آقای مهاجری شهامت عذرخواهی داشته باشید

باشگاه پرسپولیس: ما ضرر کردیم، آنوقت شما طلبکارید؟

در فصل جاری مسابقات لیگ برتر، یک پدیده جدید وارد فوتبال ایران شده یا حداقل بیشتر از گذشته مورد استفاده برخی باشگاه‌ها قرار می‌گیرد: «وارونه‌نمایی».

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، این اولین باری نیست که داوری یک مسابقه اشتباهاتی علیه پرسپولیس داشته اما به نظر می‌رسد در فصل جاری، یک پدیده جدید وارد فوتبال ایران شده یا حداقل بیشتر از گذشته مورد استفاده برخی باشگاه‌ها قرار می‌گیرد: وارونه‌نمایی. به این شکل که پرسپولیس از داوری ضرر می‌کند اما تیم طلبکار از داور، حریفی است که به واسطه جریان‌هایی در فضای مجازی، قصد دارد چیز دیگری را القا کند. نظیر اتفاقی که در بازی قبلی هم رقم خورد.

بنابر این شاید لازم باشد که با استناد به نظر اکثریت کارشناسان داوری، اتفاقات بازی شب گذشته را مرور کنیم: در نیمه نخست بازی با نفت مسجد سلیمان باید یک پنالتی روی مرتضی پورعلی‌گنجی (دقیقه 5) گرفته و گل یورگن لوکادیا (45+4) هم قبول می‌شد. ضمن اینکه در فرصت مسلم گلزنی در دقیقه 44 کمک داور به اشتباه، آفساید بازیکنان پرسپولیس را اعلام کرد. حتی اگر حرف و حدیثی باقی مانده باشد، با پنالتی اعلام ‌نشده دقیقه 90+7 خاتمه خواهد یافت.

از طرف دیگر به گفته یکی از ناظران داوری که به تازگی از جمع داوران خداحافظی کرده، هر دو صحنه داخل محوطه جریمه پرسپولیس آلوده به شبیه‌سازی بودند و داور به درستی تصمیم به ادامه بازی گرفته است.

حتی پس از اینکه اهالی فوتبال نظرات کارشناسان داوری را مطالعه کردند و دریافتند که پرسپولیس از داوری متضرر شده، این جریان مسموم به سراغ وهم و خیال‌های عجیب رفت و ادعاهایی را به میان آورد که حتی از سوی شاهدان عینی تکذیب و مشخص شد که نه بین نیمه کسی برای اعتراض، توصیه و هرچیز دیگری به سراغ داوران رفته و نه کمک‌داوران ویدیوی پنالتی روی پورعلی‌گنجی و گل صحیح لوکادیا را تماشا کرده و برای قضاوت نیمه دوم به زمین آمده‌اند.

همه این‌ها اتفاقات مربوط به پس از بازی است و در طول بازی نیز گروهی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه همراه با برخی از اعضای تیم میزبان، کارزاری همه‌جانبه را برای فشار روانی و فیزیکی به داور آغاز کردند که نتیجه‌ به‌هم زدن تمرکز تیم داوری نیز عدم اعلام دو پنالتی برای پرسپولیس و مردود کردن یک گل صحیح بود که البته باشگاه پرسپولیس اطمینان دارد با اشتباه سهوی رقم خورده‌اند.

البته سوال بی پاسخ این است که پس از بارش بطری و سنگ روی سر کمک داور که تمرکز را از او گرفت و همچنین شعارهای دسته‌جمعی توهین‌آمیز، چرا داور بازی را متوقف نکرد و با این دسته از تماشاگرنماها مماشات کرد؟

در مجموع، نکته مهم این است که حتی اگر داور مرتکب اشتباهی شده، مجرای قانونی برای رسیدگی وجود دارد و باشگاه پرسپولیس نیز شکایت خود را در همین خصوص تنظیم کرده و بی سروصدا در اختیار کمیته داوران قرار داده است. اما مشخص نیست چرا برخی قصد دارند با توهین، تهمت، تهدید و توهم‌توطئه اهداف خود را پیش ببرند و فضای فوتبال را مسموم کنند؟

آقای مهاجری، سرمربی تیم حریف به چه حقی به خود اجازه داده راجع به مدیر تیم پرسپولیس اینگونه صحبت کند؟ به گواه افراد حاضر در ورزشگاه و داوران و ناظر بازی هیچ فردی از باشگاه پرسپولیس حتی به سمت رختکن داوران هم نرفت. همین صحبت آقای مهاجری فضای مسمومی را به وجود آورده که ایشان با تهمت خود آغازگر آن بوده‌اند. باشگاه پرسپولیس از این مربی شکایت کرده و باید پاسخگوی تهمت ناروای خود باشند و حداقل حالا که متوجه شده‌ آمار غلط به او داده‌اند شهامت عذرخواهی را داشته باشند.

درخواست همیشگی باشگاه پرسپولیس از مسئولان محترم کمیته انضباطی و اخلاق این است که با سرعت بیشتری به این موارد رسیدگی و احکام را زمانی صادر کنند که بازدارندگی و اثر خود را از دست ندهد. همچنین باشگاه پرسپولیس  مثل همیشه به داوران احترام گذاشته و امیدوار است که قضاوت آنها تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیرد.

دیدگاه‌ها (8)

 1. کیسه همیشه کیسه حقیر

  بذار هی بگن .مهم نیست.همین که هفته به هفته میشینن که بازی لوکادیا رو ببینن کافیه 😍

 2. سیاوش جوادزاده

  خوشبختانه موفقیت های پرسپولیس در این چند سال اخیر اینقدر زیاد بوده کت خیلی‌ها چشم دیدنشان را ندارند،امیدوارم بقیه تیم‌ها بتوانند از پرسپولیس کبیر الگو برداری کنند تا هیچوقت بهانه جویی و هوچیگری نکنند. با آرزوی موفقیت های روز افزون برای تیم محبوبمون پرسپولیس♥️♥️♥️♥️♥️♥️

 3. محمد جمالی

  آقای اشرف ما هواداران تیم بزرگ پرسپولیس از باشگاه خواستاریم که هرچی سریعتر و با قدرت شکایت و پیگیری کنین و تا به نتیجه نرسید از هر تلاشی دست برندارید تا بفهمند با چه تیمی طرف هستند الان تو این چند سال به بهانه وزیر پرسپولیسی که خدا لعنت کنه سلطانی فر و که جزء بدبختی واسه پرسپولیس چیزی نداشت هر بلایی خواستن سر پرسپولیس آوردن ، پس لطفاً به هیچ یاوه گویی اجازه گوه خوری در مورد تیم بزرگ پرسپولیس ندهید این خواسته تمام هواداران تیم بزرگ پرسپولیس است تمام.😡😡💪💪💪

 4. میلادملک حسینی

  رسانه هاو تلویزیون درخدمت دشمنان سرسخت پرسپولیس بایدجلوی این حملات ناجوانمردانه رابگیریدپرسپولیس سیبل دشمنان شده

 5. امسال بی شک قهرمانیم .این رو تمام تیم های دیگه هم میدونن اما میخوان سنگ اندازی وفرافکنی کنن ،آقای اشرف عزیز حتما پیگیری های لازم روانجام بدید تا دیگه شاهد این حرف وحدیث ها نباشیم به امید برد پرسپولیس بزرگ🧿♥️6️⃣

 6. خواهش میکنم شکایت کنید

 7. هفته 12 منتظر باشید چون قراره لوکادیا و شیخ بیان❤️‍🔥😍

 8. همه حرفا درست بود. تیم رقیب حالا هرتیمی فوتبال بازی کند ببرد نوش جانش چرا که حتما روز بد ما بوده.سفسطه گری و هوچی گری حربه تیم های ضعیف و ادم های ضعیف تر است.این کارا چیه؟ زورتان تو زمین نمیرسه شارلاتان بازی در می آرید.اما یه نکته: بازیکن های عزیز تیم ما میلیارد پول داده مهاجم گل بزند ،لوکا را دریابید او وظفیه اش گل زدن هست.دیده میشه خوب تغذیه نمیشه اینو تیم بایست بدونه.کسی اگه پاس بده به لوکا و شیخ عزیز تر خواهد بود تا اینکه حرکات ریسکی کند.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب