دکتر احسان خاندوزی: دولت سیزدهم دولت خاتمه دادن به پروژه‌های ناتمام است

وزیر امور و اقتصاد و دارایی گفت: اتفاق به ظاهر ناشدنی ۲۰ ساله، امروز محقق شد. دولت سیزدهم دولت خاتمه دادن به پروژه‌های ناتمام است. حالا چشم انداز منابع پایدار درآمدی این دو باشگاه مهم است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، احسان خاندوزی که وزراتخانه‌اش بالاخره واگذاری مالکیت پرسپولیس و استقلال را به سرانجام رساند و میزبان آیین واگذاری بود، اظهار داشت: همکاری و همدلی ملی رمز غلبه کردن بر موانعی است که ظاهراً حل ناشدنی به نظر می‌رسد. اتفاق به ظاهر ناشدنی ۲۰ ساله، امروز محقق شد.

وی افزود: یادمان نرفته که در رابطه با موضوع واگذاری پرسپولیس و استقلال چه می‌گفتند و واگذاری را امری ناشدنی نشان می‌دادند اما شاهد هستیم که امروز در ۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ با یک همدلی جمعی، رسماً این دو باشگاه واگذار شدند.

خاندوزی تصریح کرد: دولت سیزدهم دولت خاتمه دادن به پروژه‌های ناتمام است و امروز در حوزه واگذاری دو باشگاه ریشه دار و مردمی یکی دیگر از پروژه‌های ناتمام به سرانجام رسید. اما چهار موضوع است که باید به آنها اشاره کنم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه امروز به اصل مشارکت طلبیدن مردم و بخش غیردولتی اراده جدی داریم، خاطرنشان کرد: نخست اینکه در اسفند ۱۴۰۰ موضوع بورسی شدن و افزایش سرمایه این دو باشگاه مطرح شد و به تبع این مشارکت مردم مساله شفافیت در عملکردها و پاسخگویی مدیران و انضباط مالی که باید از تاریکخانه‌ها بیرون می‌آمد و در معرض نظر کارشناسان قرار می‌گرفت، گام اولی بود که رخ داد. در وزارت اقتصاد اصرار داریم مقدمات ورود بخش‌های دیگری که همچنان در بازار سرمایه وارد نشده‌اند را فراهم کنیم.

وی افزود: در حال مذاکره با وزارت نفت هستیم تا پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به عنوان یک شرکت بزرگ اقتصاد ایران وارد بورس کنیم. همچنین با وزارت صمت وارد مذاکره شدیم تا بسیاری از پروژه های جذاب معدنی کشور را برای جذب مشارکت مردمی فراخوان کنیم.

خاندوزی ادامه داد: همچنین اهلیت و تخصص نکته دیگری است که تاکید داریم تا واگذاری مبتنی بر آن صورت گیرد. یکی از نکاتی که در دولت سیزدهم واگذاری چندان زیادی نداشته‌ایم، این بود که دقت بر اهلیت و تخصص خریداران و چشم انداز بلند مدت برای این واگذاری‌ها را داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: نکته سوم چشم انداز منابع پایدار درآمدی این دو باشگاه است. ما در این راستا همچنان به بخش ورزش کمک خواهیم کرد چه از طریق پیگیری حق پخش و چه روش‌های دیگر.

خاندوزی گفت: نکته چهارم نیز آنکه ما به دنبال این هستیم تا از ظرفیت مدیریتی بخش‌های غیردولتی، برای مدیریت این باشگاه‌ها استفاده کنیم تا این موضوع آرام آرام به سایر بخش‌ها سرایت پیدا کند.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه آئین واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی اظهار کرد: سال گذشته از محل ابر بدهکاران مالیاتی ۱۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوقه وصول کردیم.

وی افزود: مالیات معوقه ابر بدهکاران شامل برخی شرکت‌های زیرمجموعه بانک‌ها و مالیات خود بانک‌ها بود که واصل شد. از این طریق فشار به مودیان مالیاتی کوچک کاهش پیدا کرد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه