پرداخت اقساطی با سررسید شش ساله

واگذاری ۵۱ درصد سهام پرسپولیس با ۵۴۷ میلیارد

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد؛ ۵۱ درصد سهام پرسپولیس با رقم دو هزار و هفتصد میلیارد تومان عرضه خواهد شد که خریدار تنها باید ۲۰ درصد را نقدی پرداخت کند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، سازمان خصوصی ‌سازی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، در نظر دارد به استناد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه، سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس را با رعایت «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها»، از طریق فرابورس عرضه و واگذار کند.

بنا بر اعلام سازمان خصوصی‌سازی، بلوک 51 درصدی سهام باشگاه پرسپولیس که ۵ میلیارد و ۳۶۲ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۶۵۰ سهم این باشگاه را شامل می‌شود به ارزش کل پایه 27 هزار و 381 میلیارد و 729 میلیون و 960 هزار و 900 ریال، به صورت 20 درصد نقد و بقیه اقساط 6 ساله با فاصله هر قسط 6 ماه و مدت تنفس یک‌ ساله در فرابورس عرضه خواهد شد.

به این ترتیب ارزش 51 درصد سهام پرسپولیس دو هزار و هفتصد میلیارد تومان خواهد بود که با واگذاری به بخش خصوصی، این باشگاه به صورت رسمی به جمع باشگاه‌های غیر دولتی ایران اضافه خواهد شد و اعضای هیئت مدیره قرمزها را نیز مدیران غیردولتی تشکیل خواهند داد.

نکته مهم اینکه ممکن است سهام پرسپولیس به صورت یک بلوک یا سه بلوک 17 درصدی عرضه شود که در صورت واگذاری یک بلوک 51 درصدی، شرکت خریدار قدرتمندترین سهامدار باشگاه نیز خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه خصوصی سازی، خریدار باید حدود 547 میلیارد تومان را به صورت نقدی پرداخت کند و بعد از یک سال تنفس، در 12 قسط شش ماهه، بقیه مبلغ پرداخت می‌شود.

آگهی عرضه عمومی سهام پرسپولیس هفته آینده نیز منتشر می‌شود و سپس فرآیند برای خرید 51 درصد سهام و عرضه پیشنهادات آغاز خواهد شد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه