شکایت پرسپولیس از بازیکن نساجی و پیگیری پرونده ترابی در کمیته انضباطی

باشگاه پرسپولیس ضمن حضور مهدی ترابی و نمایندگان باشگاه در کمیته انضباطی برای طرح دفاعیات، از بازیکنی که در جریان بازی به صورت مکرر و موکد ترابی را مورد هتاکی و توهین قرار داد، به این دلایل و برای تلاش در جهت ایجاد درگیری، شکایت می‌کند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، بازیکن پرسپولیس در بازی برابر نساجی از زمین اخراج شد و از ادامه آن پیکار محروم گردید. با توجه به این امر امیدواریم بعد از روشن شدن مسائل برای اعضای کمیته انضباطی و این‌که شروع کننده آن اتفاقات فرد دیگری بود، ترابی را برای بازی‌های آتی در اختیار داشته باشیم.

البته در این باره باید منتظر بود تا کمیته انضباطی فدراسیون بعد از اطلاع از مسائلی که روی داد نظر خود را اعلام دارد. به هر حال مهدی ترابی، همواره بازیکنی بوده که از برخوردها و درگیری پرهیز می‌کند و سابقه او در این ارتباط روشن و مشخص است و در این ماجرا هم نه تنها شروع کننده نبود بلکه در طول مسابقه تلاش کرد با نشنیده و ندیده گرفتن صحبت‌ها و اقدامات بازیکن تیم مقابل، از بروز اتفاقات جلوگیری کند و شاید اگر داور متوجه هتاکی و توهین‌ها شده بود و بازیکن خاطی را از زمین اخراج می‌کرد، حوادث بعدی رخ نمی‌داد.

البته باشگاه پرسپولیس در کنار دفاعی که صورت خواهد گرفت و مستنداتی که ارائه می‌دهد از احمد موسوی، بازیکن تیم نساجی مازندران به خاطر رفتار غیر فوتبالی که نسبت به بازیکن پرسپولیس داشت و بازی را به سمت آن اتفاقات پیش برد به کمیته انضباطی شکایت خواهد برد. البته در این بین باید به رفتار جوانمردانه و اخلاق مدارانه سرمربی نساجی مازندران نیز اشاره و بابت آن تشکر کنیم. او به جای داور مسابقه که فرض بر این است متوجه رفتارهای بازیکن مورد نظر نشد، بازیکن خاطی را از زمین بیرون کشید و در زمان بیرون آمدن موسوی از زمین دلیل تعویضش را خطاب به خود بازیکن همین موضوع عنوان کرد.

مهدی ترابی که تا تصمیم بعدی کمیته انضباطی محروم است، از نظر شخصیتی، آن‌قدر بازیکن ماخوذ به حیایی است که حتی بعد از مسابقه، از پاسخ به سوال بعضی همبازیان خود که در جریان توهین‌های مطرح شده نسبت به وی نبودند طفره می‌رفت. در این بین تاسف‌بار این است که ترابی همه توهین‌ها را شنید و در آن صحنه هم برخورد فیزیکی را بازیکن مقابل به گواه شاهدان و حاضران آغاز کرد و باز با جریمه داور روبه‌رو شد. در این بین داور هم اصلا مخاطب نبود و صحبت مهدی ترابی با بازیکنی بود که وی را آماج توهین قرار داده بود.

نکته پایانی و مهم اینکه، در ویدئوی اختصاصی باشگاه پرسپولیس از رفتار بازیکن خاطی نساجی بعد از اخراج، او بعد از تکرار یک حرکت شنیع و دور از اخلاق مقابل دوربین عکاسان، به صراحت می‌گوید شروع کننده درگیری‌ها او بوده است. این ویدئو در کنار سایر مستندات باشگاه پرسپولیس، ضمیمه این شکایت شده و تقدیم کمیته انضباطی می‌شود.

دیدگاه‌ها (1)

  1. محمد باقر افضلی

    درود . انضباط همراه با حفظ و ارزش هر بازیکنی باید بدون توجه به جایگاه و مرتبه آنها بصورت برابر و بدون تبعیض خط مشی کادر فنی و مدیریت باشگاه باشد.
    وقتی بازیکنی کارت زرد میگیرد با اتکاء و نظر به مصالح و حفظ جایگاه تیم اگر چه به بدترین شکل مورد اهانت قرار بگیرد خویشتن داری و بردباری داشته باشد ، آنگاه داور و همه عوامل و ابزارهای در اختیار مانند فیلم مسابقه و…..در نهایت رای برحق را از کمیته انضباطی و سایر عوامل ذیریط خواهدگرفت. اگر این اتفاق رخ نمیداد احتمال زدن گلهای بیشتر و اندوخته بهتر برای نیم فصل دوم دور از دسترس نبود.بین حرکت عصبی و حالت هجومی و تلاش برای مهار ترابی و اینکه در مصاحبه و پاسخ به دوستان با متانت برخورده کرده بنوعی توجیه است، او با سکوت میتوانست در دام اشتباه و یا تند روی داور نیافتد. انتقاد از خود را نهادینه کنیم .

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب