پرسپولیس 5 – نساجی مازندران 1

پرسپولیس با یک برد پر گل، قهرمان نیم فصل لیگ فوتبال ایران شد

دیدار رفت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و نساجی مازندران با نتیجه پنج بر یک به سود سرخپوشان پایتخت خاتمه یافت و پرسپولیس توانست با یک بازی برتر و کسب یک برد پر گل، قهرمانی نیم فصل لیگ فوتبال ایران را بدست آورد.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، دیدار رفت تیم‌های فوتبال پرسپولیس و نساجی مازندران از هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از ساعت 16 و 5 دقیقه امروز (پنج‌شنبه) در ورزشگاه آزادی و بدون حضور تماشاگران آغاز شد.

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، سینا اسدبیگی، میلاد سرلک، مهدی ترابی، سعید صادقی، محمد عمری و وحید امیری.

ذخیره‌ها: احمد گوهری، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، وحدت هنانوف، کمال کامیابی‌نیا، سروش رفیعی، امید عالیشاه، حامد پاکدل و مهدی عبدی.

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

داوران: علی صفایی، محمدرضا منصوری، یعقوب سخندان، حسین زمانی

ناظر: رحیم رحیمی مقدم

پرسپولیس در این بازی با لباس‌های یکدست قرمز و تیم نساجی مازندران با لباس‌های سرمه‌ای رنگ در زمین حاضر شدند.

سرمه‌ای پوشان آغازگر نیمه اول این بازی بودند.

پرسپولیس، بازی را هجومی آغاز کرد و در اولین دقایق بازی، مهدی ترابی در جناح چپ و پشت محوطه جریمه نساجی متوقف شد که داور ادامه بازی را اعلام کرد.

در دقیقه 6 وحید امیری در جناح چپ صاحب موقعیت شد و ارسال او به دست علیرضا ابراهیمی مدافع نساجی برخورد کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. گولسیانی پشت ضربه ایستاد و اولین گل این دیدار را برای پرسپولیس به ثمر رساند.

در دقیقه 9 در پی برخورد مهدی ترابی و ایوب کلانتری، داور یک ضربه ایستگاهی برای میهمان اعلام کرد. ضربه ایوب کلانتری پس از برخورد به سر وحید امیری به گل تساوی بازی تبدیل شد.

در دقیقه 11 حمله و شوت سرکش بازیکن نساجی توسط اسماعیلی فر از دروازه سرخپوشان دور و به کرنر تبدیل شد. ارسال کرنر هم بازی را به جریان انداخت.

در دقیقه 16 سعید صادقی با حرکت از سمت راست، ارسالی را روی دروازه نساجی انجام داد که توپ در دستان علیرضا حقیقی دروازه‌بان میهمان قرار گرفت.

پرسپولیس در این دقایق، از جناحین و عمق دروازه نساجی را تهدید کرد و سرمه‌ای‌پوشان هم چشم به ضد حملات دوخته‌ بودند و خطرناک ظاهر شدند.

در دقیقه 21 در پی اشتباه مدافع و دروازه‌بان نساجی، محمد عمری، مهاجم جوان سرخپوشان با تیز هوشی و توپ گیری خوب، با یک شلیک زیبا، گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

در دقیقه 24 محمد عمری پا به توپ شد و پس از عبور از چند بازیکن نساجی، متوقف شد اما داور نظری برای اعلام خطا نداشت.

در دقیقه 25 پاس رو به عقب پورعلی گنجی با اشتباه بیرانوند همراه شد اما گلر پرسپولیس با تکنیک خوب خود و با پا، از ورود توپ به دروازه جلوگیری کرد.

در دقیقه 27 شوت وحید امیری از روی دروازه حقیقی گذشت.

در دقیقه 29 پاسکاری امیری و ترابی با ضربه مهدی همراه شد که شلیک او توسط علیرضا حقیقی مهار شد. در ادامه، شوت مرتضی پورعلی گنجی از کنار دروازه نساجی عبور کرد.

در دقیقه 31 ارسال عمری از سمت راست فرصت خوبی را برای سرخپوشان ایجاد کرد اما حقیقی در دو مرحله ضربات قرمزپوشان را مهار نمود.

در دقیقه 32 میلاد سرلک بازیکن نساجی را متوقف کرد و از داور کارت زرد گرفت.

در دقیقه 33 در پی توپ گیری خوب بیرانوند و ارسال عالی او برای سعید صادقی در جناح راست، او با یک ضربه سر ضرب، محمد عمری را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن جوان پرسپولیس با عبور از مدافع و دروازه‌بان نساجی، گل دوم خود و گل سوم پرسپولیس را رقم زد.

در دقیقه 34 ایوب کلانتری با یک خطای شدید، سعید صادقی را متوقف کرد و از داور کارت زرد گرفت و یک ضربه کاشته برای میزبان بدست آمد. شوت ترابی به دیوار دفاعی برخورد کرد و به کرنر رفت. پاسکاری صادقی، بازی را به گردش در آورد.

در دقیقه 38 سعید صادقی با مصدومیت مواجه شد و با برانکارد از زمین خارج شد.

در دقیقه 39 حمله دیگری برای سرخپوشان ایجاد شد و ضربه مهدی ترابی از روی دروازه حقیقی گذشت.

در دقیقه 40 وحدت هنانوف به جای سعید صادقی برای پرسپولیس وارد زمین شد.

داور برای نیمه اول، سه دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

در اولین دقیقه از وقت اضافه نیمه اول، ضربه اسماعیلی‌فر به دست بازیکن نساجی برخورد کرد اما داور بجای اعلام ضربه پنالتی، نقطه کرنر را نشان داد. ارسال کرنر هم با ضربه سر بازیکن قرمزپوش به بیرون رفت.

این دیدار در پایان نیمه نخست با نتیجه 3 بر یک به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

قرمزپوشان آغازگر نیمه دوم بازی بودند.

در دقیقه 47 شوت صابر حردانی از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

در دقیقه 51 پاس عمقی خوب ترابی به امیری رسید و ضربه کاپیتان پرسپولیس به تیرک عمودی دروازه نساجی برخورد کرد و در ادامه، دانیال اسماعیلی‌فر با ضربه سر، دروازه نساجی را باز کرد و بازی با نتیجه چهار بر یک به سود پرسپولیس جریان یافت.

در دقیقه 53 حرکت عمقی خوب امیری و ضربه او توسط حقیقی به کرنر تبدیل شد. پاسکاری سرخپوشان، بازی را به گردش در آورد.

در دقیقه 54 در پی یک ضد حمله خوب توسط سرخپوشان، دانیال اسماعیلی فر با پاس عالی ترابی توانست گل دوم خود و گل پنجم پرسپولیس را به ثبت برساند.

در دقیقه 60 در پی برخورد احمد موسوی و مهدی ترابی، دو بازیکن از دو تیم، کارت زرد گرفتند اما ادامه اعتراض مهدی ترابی، با کارت قرمز برای او همراه شد.

در دقیقه 62 حسین زامهران به جای سید احمد موسوی و آداما نیانه به جای صابر حردانی برای نساجی وارد زمین شدند.

در دقیقه 63 نساجی از جناح چپ به یک کرنر رسید. ارسال کرنر بازی را به گردش در آورد.

در دقیقه 65 ارسال ایوب کلانتری از روی ضربه ایستگاهی جناح راست، توسط مدافعان قرمزپوش دور شد.

در دقیقه 68 کمال کامیابی‌نیا به جای میلاد سرلک و فرشاد فرجی به جای محمد عمری برای پرسپولیس وارد زمین شدند.

در دقیقه 70 کرنر برای نساجی. ارسال کلانتری با ضربه سر هنانوف دفع شد.

در دقیقه 73 در پی حملات متعدد سرمه‌ای‌پوشان، مدافعان سرخپوش بازیکنان نساجی را در تله آفساید قرار دادند.

در دقیقه 75 نساجی از جناح راست به یک ضربه کاشته رسید. ارسال علی شجاعی دفع شد. در این دقایق، بازی، سرعت بسیار بالایی دارد و فیزیکی دنبال می‌شود.

در دقیقه 85 پاس اسماعیلی فر به امیری رسید و فرار او از وسط زمین توسط حامد شیری با مهار توپ با دست همراه شد که داور به بازیکن نساجی کارت زرد نشان داد.

در دقیقه 88 هنانوف روی بازیکن نساجی خطا کرد و کارت زرد گرفت.

در دقیقه 89 سیامک نعمتی به جای دانیال اسماعیلی فر و حامد پاکدل هم به جای وحید امیری برای پرسپولیس وارد زمین شدند.

داور برای نیمه دوم، پنج دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.

در دقیقه 91 شوت ایوب کلانتری از کنار دروازه میزبان گذشت.

در دقیقه 93 نساجی از جناح راست صاحب یک کرنر شد. پاسکاری و ارسال تیم میهمان، دفع شد.

این دیدار در پایان با نتیجه 5 بر یک به سود پرسپولیس خاتمه یافت و سرخپوشان ایران با این برد، عنوان قهرمانی نیم فصل بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) را بدست آوردند.

 

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه