داوران، VARرا بهانه کرده‌اند

علیرضا بیرانوند: پرسپولیس خیلی خاص است، بچه‌هایش کم نمی‌آورند

دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی ایران گفت: مگر چنین چیزی می‌شود. من به خاطر آفساید حریف اخراج شدم! پنالتی‌های ما را هم نگرفتند. هفته قبل هم به خاطر اخراج نکونام، پنالتی ما را نگرفتند ولی پرسپولیس خیلی خاص است، بچه‌هایش کم نمی‌آورند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، علیرضا بیرانوند پس از بازی با آلومینیوم که با اشتباهات داوری و کارت قرمز برای او همراه بود، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا باید بگویم به این که بازیکن یک تیم خیلی خاص هستم، افتخار می‌کنم. البته متاسفانه اتفاقاتی برای پرسپولیس می‌افتد که همه می‌بینید. امروز هم دو پنالتی برای ما نگرفتند. از داور یک سوال دارم. آقای داور عزیز، پنالتی روی مهدی ترابی را نمی‌گیری، اشکالی ندارد. دیگر چرا کرنر گرفتی؟ آن صحنه که اصلا کرنر نبود. چرا برای ما کرنر گرفتی، باید اوت می‌گرفتی.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اتفاقات بازی گذشته، افزود: در تیم ملی، چهار سال با جواد نکونام هم‌بازی بودم، کاپیتان من بوده است و به وی احترام می‌گذارم، اما دلیل پیروزی فولاد مقابل پرسپولیس اخراج نکونام بود. وقتی یک بر صفر جلو افتادند، آقاجواد دنبال اخراج شدن بود. به او تبریک می‌گویم ذهنیتش همین بود.
در آن مسابقه پس از اخراج نکونام، همه سوت‌ها به سود فولاد شد. یک مثال می‌زنم؛ همان پنالتی روی شیخ دیاباته که داور اعلام نکرد. اگر نکونام اخراج نمی‌شد، امکان نداشت داور آن صحنه را پنالتی نگیرد، صد در صد پنالتی می‌گرفت. داور پس از اخراج آقاجواد، ترسیده بود. پیش خودش می‌گفت نکونام را اخراج کردم، اگر پنالتی هم بگیرم شاید درست نباشد و روی من فشار بیاورند.
بیرانوند خاطرنشان کرد: امروز را هم که دیدیم. مگر چنین چیزی می‌شود. من به خاطر آفساید حریف اخراج شدم!
این اتفاقی است که افتاده، خدا را شکر می‌کنم در یک تیم خاص هستم. چند سال است خاص بودن پرسپولیس برای همه ثابت شده و دوست ندارند قهرمان شود. پرسپولیس از بازیکنان بزرگی برخوردار است و کادر فنی خیلی خوبی دارد، اما برخی مسائل واضح است. به داور هم گفتم.
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: به رئیس عزیز فدراسیون فوتبال می‌گویم؛ آقای تاج! ماجرای ویدئوچک را تمام کنید. از وقتی گفته‌اند که VAR در فوتبال ایران نیست، دست داوران باز شده و خیال‌شان هم نیست. فوقش می‌گویند ویدئوچک نیست و داوران اروپایی هم با وجود این سیستم اشتباه می‌کنند. ما هم برویم و این کار را کنیم.
بیرانوند در مورد اظهارنظر مرتضی پورعلی‌گنجی که گفته است هر بازیکن برای ورود VAR، مبلغ 50 میلیون تومان بدهد، گفت: این اتفاق نمی‌افتد، پورعلی‌گنجی روی عصبانیت حرف زده، وقتی این سیستم نمی‌آید خودمان مجبوریم دست به کار شویم. آوردن ویدئوچک دست فدراسیون فوتبال است. شنیده‌ام گفته‌اند برای ورزشگاه آزادی استقلال و پرسپولیس پول آن را بدهند. اصلا این موضوع امکان‌پذیر نیست. مگر می‌شود؟ امسال اتفاقاتی برای پرسپولیس می‌افتد که دوست ندارم در موردش حرف بزنم.
وی در مورد اینکه بازیکنان پرسپولیس باور دارند که می‌خواهند تیمی خاص را قهرمان کنند، پاسخ داد: از پرسپولیس‌ خاص‌تر پیدا نمی‌کنید. اصلا بحث قهرمان شدن یک تیم خاص نیست، فقط یک تیم خاص وجود دارد و آن هم پرسپولیس است. همه فشارها اکنون روی تیم ما است و اتفاقاتی می‌افتد. برای من خیلی جالب شده، تیم‌های دیگر باید به حدی جلوی پرسپولیس خوب کار کنند تا دیده شوند، نه داوران؛ به جای آنکه بازیکنان حریف خوب کار کنند، داوران حرکاتی انجام می‌دهند. تا دو سه هفته در فضای مجازی صحنه‌های مربوط به آنها در فضای مجازی منتشر شود و همه روی داور زوم شوند. شاید از طرف هواداران هم حرف‌های رکیک بخورند اما اصلا برایشان مهم نیست. نباید به این اتفاقات زیاد فشار بیاوریم.
دروازه‌بان تیم ملی کشورمان اظهار داشت: خواهش می‌کنم دیگر اسم VAR را نیاورید. این سیستم به ایران نمی‌آید. الان یک بحثی در رختکن ما بود. ظاهرا باشگاه آلومینیوم عکسی از پای فخرالدینی منتشر کرده، به نظر من او قبل از بازی مصدوم شده بود. پای من در آن صحنه روی زمین سُر خورد و به مچ او برخورد کرد. نمی‌دانم چه حرکتی است که عکس پایین پایش را منتشر کردند. در ضمن بحث اصلی مربوط به آفساید در آن صحنه است.
بیراوند افزود: این تیم پرسپولیس و بچه‌هایش کم نمی‌آورند. امروز چقدر از حضور هواداران خوشحال بودم و انرژی گرفتم. حس خوبی داشتم که یار دوازدهم پشت پرسپولیس است. دیدید که بعد از 10 نفره شدن هم فشار آوردیم، اکنون اتفاقی افتاده و به خاطر تفاضل گل دوم شده‌ایم، اما همچنان مقابل تیم‌های مدعی بازی داریم. مطمئن باشید تا قبل از مرحله بعدی جام حذفی با تیم دوم یا سوم 5-4 امتیاز اختلاف خواهیم داشت.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه