منتظر توضیح روشن از ارکان انضباطی فدراسیون هستیم

باشگاه پرسپولیس: چرا احکام زودتر اعلام نشد؟ / این تشنج و حساسیت علیه پرسپولیس چه هدفی را دنبال می‌کند؟

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس همواره بر تمکین برابر قانون تاکید دارد ولی امیدواریم با توجه به احکامی که اخیرا صادر شد، از سوی فدراسیون فوتبال توضیحی قانع‌کننده برای افکار عمومی وجود داشته باشد. چرا احکام دو بازی که مربوط به ماه‌های پیش بوده باید درست سه روز قبل از دربی صادر شود؟

حسین دوام در گفت‌وگو با سایت باشگاه پرسپولیس، اظهار داشت: کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با احکامی که صادر کرد باعث سورپرایز ما و جامعه فوتبال شد. این غافلگیری هم از جهت زمان‌بندی و هم از بابت احکام صادره با توجه به عیان شدن وقایع آن بازی و اظهارات کذب مطرح شده است.

وی ادامه داد: بازی با ملوان بندرانزلی در ۲۸ مهر انجام شد و بازی با نفت مسجد سلیمان به هفته ششم و تابستان مربوط می‌شد. چرا احکام باید درست ۷۲ ساعت مانده به دربی صادر شود؟ هوادار پرسپولیس چگونه باید بنا را بر حسن نیت بگذارد؟ چرا این احکام قبل از این‌ها اعلام نشد؟ چرا بعد از دربی اعلام نشد؟ در حالی که قبل از دربی بنای همه بر این است که از هرگونه تشنج و حساسیت بی‌سبب کاسته شود ایجاد این تشنج و حساسیت علیه پرسپولیس چگونه قابل توضیح است و چه هدفی را دنبال می‌کند؟

وی‌ گفت: چرا درست در آستانه دربی باید این احکام صادر می‌شد؟ آیا این کار باعث ایجاد ذهنیت علیه پرسپولیس، چند روز مانده به دربی نمی‌شود در حالی که مسبوق به سابقه است و پیش از دربی‌های دیگری هم شاهد چنین رویدادی بوده‌ایم؟ آیا می‌توان افکار عمومی را متقاعد کرد که چنین هدفی در کار نبوده است؟ چرا باید از میان همه این زمان‌های معقول برای صدور حکم، این زمان حساسیت برانگیز انتخاب شود که در آستانه بازی با استقلال تمرکز و آرامش پرسپولیس بر هم بریزید؟ در سه روز باقی‌مانده به دربی و حدود ۹۰ دقیقه بازی که روز سه‌شنبه انجام خواهد شد، باید انتظار چه مسائل دیگری را بکشیم؟ بعد از بازی باید منتظر چه مسائلی باشیم؟ آیا انتخاب این زمان برای صدور چنین احکامی را باید به منزله تهدید ضمنی در نظر بگیریم؟

معاون حقوقی پرسپولیس خاطرنشان کرد: موضوع دیگر به خود احکام مربوط می‌شود. در همان زمان از جمله به لطف فیلم دوربین‌های مداربسته، مشخص شده بود، بعضی عوامل تیم رقیب با ادعاهای دروغین، سعی در انحراف افکار عمومی و فریب عوامل فوتبال را داشته‌اند. آن‌ها همچنین ابایی از این مساله نداشتند که اگر ادعاهای کذب توسط مردم خوب مسجد سلیمان باور شود ضمن ایجاد مشکلات امنیتی، فوتبال و پیکارهای بعدی دو تیم را با بحران و مشکل روبه‌رو می‌سازد. با این وجود از احکام برنمی‌آید چنین مواردی، اصلا اهمیتی داشته باشند. اظهارات اخیر مدیررسانه‌ای تیم نفت مسجد سلیمان درباره آن بازی که طی روزهای گذشته منتشر شد به خوبی گواه ادعای ما و سندی برای مظلومیت پرسپولیس است.

دوام افزود: صحبت‌های آقای حسنوند به خوبی بیان می‌کند که در آن روز چه اتفاقاتی روی داد و تمام آن مسائلی که مطرح شد، نقشه‌ای برای خدشه‌دار کردن پرسپولیس و فریب افکار عمومی بود. در همان مصاحبه آمد که اتفاقاتی در ورزشگاه روی داد که پشت پا انداختن مدیرعامل آن باشگاه به مدیر تیم فوتبال پرسپولیس که از مفاخر فوتبال کشور است، فقط یکی از آن موارد بود. دیگر عیان است که چه افرادی، آن روز سعی در به آشوب کشاندن ورزشگاه و بازی داشتند. با این اوصاف آیا پرسپولیس و عوامل آن به خاطر خویشتنداری برابر آن هجمه و سناریو، شایان تقدیر بودند یا جریمه و محرومیت؟ افشین پیروانی که به گواه خود مسئولان نفت مسجدسلیمان از مدیرعامل این باشگاه لگد خورده و تهمت شنیده چرا باید توبیخ شود؟!

دوام تصریح کرد: اشاره‌ای هم به بازی با ملوان داشته باشیم. در آن بازی، سرمربی ملوان دقایق طولانی به زمین مسابقه وارد شده بود و اعتراض شدید نسبت به عوامل مسابقه داشت. جو بازی به سبب آن اتفاقات بسیار متشنج شد ولی در احکام با جریمه و محرومیت عضو کادر فنی پرسپولیس رو به رو شده‌ایم. شاید هم تعریف ما از عدالت به کلی اشتباه باشد. هرچه هست ما را بیش از هر زمانی نسبت به این جنبه از فوتبال ایران ناامید کرده است و منتظر پاسخ صریح و روشن ارکان انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به این آرای غیرمنصفانه و عجیب هستیم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه