پرسپولیس در انتظار دو هزار امتیازی شدن

تیم فوتبال پرسپولیس با کسب ده امتیاز دیگر، مجموع امتیازات کسب شده خود در تمام ادوار رقابت‌های لیگ را به عدد دو هزار خواهد رساند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، رقابت‌های سراسری باشگاهی تاکنون 40 دوره در ایران برگزار شده است و اکنون در چهل و یکمین دوره قرار داریم. سرخپوشان ایران تنها تیمی بوده‌اند که در تمام این ادوار مجوز حضور در رقابت‌ها را داشته‌اند. در این بین، پرسپولیس در هفتمین دوره لیگ آزادگان (فصل 76-77) در همراهی با تیم ملی فوتبال ایران، قبول کرد برای فراهم شدن امکان برپایی اردوها و برگزاری لیگ به صورت هم‌زمان داوطلبانه از رقابت‌ها کنار برود. این در حالی بود که اکثریت ترکیب اصلی تیم رویایی جام‌جهانی 98 فرانسه را اعضای تیم فوتبال پرسپولیس تشکیل می‌دادند.
پرسپولیس با احتساب چند بازی که در آن دوره انجام داد تاکنون در یک‌هزار و 76 مسابقه لیگ به میدان رفته است. آن‌ها در این مدت با در نظر گرفتن سه امتیاز برای هر پیروزی در تمام ادوار و بدون در نظر گرفتن 13 امتیازی که در زمان‌های مختلف کسر شده است، یک هزار و 990 امتیاز را کسب کرده‌اند.

البته در توضیح تکمیلی باید گفت سرخپوشان که در مجموع ادوار لیگ کشوری صاحب بهترین عملکرد و بیشترین افتخارات و قهرمانی‌ها بوده‌اند 145 پیروزی خود از بیش از 540 پیروزی را در ادواری کسب کردند که در فوتبال ایران برای هر پیروزی دو امتیاز لحاظ شد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه