امیدوارم با حمایت هواداران و باشگاه نتیجه بگیریم

اوسمار ویه‌را: بازی سختی برابر تراکتور داریم اما ۳ امتیاز را می‌خواهیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می‌دانیم که برابر تیم خوب تراکتور بازی سختی در پیش داریم اما به دنبال پیروزی و گرفتن سه امتیاز هستیم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، اوسمار ویه‌را سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر تراکتور از دور برگشت بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: خیلی از خبرنگاران به من لطف داشتند برای اینکه یک کنفرانس خبری داشته باشیم اما به خاطر تعطیلات نتوانستیم صحبت کنیم تا این جلسه تبدیل به اولین گفت و گوی ما با خبرنگاران شود. می‌دانیم فردا بازی خیلی سختی مقابل تراکتور داریم اما به دنبال پیروزی و گرفتن سه امتیاز هستیم.
وی افزود: تراکتور تیمی است که در نیم‌فصل اول به مرور زمان خیلی پیشرفت کرد و در نیم‌ فصل، تغییراتی را در تیم خود داشت. تراکتور تیمی آماده است و تیمی که دوست دارد مالکیت توپ را داشته باشد به مانند تیم ما. با این اوصاف قطعاً بازی جالبی خواهد شد و ببینیم کدامیک از ما بیشتر می‌توانیم توپ را حفظ کنیم.
سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: در نیم فصل دوم باید به دنبال کسب نتایج باشیم. درست است که مقابل آلومینیوم بازی خوبی داشتیم اما این کافی نیست و باید نتیجه را هم مال خود کنیم. باید بازی متفاوتی در این دیدار داشته باشیم چون تیم حریف فرق می‌کند و شکل بازی آن‌ها هم فرق می‌کند. باید قوی باشیم تا نتیجه بگیریم.
اوسمار در مورد وظیفه سرمربیگری در پرسپولیس گفت: حضور روی نیمکت و مربیگری‌ در ایران دشوار است. هر نظری بدهم و هر صحبتی بکنم می‌تواند روی جو فوتبال اثر بگذارد. مسئولیت سنگینی دارم و در تیم بزرگی هستم که امیدوارم با حمایت هواداران و باشگاه نتیجه بگیریم.
ویه‌را در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شما مانند یحیی گل‌محمدی در رختکن پرسپولیس محبوب هستید؟ عنوان کرد: سوال بسیار سختی است، چون در مورد کسی صحبت می‌کنیم که من را به فوتبال ایران آورد. صحبت کردن در مورد آقا یحیی سخت است چون یک مربی همیشه برنده‌ای و یک انسان خیلی خوب است. ما دو نفر هستیم که با هم آشنا شدیم، به هم احترام می‌گذاریم و همدیگر را دوست داریم. شرایط سختی داشتیم و لحظات خوبی هم کنار یکدیگر داشتیم که به نتایج خوبی هم رسیدیم.
سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: خودم را با ایشان مقایسه نمی‌کنم. ارتباطی که بازیکنان با آقا یحیی داشتند با ارتباطی که الان با من دارند متفاوت است. خیلی رابطه شما به عنوان دستیار با سرمربی‌ای که قرار است ۱۱ بازیکن را انتخاب کند، فرق دارد. امیدوارم که با گذشت زمان، رابطه خوبی بین من و بازیکنان شکل بگیرد. هیچ زمانی نمی‌توانم رابطه خودم با بازیکنان را با آقا یحیی مقایسه کنم.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا لیست خرید زمستانی تیم با نظر یحیی گل‌محمدی بود یا او تصمیم گیرنده بود؟ گفت: همه می‌دانند که پرسپولیس از ابتدای فصل با مشکلاتی روبرو بوده است. با این شرایط که داشتیم باید سراغ گزینه‌هایی می‌رفتیم که می‌توانستیم آن‌ها را جذب کنیم. مثل این است که ما جذب رونالدو و مسی را در انتظار داریم اما وقتی نمی‌توانیم این بازیکنان را جذب کنیم، باید به سراغ گزینه‌هایی برویم که در دسترس ما هستند.
ویه‌را خاطرنشان کرد: از فصل قبل به دنبال این بودیم که بازیکنانی در پست‌هایی که لازم است، جذب کنیم و این کمبود را جبران کنیم. یک لیست از بازیکنانی که می‌خواستیم در لیست آقا یحیی تهیه شده بود و یکسری بازیکن را هم بعدا باشگاه خودش جذب کرد. البته الان مهمترین چیز این است که پنجره باز شود و از بازیکنان جذب شده استفاده کنیم. این بد است که نمی‌دانیم ۲۴ ساعت قبل از بازی، بازیکنانی که تمرین می‌کنند قرار است به بازی برسند یا نه. در بازی آلومینیوم، عالیشاه را به دلیل محرومیت نداشتیم، عمری و سرلک هم که رفته بودند و دستمان خالی‌تر‌ از بازی قبلش بود. امیدوارم امروز و قبل از بازی، یک خبر خوب بشنویم تا بتوانیم از بازیکنان جدید استفاده کنیم.
وی در توضیح جذب دستیارانش افزود: رافائل یک مربی حرفه‌ای است و در برزیل کار کرده؛ پیش از این هم با یکدیگر همکاری داشته‌ایم. او در اتریش دستیار اول بوده و بالاترین مدرک مربیگری در برزیل را دارد و قبلا بازیکن هم بوده است. مربی دروازه‌بان‌هایی را هم که گرفتیم، قبلاً با هم کار نکردیم اما با سابقه است و تجربه کار در این منطقه و تیم ملی عربستان را دارد. ایشان هم قبلا بازیکن بوده‌ و در رده پایه تیم‌های ملی برزیل کار کرده‌ است. کادر فنی ما هنوز کامل نیست چون آقای عسگری خارج شده‌اند و به یک آنالیزور نیاز داریم. هماهنگی این مربیان جدید یک مقدار سخت است چون با کشور جدید باید هماهنگ شوند و همینطور بازیکنان و سایر اعضای تیم. باید کمک کنیم که وفق دادن مربیان جدید با تیم به زودی رقم بخورد.
اوسمار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر علیرضا بیرانوند جانشینی در ترکیب داشت با توجه به اشتباه بازی قبلی، مقابل تراکتور بازی می‌کرد یا خیر؟ گفت: ما درباره دروازه‌بان تیم ملی صحبت می‌کنیم. قرار نیست به دلیل یک اشتباه او را قضاوت کرد. شاید بازیکن حریف ۱۰ بار یا ۱۰۰ بار دیگر به توپ ضربه بزند نتواند آن را آنطور گل کند، به خاطر یک اشتباه نباید بازیکن را قضاوت کنیم. نه تنها من بلکه همه تیم به علیرضا بیرانوند اعتقاد دارند.
سرمربی پرسپولیس در مورد نظر چند پیشکسوت راجع به انتخاب او گفت: هر پیشکسوتی که صحبت کرده من به او احترام میگذارم. فقط گذر زمان می‌تواند نشان بدهد و همه باید کمک کنیم به آنچه که ایده‌آل باشگاه است، برسیم. در هیچ کجای دنیا مربی نمی‌تواند بگوید که من نتایج خوبی خواهم گرفت مگر اینکه وارد کار شود و آن را با نتیجه گرفتن نشان دهد. فقط می‌توانم بگویم تیم ما تمام تلاشش را می‌کند تا در کنار هواداران به موفقیت برسد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه