همه تماشاگر دارند، ما نه، این ظلم به پرسپولیس است

یحیی گل‌محمدی: با وجود شرایط نامناسب، سه امتیاز بازی را می‌خواهیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از شرایط زمین ورزشگاه دستگردی گفت: این هفته امتیازهای مهمی تقسیم می‌شود که به قهرمانی کمک می‌کند و ما هر سه امتیاز را می‌خواهیم. امکانات کم است و در این زمین نمی‌توانیم فوتبال خودمان را پیاده کنیم ولی پیروزی در آن را می‌خواهیم.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی تیمش با تیم هوادار از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: در هفته پنجم لیگ برتر، امتیازهای مهمی در پیش است. این امتیازها به تیم قهرمان خیلی کمک می‌کند و هدف ما کسب سه امتیاز این بازی است. مقابل تیمی بازی داریم که خیلی سخت‌کوش و فنی است. تیم هوادار، در زمین ایده‌های خوب و برای اجرای آن‌ها، بازیکنان جوان و باتجربه‌ای دارد. ما مسابقه راحتی نخواهیم داشت و بازی دشواری در پیش است.

وی ادامه داد: متاسفانه شرایط زمین و استادیوم برای این بازی مناسب نیست پس نمی‌توان کارهای تاکتیکی انجام داد. به این ترتیب وزن بازی به سمت توپ‌های بلند و فوتبال فیزیکی پیش خواهد رفت. امیدوارم بتوانیم در این شرایط نامناسب، عملکرد خوبی داشته باشیم. ما دوست داریم فوتبال بازی کنیم و فوتبال‌مان روی زمین باشد اما شرایط برای این مسابقه، متفاوت است. با توجه به بازدیدی که از استادیوم داشتیم، به این نتیجه رسیدیم؛ شرایط زمین خوب نیست. در این زمین ۳ تیم بازی می‌کنند و چند تیم هم در آن تمرین دارند. این مساله تاسف‌بار است. هر سال باید به امکانات اضافه و شرایط بهتر شود اما این‌طور نیست و باید نظارت بیش‌تری صورت بگیرد. از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ انتظار داریم تا به این مشکلات توجه کنند.

سرمربی صدرنشین رقابت‌ها خاطر نشان کرد: در برخی شهرها می‌بینیم که فرودگاه و هتل ندارند اما استادیوم دارند اما در شهری دیگر هتل و فرودگاه دارد اما استادیوم مناسبی ندارد. این شرایط برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر مطلوب نیست. ما از نظر امکاناتی ضعیف و فقیر هستیم و برنامه‌ای هم برای استادیوم‌ها و هتل‌ها نداریم. امکاناتی که برای تیم‌ها لازم است، وجود ندارد. خودمان هم همین وضعیت را داریم. الان وضعیت چمن ما هم خوب نیست. در چمن آزادی، ما و استقلال و تیم ملی بازی می‌کنیم. ما دنبال کیفیت هستیم و می‌خواهیم هواداران از فوتبال لذت ببرند. می‌خواهیم شرایط بهتری برای برگزاری مسابقات مهیا شود. چمن ورزشگاه‌ها شرایط خوبی ندارد و این گلایه‌ای بود که باید مطرح می‌کردم. شاید کسی به خودش بیاید و این مسائل را حل کند. با تمام این اوصاف امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم و سه امتیاز مسابقه را به دست بیاوریم. ما شرایط خوبی از نظر روحی و روانی داریم  و بازیکنان روز سختی را در پیش دارند. باید با شرایطی مقابله کنند که غیرقابل پیش‌بینی است. ما نباید در مقابل این شرایط غافلگیر شویم و باید عملکرد خوبی داشته باشیم.

گل‌محمدی درباره هزینه‌های باشگاه پرسپولیس افزود: من شخصا دوست دارم درباره مسائل فنی صحبت کنم. این صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها غیرواقعی است. من سه تیم را می‌شناسم که هزینه‌های‌شان قطعا از ما بالاتر است. البته بقیه تیم‌ها را خبر ندارم اما این مساله مشخص است که ما بر اساس نیاز و خواسته‌های خود هزینه و یارگیری کردیم. نمی‌خواهم ذهنم را درگیر کنم و باشگاه باید خودش این مسائل را مدیریت کند.

او درباره شرایط شیخ دیاباته تصریح کرد: این بازیکن به بازی پیش‌رو نمی‌رسد. شرایط جسمانی دیاباته مهیا نیست و چند هفته‌ای کار دارد. اگر این انتقال دو ماه پیش صورت می‌گرفت، اتفاق بهتری می‌افتاد اما از باشگاه به خاطر نقل و انتقالات تشکر می‌کنم. امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی در لیگ برتر داشته باشیم. ما در مجموع یارگیری خوبی داشتیم و بازیکنان جذب شده عاشق پرسپولیس هستند. آن‌ها از پیشنهادهای بهتر گذشتند و الان یک تیم خوبی را جمع کردیم. اینجا احساس آرامش داریم و کارها را پیش می‌بریم.

سرمربی پرسپولیس درباره دعوت شدن بازیکنان تیمش به اردوی تیم ملی اضافه کرد: این مساله تاثیر خوبی روی تیم نخواهد گذاشت. ما نیاز داریم که بازیکنان کنار هم باشند و هماهنگ شوند. البته این باعث افتخار ما است که از پرسپولیس، ۹ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند. برای من و باشگاه، تیم ملی اولویت بوده  و است. امیدوارم با یک آمادگی خوب، به جام جهانی برویم ولی به هر حال کنار هم نبودن بازیکنان، کار را برای ما دشوار می‌کند.

گل‌محمدی درباره گمانه‌زنی‌ها درباره بازگشت کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران گفت: فکر نمی‌کنم نظرات کارشناسان و فوتبالی‌ها درباره انتخاب سرمربی تیم ملی مهم باشد. من هم نظر خاصی در این رابطه ندارم چون هر چیزی که مطرح ‌شود، یک حاشیه‌ای می‌شود و اتفاقات غیرمنتظره‌ای رقم می‌خورد. تصمیم‌گیری در فوتبال ایران، لحظه‌ای است و فقط باید گوش‌های‌مان را تیز کنیم که چه اخباری شنیده می‌شود. چیزی که برای من مهم است، موفقیت تیم ملی است و هر کسی که مربی تیم ملی باشد، هر کمکی که باشد، انجام می‌دهم. برای فدراسیون فوتبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی سرخپوشان درباره خریدهای خارجی پرسپولیس و انتقادهایی که در روزهای اخیر نسبت به آن مطرح شد، اظهار داشت: ما باید در همه خطوط، تقویت‌های لازم را انجام می‌دادیم. خط حمله سال گذشته پرسپولیس هم یکی از بهترین خطوط حمله فصل قبل بود. از طرفی همیشه وقتی وارد زمین می‌شویم از خط حمله پرسپولیس، انتظار گلزنی می‌رود. در نقل و انتقالات تیم باید تقویت شود و  خط حمله نیز از این قاعده مستثنی نبود.

او درباره عملکرد لوکادیا گفت: لوکادیا با توجه به ۲ بازی اخیر، عملکرد بهتری از خودش نشان داده است و بازی به بازی بهتر می‌شود. علی نعمتی و مهدی احمدی هم الان دفاع چپ‌های ما هستند و وحید امیری هم اضافه خواهد شد پس مشکلی در این پست نخواهیم داشت.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: همیشه فوتبال با تماشاگرانش بهتر است و ارزش دارد. ما تیم بزرگی هستیم و هواداران زیادی داریم و دوست داریم در هر مسابقه، کنارمان باشند. این که همه بازی‌ها با تماشاگر است و بازی ما بدون تماشاگر، یک ظلمی در حق پرسپولیس است. ما پرسپولیس هستیم و دوست داریم با حضور تماشاگران بازی کنیم. بحث امکانات و ساختار و مسائل غیرفوتبالی تاثیر گذار هستند که یک بازی با تماشاگر یا بدون تماشاگر برگزار شود. این مشکلاتی است که باید حل شود. نمی‌دانم این بازی چرا بدون تماشاگر برگزار می‌شود اما همه دوست دارند این بازی را از نزدیک ببینند و باید شرایط مهیا شود. اگر استادیوم دستگردی آمادگی حضور تماشاگران را ندارد پس بازی را هم نمی‌تواند برگزار کند. بعضی تصمیم‌گیری‌ها برای من قابل درک نیست.

گل محمدی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال ایران را با این شرایط می‌توان حرفه‌ای دانست؟ اضافه کرد: نمی‌دانم چه بگویم. ما خودمان در این فوتبال هستیم و یک چیزی می‌گوییم. نمی‌شود اسم فوتبال ما را حرفه‌ای گذاشت. باشگاه‌های بزرگ حتی از داشتن زمین تمرین محروم هستند و دست به دامن این ارگان و فلان وزارت‌خانه می‌شوند تا زمین تمرین جور کنند. شرایط استادیوم‌های ما هم مشخص است. مشکلات سال گذشته هم سر مجوز حرفه‌ای باعث شد پرسپولیس و استقلال از حضور در آسیا محروم شوند. لیگ برتر ما به نظر من حرفه‌ای نیست.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه