بررسی ایرادات AFC در جلسه مشترک سازمان خصوصی‌سازی و فدراسیون فوتبال

جلسه مشترک رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، رئیس فدراسیون فوتبال، معاون قهرمانی وزیر ورزش و جوانان، نایب رئیس دوم و دبیرکل فدراسیون فوتبال، درباره بررسی ایرادات AFC و رفع موانع صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های پرسپولیس و  استقلال برگزار شد.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس و به نقل از فدراسیون فوتبال، حسین قربانزاده، رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در حضور پولادگر، معاون قهرمانی وزیر ورزش و جوانان و منصور قنبرزاده، نایب رئیس دوم و هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، درباره رفع موانع صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های پرسپولیس و  استقلال دیدار و گفتگو کردند.

قربانزاده در این دیدار توضیحاتی درباره برنامه سازمان خصوصی‌سازی در خصوص نحوه واگذاری باقیمانده سهام دولت در این دو باشگاه ارائه کرد و تاکید نمود که در جلسه هفته آینده هیات واگذاری، این مدل پیشنهادی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت موافقت این هیات، مزایده سهام دولت در این دو باشگاه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، با تاکید بر ضرورت ایجاد درآمد عملیاتی پایدار برای این دو باشگاه، پیشنهادی مبنی بر حل این معضل در قانون بودجه سنواتی ارائه کرد و گفت؛ راه حل ریشه‌ای رفع مشکلات سرخابی‌ها، علاوه بر شفافیت و انضباط مالی که با بورسی شدن آنها محقق شده، تدابیری با هم افزایی دولت، مجلس و صداوسیما برای تامین مالی پایدار و مبتنی بر موضوع فعالیت این باشگاه‌ها است.

همچنین مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در این دیدار به تشریح ایرادات کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره حضور باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و تصریح کرد: رفع تاثیرگذاری و کنترل مشترک یک شخص حقیقی و حقوقی در دو باشگاه همچنان مورد تاکید AFC است و باید این موضوع با کمک سازمان خصوصی‌سازی و وزارت ورزش و جوانان حل شود.

تاج همچنین با تایید راه حل ریشه‌ای رفع مشکل سرخابی‌ها اظهار آمادگی کرد برای ایجاد درآمد عملیاتی پایدار، فدراسیون فوتبال آماده هرگونه همکاری است.

پولادگر، معاون قهرمانی وزیر ورزش نیز با تقدیر از همکاری سازمان خصوصی‌سازی در مسیر واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال، تاکید کرد که وزارت ورزش در این راه تلاش می‌کند تا در یک الگوی بهینه، مدیریت دولت به حداقل برسد و برای رفع مشکلات مالی این دو باشگاه، پیشنهاد طرح شده در جلسه را تایید کرد.

بر این اساس مقرر شد، کارگروه مشترکی برای این موضوع با حضور سازمان خصوصی سازی، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و با همکاری دو باشگاه بصورت مستمر جلساتی برای عملیاتی شدن این پیشنهاد برگزار شود.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه