ابلاغ مکانیزم انتخاب نمایندگان ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا

مدیر صدور حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در خصوص مکانیزم انتخاب نمایندگان باشگاه‌های ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از فدراسیون فوتبال، مصطفی زارعی، مدیر صدور حرفه‌ای فدراسیون فوتبال درباره مکانیزم انتخاب نمایندگان باشگاه‌های ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا اظهار داشت: در نشست هیات رئیسه فدراسیون فوتبال بحث مکانیزم انتخاب نمایندگان باشگاه‌های ایران در رقابت‌های باشگاهی آسیا (لیگ نخبگان آسیا و لیگ ACL2) از سال 2024 -2025 به بعد تصویب شد. بر همین اساس، این مسابقات با تصمیم هیات اجرایی کنفد راسیون فوتبال آسیا، در سه سطح برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: مسابقات در سه سطح نخبگان آسیا (24 تیم)، لیگ قهرمانان آسیا 2 (32 تیم) و لیگ قهرمانان آسیا (20 تیم) است و به احتمال فراوان باشگاه‌های ایران 2+1 سهیمه در لیگ نخبگان و یک سهمیه در سطح دوم یا همان لیگ قهرمانان آسیا خواهند داشت. با توجه به این تغییرات نیاز است که مکانیزم انتخاب نمایندگان ایران برای مسابقات آتی طبق موارد مطرح شده فوق رعایت شود.
مدیر صدور حرفه‌ای فدراسیون فوتبال افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به نظرات کارشناسی، مصوب شد؛ قهرمان لیگ برتر و نایب قهرمان لیگ برتر به عنوان سهمیه‌های مستقیم و قهرمان جام حذفی به عنوان سهمیه play off برای شرکت در لیگ نخبگان آسیا معرفی شوند. همچنین تیم سوم لیگ برتر نیز به عنوان نماینده باشگاه‌های ایران برای شرکت در سطح دوم لیگ قهرمانان آسیا معرفی می‌شوند.
زارعی در پایان گفت: شرط کسب مجوز باشگاهی، برای معرفی باشگاه‌ها الزامی است و در صورت عدم کسب مجوز باشگاهی از سوی یک یا چند باشگاه واجد شرایط (شامل قهرمان جام حذفی) و یا اشتراک قهرمان جام حذفی با باشگاه‌های حایز شرایط موارد فوق سهیمه‌ها بر اساس رتبه به باشگاه‌های واجد شرایط بعدی در جدول مسابقات لیگ برتر تعلق خواهد گرفت. بر همین اساس موارد فوق که در هیات رئیسه مصوب و از سوی دبیرکل فدراسیون به باشگاه‌های لیگ برتر و لیگ یک ابلاغ شده است.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه