بیرانوند دو هفته دیگر کار دارد

خانبان: مشکلات ملوان را شناسایی کرده‌ایم و به دنبال برد هستیم

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اخراج اوسمار در بازی با ‌گل‌گهر سخت‌گیرانه بود. اعتماد کاملی به رفیعی داریم و برای برد به میدان می‌رویم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، مهرداد خانبان مربی تیم فوتبال پرسپولیس، در نشست خبری پیش از بازی با ملوان، اظهار داشت: در ابتدا می‌خواهم در مورد اخراج اوسمار در بازی با گل‌گهر صحبت کنم. این اخراج در شرایطی اتفاق افتاد که او طبق پروتکل‌های فیفا مبنی بر اهمیت و اولویت داشتن سلامت بازیکنان، در حرکتی انسان‌دوستانه پس از متوقف شدن بازی به دلیل مصدومیت بازیکن حریف، یک تا ۲ متر وارد زمین شد تا به شرایط حاد این بازیکن کمک کند.
وی افزود: از جایی که اوسمار دید، ممکن بود قائم اسلامی‌خواه متحمل مصدومیت حادی شده و نیاز به رسیدگی فوری داشته باشد، حتی کادر پزشکی گل‌گهر، زمان در جریان بودن بازی به درستی و طبق پروتکل‌های فیفا وارد زمین شده و به بازیکن‌شان رسیدگی کردند. حدود ۴_۳ هفته قبل بود که فدراسیون فوتبال کلاسی را برای ما برگزار کرده و از اهمیت ثانیه‌ها در شرایط حادی که بازیکن نیاز به احیا دارد، صحبت شد‌. حتی گفتند فیفا اجازه داده بدون قطع شدن بازی توسط داور، مربی یا کادر پزشکی و آمبولانس وارد زمین شوند. به همین دلیل اخراج اوسمار سخت‌گیرانه بود‌. از آنجائیکه داور و کمک‌هایش متوجه شرایط حاد اسلامی‌خواه نشده بودند، چندین بار سرمربی ما با دست اشاره کرد اما بازی قطع نشد اما پس از وقفه بازی ۲ متر به زمین رفت تا داور متوجه شرایط بازیکن شود یا اگر نیاز به کمک بیشتری مثل ورود آمبولانس یا …. بود، این کار انجام شود.
مربی پرسپولیس تاکید کرد: ملوان تیم قابل احترامی است که در ۹_۸ بازی گذشته با احتساب جام حذفی فقط ۴ گل خورده و از ساختار دفاعی مناسبی برخوردار است. در فاز تهاجمی نیز برنامه‌های مختلفی دارند. کارهای ترکیبی از کناره‌ها، ارسال از جناحین و پشت دفاع با توجه به مهاجمان سرعتی که در اختیار دارند، ضدحملات سریع و …. جزء شاخص‌های تهاجمی این تیم است. در فاز دفاعی هرچند کم گل خورده‌اند اما مشکلاتی دارند که روی آنها کار کرده‌ و امیدوار به استفاده از این تدابیر هستیم.
خانبان در مورد اینکه حواشی مربوط به مصدومیت علیرضا بیرانوند ممکن است عملکرد او را هم تحت تاثیر قرار بدهد، گفت: کادر پزشکی تیم ملی و پرسپولیس به صورت تخصصی صحبت کردند و تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که با توجه به سابقه ۱۰_۱۲ ساله‌ام در تیم‌ملی، وقتی بازیکنی وارد اردو می‌شود شرح حالی از دقایق آخرین بازی باشگاهی‌، سلامتی‌اش و… در اختیار می‌گرفتیم که قطعا این موضوع همچنان ادامه دارد.
مربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: با ارتباط بهتر بین کادر پزشکی تیم‌ها دیگر این مشکلات در آینده پیش نمی‌آید. مصدومیت هم جزئی از فوتبال است که امیدواریم برای هیچ بازیکنی پیش نیاید‌. بیرانوند گچ دست خود را باز و شروع به تمرین کرده اما از لحاظ پزشکی دست کم ۲ هفته دیگر کار دارد.
خانبان در مورد از بین رفتن‌ نگرانی هواداران پرسپولیس با توجه به عملکرد خوب امیررضا رفیعی عنوان کرد: او ۲ سال است با ما کار می‌کند و محصول آکادمی پرسپولیس است. اعتماد کاملی به رفیعی داریم و در این ۲ دیداری که فرصت بازی پیدا کرده توانست جواب این اعتماد را بدهد.

خانبان درخصوص آخرین وضعیت امید عالیشاه، توضیح داد: طبق آخرین اطلاعات من، مشکلی برای بازی فردا ندارد زیرا باشگاه در فرصت ۴۸ ساعته دفاعیات خود را ارائه کرد و کمیته استیناف در روزهای آتی می‌تواند درمورد پرونده‌اش تصمیم بگیرد.
وی درمورد اینکه عیسی آل کثیر تاکنون نتوانسته انتظارات را در خط حمله پرسپولیس برآورده کند، گفت: هرچند هواداران از او انتظار گلزنی دارند اما وظیفه یک مهاجم فقط گلزنی نیست. هرچند با این کار شاید انتظارها بیشتر برآورده شود یا بازیکن را برجسته کند اما آل کثیر وظایف تاکتیکی محوله را به خوبی انجام داده است.
مربی تیم فوتبال پرسپولیس درمورد احتمال استفاده از ابوالفضل بابایی، تصریح کرد: هرچه تیم بیشتر موقعیت ایجاد کند خوب است و شانس گلزنی بالاتر می‌رود. درمورد ابوالفضل بابایی هم بگویم وقتی وارد تمرینات شد، در چند جلسه اول شرایط مناسبی نداشت و با توجه به ارزیابی‌های قبلی می‌دانستیم بازیکن وقتی از لیگ یک به لیگ برتر و تیمی مثل پرسپولیس می‌آید، نیاز به زمان حتی در تمرینات دارد. او اکنون در تمرینات جا افتاده و مثل سایر بازیکنان کار می‌کند. هرچه بیشتر به او بازی برسد نیز به شرایط مدنظر ایده‌آل ما خواهد رسید. بابایی در ادامه فصل بیشتر بازی کرده و به پرسپولیس کمک خواهد کرد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه