سرلک قطعا سرباز می‌شود، از لوکادیا استقبال می‌کنیم

یحیی گل‌محمدی: با پرسپولیس دلخواهم فاصله داریم ولی سه امتیاز گرفتن را بلدیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با آن تیمی که دوست دارم و می‌پسندم فاصله داریم. مسایلی که وجود داشت و لیگ قهرمانان انرژی زیادی از ما گرفت ولی سه امتیاز گرفتن را خوب بلدیم و بازیکنان باتجربه‌ای داریم که بازی را خوب مدیریت می‌کنند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران کم‌کم به روال خوب خود برمی‌گردند. یحیی گل‌محمدی بعد از پیروزی بر نساجی که دومین پیروزی پیاپی بعد از آن هفته‌های دشوار بود در کنفرانس خبری عنوان داشت: سه امتیاز مهمی بود. در هر صورت بازی‌های آخر نیم‌فصل و فشردگی مسابقات به نحوی است که حتماً باید نتیجه بگیریم و خودمان را بالای جدول نگه داریم. حساسیت بازی هم زیاد بود، بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کردیم. این را قبل از بازی به بچه‌ها گفته بودیم. مسابقه را خوب شروع و مدیریت کردیم و به گل هم رسیدیم. البته در آخر به خاطر همین فشردگی زیاد باید در هر دیدار به فکر بازی بعد هم باشیم. به همین خاطر در نیمه دوم کمی ناهماهنگ‌تر نسبت به نیمه اول شدیم اما خوشحالیم از گرفتن سه امتیاز. نساجی هم با دل‌ و جانش بازی کرد. شرایط‌شان در جدول به گونه‌ای بود که باید امتیاز می‌گرفتند. خیلی دونده و با شجاعت زیادی بازی کردند. از هواداران هم باید تشکر کنم که در این باد و سرما آمدند و تیم را تشویق کردند. بخش زیادی از این سه امتیاز و شاید همه آن را مدیون این هواداران هستیم. همچنین هواداران خانم که هر موقع در ورزشگاه هستند از آنها انرژی بیشتری می‌گیریم از تک‌تک‌شان واقعاً تشکر می‌کنم.

سرمربی پرسپولیس در مورد تعویض اسماعیلی‌فر با وحدت هنانوف عنوان کرد: در ابتدا توضیح دادم. ما فکر بازی بعد هم هستیم. سه روز دیگر هم دوباره بازی داریم به خاطر این برنامه فشرده که تنظیم شد. من خودم دوست دارم بازی‌ها فشرده باشد و از آن استقبال می‌کنم ولی اینقدر فشرده دیگر خیلی سخت است.

وی در مورد احتمال بازگشت لوکادیا به پرسپولیس و پست‌هایی که در فضای مجازی این بازیکن می‌گذارد، عنوان کرد: صحبت خاصی در موردش نشده است. این پالس‌های مثبتی که می‌گویید فقط در فضای مجازی دیده می‌شود و در واقعیت هیچ تماسی نداشته‌ایم. اگر بیاید ما او را می‌خواهیم. نمی‌دانم شرایط قراردادی‌اش چگونه است. پرسپولیس می‌تواند یک انتخاب خوب برایش باشد بیشتر از آنکه به نفع پرسپولیس باشد حضورش به نفع خودش است. با توجه به شرایطی که در نیم‌فصل اول داشت. قطعاً مذاکره مستقیم با لوکادیا نداشته‌ایم. صحبتش فعلا در بحث رسانه و فضای مجازی بوده است.

گل‌محمدی در پاسخ به این نظر که پرسپولیس امشب بازی‌اش طراوت نداشت و همچنین از آن تیم هجومی همیشگی فاصله گرفته است، گفت:‌ بله، من از گرفتن سه امتیاز واقعاً خوشحالم ولی نیمه دوم باید بتوانیم گل بزنیم. بعد از آنکه از حریف هم توپ‌گیری‌های خوبی داشتیم یک تک به تک هم محمد عمری از دست داد و دروازه خالی را نتوانستیم باز کنیم. پرس خوبی در دقایق زیادی از بازی گذاشتیم. بعد از توپ‌گیری از حریف باید انتخاب‌های پاس‌مان خوب باشد. ما در بخش انتقال بازی ضعیف عمل کردیم. وقتی هم حریف از ما توپ می گرفت کار را برای ما سخت‌تر می‌کرد. باید برمی‌گشتیم از دروازه‌مان دفاع می‌کردیم چند بار این اتفاق در بازی امشب افتاد. تا به آن تیمی که خودم دوست دارم، برسیم، کار داریم به آن چیزی که باید از نظر تاکتیکی و بدنی انجام بدهیم، نرسیده‌ایم. شاید به دلیل فشردگی مسابقات و مشکلاتی باشد که از ابتدای فصل با آن مواجه بودیم، به‌خصوص در بخش آسیایی انرژی زیادی از ما گرفته شد. یک دوران سختی را طی می‌کنیم ولی کسب سه امتیاز را یاد گرفتیم و بلدیم. بعضی از بازیکنان تجربه خوبی دارند و می‌توانند خوب مدیریت کنند تا بازی را ببریم، نمونه آن؛ بیرانوند، رفیعی و عالیشاه هستند که تجربه خوبی دارند.
پرسیده شد؛ «سرمربی نساجی اعتقاد داشت پرسپولیس یک موقعیت بیشتر نداشت و همان را تبدیل به گل کرد.»، که سرمربی سرخپوشان، توضیح داد: این بزرگی تیم ما را نشان می‌دهد که با یک موقعیت بازی را می‌بریم، هرچند اینطور که وی عنوان کرد نبود. ما فرصت‌های خوبی در نیمه اول داشتیم و در نیمه دوم هم تک به تک محمد عمری مشخص بود. مربیان پایه بازیکنان خوبی را استعدادیابی کردند و از همه آنها تشکر می کنم. زحمات زیادی کشیدند تا تیم خوبی بسازند و ما هم سعی کردیم از این بازیکنان جوان بیشتر استفاده کنیم. خودم دوست دارم که تیم بتواند از پایه‌ها بازیکن بگیرد و استفاده کند.
گل‌محمدی راجع به موضوع سربازی محمد عمری و میلاد سرلک هم اظهار داشت: میلاد سرلک قطعاً این اتفاق برایش افتاده و نمی‌تواند در نیم‌فصل دوم ما را همراهی کند. عمری هم طی صحبتی که با او کردم به نظرم بتواند با ما ادامه دهد. اطلاع دقیقی درباره او ندارم. اگر به سربازی رفتند که خدمت مقدس سربازی است و هر کسی به این دوران می‌رسد، باید آن را طی کند. ما باید سعی کنیم در نیم‌فصل دوم بازیکنان جایگزین پیدا کنیم؛ هر چند خیلی سخت است و باید ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه هواداران نگران بردهای اقتصادی پرسپولیس هستند، اضافه کرد:‌ من این همه مربیگری کرده‌ام هیچ وقت یادم نمی‌آید که با این همه مشکلات بخواهیم فصل را شروع کنیم و مصدومیت‌هایی که برای خیلی از بازیکنان به وجود آمد از امیری که تقریباً نیم فصل اول را از دست داد. مرتضی پورعلی‌گنجی، یاسین سلمانی و در مقاطع مختلف عالیشاه، ترابی و سرلک مصدوم شدند. مشکلات سرماخوردگی بازیکنان بود. در مقطعی 15-16 بازیکن ما مریض شدند. نیم‌فصل خیلی سختی را گذراندیم. احساس می‌کنم نیم‌فصل اول امسال به اندازه دو فصل بر من گذشته‌ است تعطیلات زیاد، وقفه‌های طولانی‌ مدت، خیلی اذیت شدیم در مورد جزئیات نمی‌خواهم صحبت کنم. نیم‌فصل سختی را گذراندیم. هنوز یک بازی دیگر با مس رفسنجان داریم و کارمان تمام نشده است. ا‌ن‌شاءالله بتوانیم در تعطیلات روندی را بگذرانیم که منجر به تقویت تیم شود این خیلی مهم است و برای آن کسی که به تیم می‌آید آرزوی موفقیت می‌کنم.

گل‌محمدی در مورد وضعیت نبیل باهویی در این بازی گفت: قرار بود نبیل از ابتدا بازی را شروع کند که در گرم کردن پایش کش آمد و همسترینگش کش آمد و نتوانست ادامه دهد به همین خاطر نتوانست بازی کند.

وی در باره ارزیابی خود از شرایط تیم ملی برای حضور در جام ملت‌ها تصریح کرد: در مجموع تیم خوبی داریم. تیم با تجربه‌ای داریم. سختی‌اش را ما کشیدیم، فشردگی‌اش را ما کشیدیم ان‌شاءالله که تیم ملی موفق باشد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه