کمیته اخلاق، کمیته صیانت از مسوولان فدراسیون است

رضا درویش: تاج و حتی وزیر امکان دادن مجوز به استقلال را نداشتند چه برسد به قنبرزاده

مدیرعامل پرسپولیس گفت: نه آقای قنبرزاده بلکه رییس فدراسیون و وزیر ورزش هم نمی‌توانستند به استقلال مجوز حرفه‌ای بدهند که سقف بودجه 325 میلیاردی داشته باشد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، رضا درویش پس از بازی و پیروزی سرخپوشان مقابل نساجی اظهار داشت: بازی خوبی بود اما بازیکنان ما هم استرس زیادی داشتند چون باید حتماً سه امتیاز را می‌گرفتیم تا در کورس قهرمانی باشیم. ضمن اینکه آسیب‌دیدگی زیادی هم بین بازیکنان‌مان بود. خدا هم کمک کرد و با همت بازیکنان پیروز شدیم.
وی در مورد اینکه استقلال به نساجی 4 گل زد، گفت: اینها ملاک نیست. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد ضمن اینکه ما هم با مصدومانی که داشتیم تغییر آرایش در تیم ایجاد شده بود اما مهم این بود که برنده از زمین خارج شویم. ضمن اینکه نساجی هم به طور کامل دفاع می‌کرد و این کار را برای ما سخت کرده بود.
مدیرعامل پرسپولیس درباره دعوت شدن به کمیته اخلاق پس از اظهار نظر اخیرش درباره آرای کمیته استیناف، خاطرنشان کرد: مگر چنین کمیته‌ای (اخلاق) داریم؟ باید اسم این کمیته را عوض کنیم و بگذاریم کمیته صیانت از مسئولین فدراسیون. چون 3-4 ماه است که مسوولین نظارتی دو نهاد، دو نامه به این کمیته داده‌اند و هنوز جوابی نگرفته‌اند پیرامون یکی از فوتبالی‌هایی که مشکلاتی داشته است ولی 8 شب من مصاحبه کردم 8:15 دقیقه، احضار شدم. نمی‌دانم آنها در خانه‌شان جلسه می‌گذارند. این کمیته بیشتر از مسئولان فدراسیون فوتبال صیانت می‌کند تا از اخلاق.
درویش در پاسخ به سؤال مبنی براینکه صحبت‌هایی بین شما و علی خطیر هم پیش آمد، عنوان کرد:‌ آن صحبت‌ها از خطیر، جعلی است، ما با آقای خطیر روابط خوبی داریم و علیه ما صحبت نمی‌کند.
وی در مورد اینکه جاودانی اعلام کرده قرارداد پیام نیازمند امسال 10 میلیارد تومان ثبت شده و سال بعد 110 میلیارد تومان، عنوان داشت: من این صحبت‌ها را ندیدم اما 2-3 ماه پیش وقتی امتیاز ما را کم کردند خوشبختانه خیلی‌ها ایراد می‌گرفتند و می‌گفتند چرا شما پیش‌داوری می‌کنید. از ما یک امتیاز بدون بهانه کم کردند برای اینکه بعد بخواهند امتیاز سپاهان را برگردانند که بگویند امتیاز شما را هم برگرداندیم اگر به اصلاح قرارداد یک امتیاز کم شد دیروز اعلام شد تراکتور 6 قراردادش را اصلاح کرده اشکالی هم ندارد. امروز هم در خبرها خواندم قنبرزاده نامه داده که سقف بودجه استقلال 325 میلیارد تومان شود. این توهین به شعور مردم است. همه می‌دانند که مجوز حرفه‌ای را AFC می‌دهد و کمیته بدوی که از جانب AFC سرکار است.
وی افزود: من آقای قنبرزاده را از صادقین می‌دانم بعید می‌دانم چنین نامه‌ای داده باشد اگر چنین نامه‌ای داده باشد حتماً به کمیته اخلاق شکایت می‌کنیم اما برای مجوز حرفه‌ای، AFC باید مجوز بدهد. زمانش هم 11 فروردین 1402 به پایان رسیده است. چگونه آقای قنبرزاده یا نه حتی رئیس فدراسیون یا حتی وزیر ورزش هم نمی‌تواند مجوز حرفه‌ای به یک تیم بدهد. اگر استقلال مجوز حرفه‌ای داشت چرا در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نکرد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه قانون سقف بودجه توانست به انضباط مالی فوتبال ایران کمک کند یا نه، اظهار داشت: اینکه قانون نیست، کدام قانون. اگر فدراسیون جرأت اجرایش را داشته باشد اگر اجرا می‌شد یکی از مصوبات خوب این چند سال می‌شد. مهم عملیاتی بودنش است. پارسال یک بازیکن استقلال 13-14 میلیارد تومان قراردادش بوده امسال نوشته‌اند 160 میلیون تومان؛ یعنی از کمترین حقوق تأمین اجتماعی هم کمتر! این یعنی اینکه ما باید به بی‌قاعدگی عادت کنیم، کجای این قانون است. دیروز گفتم اگر فدراسیون جرأت اجرای قانون را نداشت یا می‌گذاشت آنهایی که جرأت اجرایش را دارند قانون را عملیاتی کنند یا این قانون را نمی‌گذاشت که همه این راه‌های عجیب و غریب را برای فرار از قانون پیدا کنند. آنهایی که بضاعت مالی خوبی داشتند سود بردند. ضرر اصلی را فقط پرسپولیس کرد به جهت اینکه خود را مقید به این قانون دانست. آقای گل‌محمدی یکی دو بازیکن معرفی کرد که قطعاً کیفیت‌شان بهتر از بازیکنان فعلی ما باشد اما ارقامش بالاتر بود.
درویش در مورد اینکه در نیم‌فصل دوم طبق قانون عمل می‌کنید یا نه، عنوان کرد: خودشان اعلام کرده‌اند مشکلی نیست کار خودتان را بکنید به شرط اینکه بودجه فدراسیون را هم تأمین کنید. گفتیم عیبی ندارد بودجه فدراسیون هم تأمین می‌کنیم این جرائم کجای قانون آمده است. می‌گفتند فدراسیون می‌خواهد مشکلاتش را برطرف کند شما بازیکن بگیرید به شرط اینکه مشکلات فدراسیون برطرف شود.

وی در مورد اینکه خطیر گفته نامه‌هایی که در مورد استقلال بیرون آمده، عوامل پرسپولیس آن را بیرون داده‌اند، گفت: گفتم امکان ندارد آقای خطیر این حرف را بزنند، آن خطیری که من می‌شناسم. اینها را خطیرهای جعلی درست می‌کنند که می‌آیند و می‌گویند.
مدیرعامل پرسپولیس در مورد قرارداد گولسیانی گفت: وقتی یک فردی ایران نیست چه کنیم. ما جریان جعل را خوب یاد نگرفته بودیم اما اگر الان بود شاید می‌توانستیم انجام بدهیم وقتی بازیکن ایران نبوده ما چطور باید قراردادش را اصلاح می‌کردیم. به جز جعل کار دیگری می‌توانستیم بکنیم.
وی در مورد لوکادیا و استوری‌هایی که با لباس پرسپولیس می‌گذارد، عنوان کرد:‌ ما اعلام کرده بودیم که اگر تمایل دارید می‌توانیم مذاکره کنیم. پرونده‌اش تمام شده است. گل‌محمدی گفت اگر لوکادیا شرایط پرسپولیس را بپذیرد می‌توانیم در خدمتش باشیم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه