نمیدانم لوکادیا می‌آید یا نه ولی به او و شیخ نیاز داریم

گل‌محمدی: پرسپولیس می‌توانست برنده بازی باشد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به شکلی کار کردیم که غیبت دیاباته و لوکادیا به چشم نیاید ولی به آن ها برای بازی‌های بعدی نیاز داریم. نمی‌دانم لوکادیا قصد بازگشت دارد یا نه. همچنین عیسی آل‌کثیر هم هنوز دو ماهی کار دارد.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی پس از تلاش مردانش در دربی شماره 99 که منجر به حفظ جایگاه صدرنشینی رقابت‌ها شد، اظهار داشت: قبل از این مسابقه اتفاقاتی برای ما افتاد که غیرقابل پیش‌بینی بود. هفته قبل شیخ دیاباته مصدوم شد و در روزهای گذشته هم لوکادیا حضور نداشت. به این ترتیب دو مهاجم تخصصی خود را از دست دادیم اما امروز با تلاش بازیکنان به شکلی بازی کردیم که نبود شیخ و لوکادیا به چشم نیامد.
وی ادامه داد: در مجموع داربی جذابی بود و هر کسی بازی را دید، لذت برد. نیمه اول برای ما بود. بازی را مدیریت کردیم و گل خوبی زدیم. متاسفانه روی یک غفلت و روی عدم سخت‌گیری به بازیکنان حریف، گل اول را خوردیم که مشکوک به آفساید بود. البته کارشناسان درباره این صحنه صحبت می‌کنند ولی به نظر من آفساید آمد.

سرمربی صدرنشین لیگ خاطر نشان کرد: در همان نیمه اول می‌توانستیم به گل دوم هم برسیم اما فرصت‌سوزی کردیم. در شروع نیمه دوم باز هم گلی خوردیم که روی یک انتقال بود و باید جاگیری بهتری در سازمان دفاعی انجام می‌دادیم. بعد از گل توانستیم بازی را خوب مدیریت کنیم و در زمین حریف پاس بدهیم. موقعیت‌های خوبی هم از روی ارسال و ایستگاهی داشتیم. خدا را شکر گل مساوی را زدیم.

گل‌محمدی‌ با بیان این که در مجموع فکر می‌کند پرسپولیس می‌توانست برنده دربی باشد، تصریح کرد: بازیکنانی که در پست مهاجم بازی کردند توانستند موقعیت‌سازی کنند. از بازیکنان خط حمله و چهار نفر خط جلو انتظار داریم کارهای ترکیبی کنند و موقعیت‌سازی داشته باشند، پاس عمقی بدهند و … این کارهایی است که مهاجمان انجام می‌دهند و امروز تیم ما این کارها را خیلی خوب انجام داد. هر موقع کارهای ترکیبی انجام دادیم توانستیم از خط دفاع حریف رد شویم. شاید به دلیل نداشتن مهاجم تخصصی نتوانستیم روی توپ‌های ارسالی سر بزنیم اما فرصت‌های خوبی در حمله ایجاد کردیم.بازیکنانم زحمت کشیدند و انرژی گذاشتند. یک بازی سراسر هجومی را شاهد بودیم و واقعا حق تیم ما برد بود.
او در خصوص احتمال غیبت شیخ دیاباته و لوکادیا در ادامه بازی‌ها افزود: اگر دو مهاجم تخصصی خود را از دست بدهیم به نظرم قطعاً بازی‌های آینده را هم از دست می‌دهیم. کار سخت‌تر شده است. لوکادیا آقای گل لیگ بود و شیخ دیاباته روند خوبی را طی می‌کرد. داشتن آنها خیلی می‌تواند به روند و سیستم هجومی تیم کمک کند. اما سعی داریم با تمرینات و ایجاد موقعیت‌های بیشتر این خلاء را پر کنیم زیرا از دست ما کار خاصی جز اینکه تمرکزمان را روی بازی‌ها بگذاریم و بهتر و بیشتر تمرین کنیم، برنمی‌آید.
گل‌محمدی در پاسخ به سوال درباره بازگشت لوکادیا، عنوان کرد: نمی‌دانم. اگر هم بازگردد دربی را از دست داد. شاید همین بازی سرنوشت قهرمانی را مشخص کند. در حال حاضر نمی‌دانم باز می‌گردد یا نه. اما برگشت او باز هم می‌تواند برای ما مثمرثمر باشد. در بدترین و سخت‌ترین شرایط اگر مهاجم خود را از دست بدهید کار سخت‌تر می‌شود. همچنین نمی‌دانم بازیکنان و هواداران چگونه می‌خواهند با این مسئله کنار بیایند زیرا دربی برای ما سرنوشت‌ساز بود.
در هر حال باید منافع باشگاه نیز لحاظ شود. قطعاً رضا درویش و هیأت مدیره نسبت به این اقدام تصمیم خوبی اتخاذ خواهند کرد. شاید بحث فراتر از مدیریت رفته باشد اما به هر صورت این اتفاق افتاده و نمی‌توانم زیاد درباره آن توضیح بدهم زیرا نمی‌دانم لوکادیا قصدی برای بازگشت دارد یا ندارد. باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد.
او درباره این که آیا شهریار مغانلو در برنامه‌های تیمش در نقل و انتقالات قرار دارد؟ گفت: وقتی به نقل وانتقالات نزدیک می‌شویم، اسامی بازیکنان مطرح می‌شود که درست نیست. این که درباره مهاجم دیگری صحبت کنیم، حرفه‌ای نیست. بعد از شروع نقل و انتقالات می‌توانیم درباره این مساله صحبت کنیم.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به این که برنامه این تیم برای عیسی آل‌کثیر چیست و آیا می‌تواند جایگزین لوکادیا و دیاباته باشد؟ گفت: آل‌کثیر آماده بازی نشده است و هنوز شش ماه از مصدومیت او نگذشته است. اگر او بخواهد وارد تیم شود، حداقل دو ماه دیگر طول می‌کشد و باید تمرینات پرفشاری را سپری کند. او دوره آمادگی را سپری نکرده و در روزهای آینده با او جلسه می‌گذاریم. این خواسته من بود که او با تیم ما باشد. هنوز توافق دو طرف باقی مانده است و قصد خود عیسی ماندن در تیم است.

وی درباره غیبت هواداران در این بازی و این که دربی به این سبب حس و حال همیشگی را نداشت،
گفت: نبود تماشاگر ضربه بزرگی به فوتبال ما است. نمی‌دانیم تا چه زمانی این مساله ادامه دارد. قبل از دربی هم اعلام شد که بازی با تماشاگر خواهد بود. همه ما نسبت به این مساله خوشحال بودیم. دل‌مان برای آن‌ها تنگ شده است. کاش این بازی خوب را جلوی هواداران برگزار می‌کردیم. در هر صورت یک سری تصمیمات گرفته می‌شود که نه فدراسیون و نه سازمان لیگ دخیل نیستند. این تصمیمات از بالا گرفته می‌شود و ما بی‌خبر هستیم. نمی‌دانم چه زمانی درهای ورزشگاه برای هواداران باز می‌شود. فوتبال برای هواداران است و بدون هواداران فوتبال هیچ لطف و مزه‌ای ندارد. امیدوارم در هر صورت تصمیماتی گرفته شود که تیم‌ها از حضور تماشاگران و هواداران استفاده کنند. این مساله در بحث درآمدزایی هم اهمیت دارد. متاسفانه الان شور و حال لازم در ورزشگاه نیست. همه جای دنیا درهای ورزشگاه باز است. این‌جا هنوز تصمیمات لازم گرفته نشده است و نمی‌دانیم چه برنامه‌ای برای آینده وجود دارد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه