که وظیفه روشنگری داشتند ما را ناچار از این امر کرد.
مدیران و بازیکنان استقلال در روزهای اخیر مطالبی را مطرح کرده‌اند که به دور از واقعیت است و ما را به نقطه‌ای رساند که ناچار به پاسخگویی شدیم.
بازیکنان آن باشگاه مختار هستند آن‌قدر ساده باشند که حرف‌های بعضی مدیران آن مجموعه را باور کنند یا برای خوشامد هواداران خودشان در جهت توجیه ایشان یا افکار عمومی گام بردارند، اما نه وقتی که افترا را متوجه پر‌سپولیس می‌کنند. پرسپولیسی که با سیلی صورت خود را سرخ نگه‌می‌دارد و مظلومانه از موهبت‌هایی بی‌بهره است که دیگران از آن بهره می‌برند.
در این فوتبال باشگاه‌هایی که از حمایت‌های مالی دولتی یا شبه دولتی بهره‌مند هستند، شناخته شده‌اند و پرسولیس در زمره آن‌ها نیست.
مسوولان آن تیم خاص نمی‌توانند با ایجاد هجمه علیه پرسولیس یا دادن کدهای نادرست به هواداران‌شان مشکلات پیش آمده را حل و بدهی‌های بین‌المللی را تسویه کنند.
ما در پرسپولیس از وضعیتی که برای بعضی باشگاه‌ها پیش آمده است، ناراحتیم اما کسی یادش نرفته پرسپولیس برای این که بدهی‌های خود را پرداخت کند، پشتوانه‌ای جز خودش نداشت. الان هم ندارد. یک روز روی درآمد آسیایی حساب کردیم و در همان زمان بودند تیم‌هایی که بدون همان درآمد آسیایی، چه هزینه‌هایی می‌کردند. بازیکنانی که ما می‌خواستیم را با بهایی به مراتب بالاتر جذب می‌کردند در حالی که نه مثل پرسپولیس پاداش آسیایی داشتند و نه به قدر آن درآمد اسپانسری ولی نمی‌توانستیم مثل آن‌ها هزینه کنیم! حالا کدام باشگاه از حمایت‌های مالی نامرئی بهره برده است؟
پرسپولیس در تمام این سال‌ها با پرونده‌های سنگین متعددی دست و پنجه نرم کرد. از بدهی به برانکو و کالدرون گرفته تا بودیمیر و رادوشویچ. هر کدام از این پرونده‌ها هزینه‌ها و مشکلات فراوانی به باشگاه تحمیل کردند از جمله اینکه در سخت‌ترین شرایط دو بار پنجره باشگاه بسته شد. مگر ما در این شرایط بحرانی نبودیم؟ آیا کسی را مقصر دانستیم؟ چرا برای فرار به جلو از اسم پرسپولیس استفاده می‌کنید؟ این هم اتفاقی جدید در تاریخ فوتبال ایران است که هزینه یک مربی را در ابتدا پرداخت نکرده‌اند، بعدتر بارها فرصت تسویه داشته‌اند و این اواخر مستقیما از منابع بورسی هم برداشت کرده‌اند اما به جای پرداخت بدهی، پول را صرف بستن یکی از گرانقیمت‌ترین تیم‌های ادوار لیگ کرده‌اند و حالا که با سوءمدیریت کار از کار گذشته اسم پرسپولیس را می‌آورند!
وقتی مدیریت غلط و سلیقه‌ای داشته‌اید پرسپولیس باید جوابگو باشد؟ وقتی بازیکنانی داشته‌اید که نسبت به سال قبل و تیم قبلی‌شان (به گواه اظهارات حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی) ۹ برابر پول گرفته‌اند پرسپولیس باید جوابگو باشد؟ اینها را از مدیریت قبلی‌تان سوال کنید که برای قهرمان شدن بعد از سال‌ها از هیچ هزینه‌ درشتی چشم‌پوشی نکرد!
از همه مهم‌تر اینکه بازیکنان یک تیم چطور به خودشان اجازه می‌دهند راجع به باشگاه بزرگ پرسپولیس با طعنه و کنایه صحبت کنند، آن هم زمانی که یک مشکل داخلی و درون باشگاهی دارند و مدیران خودشان باید پاسخگو باشند؟ تیم شما اگر اینطور هزینه نمی‌کرد، شک نکنید می‌توانستید در این مدت ۵ بار، تمام طلب مربی ایتالیایی را پرداخت کنید! ضعف مدیران‌تان را به پرسپولیس ربط ندهید و به هواداران‌تان هم آدرس غلط ندهید.
از اینها گذشته در این سال‌ها کدام باشگاه صنعتی چنین مشکلاتی داشته؟ تیم‌هایی که تنها افتخارشان نتیجه گرفتن مقابل پرسپولیس است، قراردادها و پاداش‌های آنچنانی گرفته‌اند. تیم‌هایی که هیچ دغدغه‌ای برای خرج کردن ندارند و حتی ریخت و پاش نامعقولی هم باعث نمی‌شود کسی روی آنها و عملکردشان حساس شود، در این میان با فراغ بال روی اهدافشان متمرکز می‌شوند.
پرسپولیس چندین سال است به گواه اسناد و مدارک موجود منطقی هزینه می‌کند ولی هیچوقت در چالش‌ها و سختی‌ها، بقیه را مقصر ندانست! البته قرار نیست وارد این بحث‌ها بشویم ولی حافظه تاریخی داریم. این روزها درباره پرداخت مطالبات کالدرون صحبت می‌شود. دروغ‌هایی که در این ارتباط تحویل هواداران فوتبال و آن باشگاه می‌شود تاسف‌آور است. پرسپولیس آن پول را وام گرفت. به خاطر آن وام هم بدهکار است و بخشی از بحران سال گذشته پرسپولیس مانند بسته شدن حساب‌ها که هنوز ادامه دارد ناشی از همین مساله است.
در همین پرونده از پرسپولیس شکایت و حساب‌ها مسدود شد. از کدام حمایت پنهانی یا کمک بلاعوض سخن به میان می‌آورند؟ امیدواریم از این رویه غلط دست برداشته شود و حل مشکلات و ناکارآمدی خود را در متهم ساختن این و آن جستجو نکنند.

دیدگاه‌ها (22)

 1. رضا سیاوشی

  احسنت باید زودتر جلو رفتار زشت مدیران و عوامل بی مسولیت استقلال و زودتر گرفت تا حرف مفت دیگه نزنن

  • حمیدرضا کریمی

   سلام. خیلی زودتر و محکمتر باید پاسخ میدادید. الان هم به همین بسنده نکرده و با مصداق به روشنگری ادامه دهید. نمونه هایی مثل عدم تمکن در خرید قطعی محمد نادری و شهریار مغانلو و …

  • سعید معصومی

   عالی بود، یکی ندونه فکر می‌کنه این بازیکنای استقلال نبودن که سال گذشته بالاترین قراردادها رو بستن!! قراردادهای دایر رو با هماهنگی آجرولو چند برابر کردن تا جایی که سازمان بازرسی و حراست ورود کرد!!! الان همونهایی که پارسال بالاترین قراردادها رو بستن و تمام و کمال تسویه هم کردن، دنبال پول میگردن؟؟!!! پول کجاست؟! تو جیب شما….. اینم ما نمیگیم، همه نهادهای ذیربط گفتن. خدایی چقدر وقیحانه آدرس غلط میدن!!!

 2. درود بر روابط عمومی باشگاه مردمی پرسپولیس،،، بهتر است بازیکنان گرانترین تیم ادوار لیگ ایران نگاهی به قراردادهای ترکمنچای گونه خود بیندازند سپس دهان به تهمت و افترا زدن باز کنند.

 3. باید شکایت کرد

 4. سعید معصومی

  عالی بود، یکی ندونه فکر می‌کنه این بازیکنای استقلال نبودن که سال گذشته بالاترین قراردادها رو بستن!! قراردادهای دایر رو با هماهنگی آجرولو چند برابر کردن تا جایی که سازمان بازرسی و حراست ورود کرد!!! الان همونهایی که پارسال بالاترین قراردادها رو بستن و تمام و کمال تسویه هم کردن، دنبال پول میگردن؟؟!!! پول کجاست؟! تو جیب شما….. اینم ما نمیگیم، همه نهادهای ذیربط گفتن. خدایی چقدر وقیحانه آدرس غلط میدن!!!

 5. متاسفم برای این فوتبال که آدم‌های بی ربط وفاقد تخصص در آن به کار گماشته می‌شوند.که نتیجه آن اینطور میشود.

 6. مدیران و بازیکنان سایر تیم ها لطفاً یاوه گویی نکنید و سرتان به ماتحت خودتان باشد .
  با تشکر 😉

 7. امین ضیا

  شما که انقدر دغدقه جواب دادن به آدمای معلوم الحال هستید چرا خواسته هوادار پرسپولیس بزرگ رو نادیده میگیرین؟ روی صحبتم با آقای درویشه برادر چرا من هوادار باید هر بازی تنم بلرزه بخاطر ترکیب و تاکتیک تیمم من هوادار اگر تیم نترس بازی کنه و ببازه بیشتر لذت میبرم تا یه تیم ترسو تو زمین ببینم، آقا یحیی باید یواش یواش بار سفرو ببنده و بره با احترام هم بره نه که با سعار حیا کن رها کن

 8. محسن شهبازنژاد

  پرسپولیس همیشه مردمی بوده مردمی خواهد بود..انشاءالله امسال هم هر تیمی که حقشه قهرمان بشه…از همینجا از بچه ها و مدیریت و کادرفنی درخواست داریم دربی پیش رو را با پیروزی و ۳ امتیاز حساس این بازی را هوادارا تقدیم کنند،دم همتون گرم

 9. محسن شهبازنژاد

  پرسپولیس همیشه مردمی بوده مردمی خواهد بود..انشاءالله امسال هم هر تیمی که حقشه قهرمان بشه…از همینجا از بچه ها و مدیریت و کادرفنی درخواست داریم دربی پیش رو را با پیروزی و ۳ امتیاز حساس این بازی را هوادارا تقدیم کنند،دم همتون گرم

 10. احسنت باید زودتر اقدام می کردید تا اینجوری به باشگاه و بازیکنان حمله کنند..

 11. دروازه بان شان فقط حرفهای بی مدرگ را پیشنوه و بدون تحقیق به‌زبان میاره افتخار داره که باریکن تیم ملیه
  خواهشا برید معرفت را از عارف غلامی یاد بگیرید

 12. سیروان کردستان

  هر موقع با دروغ و یا حتی به شوخی تهمتی بزنن به کسی یا افرادی، اگه فرد تهمت دیده فورا از خود دفاع نکند، روز مرگش رسیده. پرسپولیس به موقع واکنش نشان داد.
  البته پرسپولیس باید در دوران برانکو هم زودتر واکنش نشان میاد بجای سکوت. انگ حکومتی رو با سیاست و حقه ساختن. و باید تو دهنی فورا میخوردن.
  اما الان بیانیه پرسپولیس به موقع و به جا و عالی بود

 13. سیروان کردستان

  بیانیه پرسپولیس به موقع و بی نظیر بود
  اگه فورا واکنش نشون ندیم، اینا واقعا دروغ خودشون رو باور میکنن.
  بعنوان یک هوادار از باشگاه تقاضامندم در صورت تکرار بی اخلاقی ارکان باشگاه استقلال در هر پست و مقامی فورا واکنش نشان بدهد
  دیر جنبیدن تاوان دارد

 14. علی دیبازر

  عالی بود باید تو ابعاد زیاد این بیانیه رسانه ای شه

 15. آرمین اسدی

  آخه عزیز من یادتان رفت برای باز کردن پنجره نقل و انتقالات و جلوگیری از کسر امتیاز آقای ظریف و رئیس جمهور وقت آقای روحانی با شیوخ عربی مذاکره کردند تا شما قهرمانی را هدیه بگیرید.
  حتما فراموش کردید که وزیر ورزش سابق در گذشته معاون مالی مدیر عامل شما در یک شرکت خصوصی بود که برنامه نود از ارتباطات تو در تو این افراد با نفو ذ پرده برداشت.
  حذف استقلال باز هم در جهت دریافت سهمیه مستقیم برای پرسپولیس بوده ولو غیر

 16. مهدی نامی نیا

  اینا یادشون رفته بخاطر پول برانکو بخاطر پول کالدرون‌پرسپولیس پنجره اش بسته شد کلی بدهی بالا آورد کلی وام و در به دری کشید فینال آسیا بخاطر پنجره بسته به زور شدیم ۱۱ تا تو این سالها کلی درآمد کسب کردیم تو آسیا ولی کیسه کشا فقط بدهی درست کردن دزدی کردن کثافت کاری کردن حقوق بازیکناشون چند برابر کردن پرسپولیس رو هر کی دست گذاشت چند برابر بهش دادن و هزار گند دیگه ای که زدن انوقت بازیکنای بیشعور کیسه میان تقصیر و میندازن گردن پرسپولیس

 17. اونا همیشه گوه اضافی میخورن

 18. رضا دانش

  اگ یک بار از همچین بازیکنانی ک علیه باشگاه پرسپولیس حرف مفت میزنن شکایت میکردین هر بازیکن دوزاری جرات نمیکرد علیه پرسپولیس هر چرندی رو به زبون بیاره

 19. احسنت بر این پاسخ
  انشالله کی به طور رسمی اعلام می شود در آسیا هستیم؟
  امیدوارم برای فصل بعد بازیکن های جدید با کیفیت البته با قیمت مناسب جذب شوند
  مراقب خرج کردنتان باشید

 20. سلام.اینا‌عادت‌کردند‌هرموقع‌‌مدیریت‌نمیکنندو‌پول‌کم‌میارن‌..میرن‌جلو‌وزارت‌‌که‌چرا‌به‌پرسپولیس‌پول‌دادید‌به‌ما‌ندادید.‌یکی‌نیست‌بپرسه‌بازیکن‌و‌مربی‌خارجی‌را‌با‌دولار‌۲۶تومنی‌میاری‌بعد‌ خود‌مبلغ‌را‌نمیدی‌جریمه‌میشی‌هیچ‌دولار‌شد۵۵باید‌دو‌برابر‌بدی‌‌را‌اول‌حساب‌کن‌بعد‌بازیکن‌بگیر.بعد‌کمپ‌زدی‌بقول‌خودتون‌۷۰۰میلیارد‌هزینه‌کردید‌خوب‌فردا‌.برید‌دم‌‌وزارت‌شعار‌بدید‌این‌زمین‌و‌کمپ‌‌باپا‌پول‌بیت‌المال‌ساختیم‌‌چرا‌پرسپولیس‌نساخته.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب