این جام همیشه با شگفتی همراه است

اوسمار ویرا: بازی‌ را با هدف برد در همان نود دقیقه آغاز می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هیچ حریفی را نمی‌توان در مسابقات حذفی دست کم گرفت. بازی‌ را با این هدف شروع می‌کنیم که نتیجه در همان نود دقیقه رقم بخورد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، اوسمار ویرا سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر نفت و گاز گچساران از مرحله یک شانزدهم جام حذفی فوتبال باشگاههای کشور (یادواره آزادسازی خرمشهر) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در مسابقات فصل گذشته سختی زیادی کشیدیم تا توانستیم قهرمان شویم. این جام همیشه با شگفتی همراه است. فوتبال هم بابت همین اتفاقات ناگهانی همه را جذب می‌کند.

وی افزود: اکنون شکل خوبی پیدا کردیم. در سه بازی گذشته با وجود اینکه مقابل آلومینیوم شکست خوردیم اما رفته رفته بهتر شدیم. هیچ حریفی را نمی‌توان در مسابقات حذفی دست کم گرفت. بازی‌ را با این هدف شروع می‌کنیم که نتیجه در همان نود دقیقه رقم بخورد.

اوسمار تصریح کرد: در رقابت‌های جام حذفی، تیم‌ها سورپرایزهایی دارند و معمولاً اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. اصلاً به همین خاطر هم مردم عاشق فوتبال هستند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: فردا یک بازی خوب خواهد بود، چون تیم نفت تیمی است که فوتبال بازی می‌کند. امیدوارم فردا یک بازی خوب انجام دهیم و نتیجه بازی را آنطور که می‌خواهیم به نفع خودمان رقم بزنیم.

ویرا درباره عملکرد بازیکنان جدید این تیم و اینکه آیا در دیدار فردا از ابتدا از آنها استفاده خواهد کرد یا خیر، خاطرنشان کرد: برای استفاده از بازیکن جدید همیشه چالش‌هایی برای خود بازیکن و کادر فنی وجود دارد. ارتباطی که بین بازیکنان قبلی و جدید وجود دارد اینطور نیست که بگوییم در یک بازی خودشان را نشان دهند، ولی این چیزی که در تمرینات می‌بینیم، مطمئنم که روز به روز بهتر خواهند شد. ما تقویم بازی خیلی فشرده‌ای تا عید نوروز داریم و در تمرین امروز تصمیم می‌گیریم چه بازیکنی فردا بازی کند.

اوسمار در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جذب مهاجم خارجی و اینکه رضا درویش اعلام کرده است او درخواستی برای جذب مهاجم نداشته است، عنوان کرد: من درباره صحبت مدیر عامل نظر نمی‌دهم، ولی ما الان صرفاً فقط دنبال هر مهاجمی نیستیم، دنبال مهاجمی هستیم که بتواند به ما کمک کند. ما باید یک بازیکن آزاد بگیریم، اما باید شرایط ما را داشته باشد.

سرمربی قرمزپوشان پایتخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه؛ با توجه به اینکه فردا با یک تیم دسته اولی بازی دارید آیا باز هم علیرضا بیرانوند درون دروازه خواهد ایستاد یا بار دیگر به رفیعی اعتماد خواهد شد؟ گفت: من عادت ندارم در نشست‌های خبری ترکیب تیم را اعلام کنم. ما امروز تمرین خواهیم داشت و بعد از آن، تصمیم‌گیری می‌کنیم.

ویرا در واکنش به تغییر نظرات با عملکرد کوتاه مدت او در پرسپولیس و تمجید از وی، عنوان داشت: من چه بگویم؟! بر اساس دو موضوع می‌توان در مورد بازیکنان، کادر فنی و کسانی که در تیم کار می‌کنند، نظر بدهیم. آن چیزی که همه می‌بینند، نتایج است. دیگری هم این است که کادر فنی، کاری که از تیم می‌خواهد را در زمین به نحو احسن انجام دهند.

اوسمار در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه سرمربی حریف، استقلالی است می‌شود این بازی را داربی دانست؟ بیان کرد: مطمئنم که او تمام تمرکزش بر این است که تیم نفت را هدایت کند و از حق و حقوق این تیم حمایت می‌کند.

او در مورد اتفاقاتی که در رختکن پیش از بازی با ذوب‌آهن افتاد (پیدا شدن برگه‌های حاوی نوشته‌های خرافی) هم گفت: اصلا قبل از بازی نمی‌دانستم چنین اتفاقی افتاده است. بعد از بازی که بازیکنان مصاحبه کردند، متوجه شدم. در بزریل هم اعتقادات زیادی وجود دارد. ممکن است چیزهای زیادی پیش بیاید اما نتیجه بازی برای من با این مسائل تغییر نمی‌کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اینکه به نظر کارشناسان تیمش در سه بازی قبلی فوتبال هجومی‌تری نسبت به زمان گل‌محمدی بازی کرده است و او چه فلسفه‌ای در پرسپولیس دارد، گفت: فصل گذشته تیم ما سه قهرمانی به دست آورد و هیچ ایرادی نمی‌توانیم به تیم بگیریم. همه هواداران هم راضی بودند. وقتی یحیی گل‌محمدی حضور داشت ما این فلسفه را داشتیم که بتوانیم توپ را به دست بیاوریم و حفظ کنیم و گل بزنیم. کاری که ما می‌کنیم این است که بازیکنان از نقاط قوت تیم استفاده کنند و بتوانیم گل بزنیم. شاید نظر شخصی برخی‌ها این باشد، اما به نظرم در فوتبال باید تعامل وجود داشته باشد. همانقدر که حمله می‌کنید باید دفاع کنید و شما در سه بازی قبل دیدید که این اتفاق در تیم ما افتاد.

اوسمار در ادامه درباره مشکلات مالی پرسپولیس و حضور درویش در تمرین روز گذشته گفت: هر کسی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهد حق و حقوقی دارد. ما همیشه در چارچوب زمین سعی می‌کنیم وظیفه‌ای که داریم را به نحوی شایسته انجام دهیم. ما بخش مالی را به مدیریت، هیأت مدیره و سرپرست تیم واگذار کردیم تا تمرکزمان را در زمین داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان در پاسخ به سؤالی درباره رنگ پیراهن مشکی‌اش و دلیل آن گفت: من رنگ مشکی را دوست دارم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه