از غیرت و تعصب هواداران و بازیکنان تشکر می‌کنم

یحیی گل‌محمدی: حالا حس خوبی نسبت به روند تیم دارم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حالا احساس خوبی نسبت به روند تیم دارم. مطمئنم که بازیکنان با این برد روحیه‌بخشی که داشتیم می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند. آن‌ها ریاط نیستند و درگیر احساسات می‌شوند. از غیرت و تلاش آن ها تشکر می‌کنم. همچنین از غیرت و تعصبی که هواداران امروز از خود نشان دادند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی در پایان پیروزی روحیه بخش سرخپوشان مقابل شمس‌آذر و ایجاد فرصتی جدید برای مردانش، عنوان داشت: این پیروزی، سه امتیاز خیلی مهم برای ما بود. با توجه به اینکه در زمین خودمان بازی می‌کردیم و شرایط جدول به شکلی بود که نیاز به برد داشتیم، باید امتیازات این مسابقه را می‌گرفتیم. شرایط برای ما سخت، اما کسب 3 امتیاز خیلی واجب و حساس بود. خوشحال هستیم در این بازی خیلی سخت که با اخراج علی نعمتی، سخت‌تر هم شد، پیروزی را به دست آوردیم. حریف امروز پرسپولیس تیم خوب و مقتدری بود که فوتبال خیلی زیبایی بازی کرد.
وی افزود: به همه اعضای کادر فنی و بازیکنان شمس‌آذر به خاطر داشتن تیمی یکدست و تاکتیکی تبریک می‌گویم. بازی‌های زیادی را از این تیم دیده‌ام و خودم از بازی‌های شمس‌آذر یاد گرفتم و می‌گیرم. واقعاً فوتبال خوبی ارائه می‌دهند. دوندگی زیادی دارند و به نظرم این تیم شاید بتواند جام حذفی را ببرد یا حتی سهمیه آسیایی کسب کند.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد:‌ از طرفی بازیکنان ما تحت فشار خیلی زیادی بودند. به ویژه در دو بازی اخیر که اشتباهات داوری زیادی چه با VAR و چه بدون آن علیه پرسپولیس رخ داد، اذیت شدیم. در دیدار قبلی باید دست کم سه پنالتی به سود ما می‌گرفتند که این اتفاق نیفتاد. عدم اعلام سه پنالتی در یک بازی، خیلی زیاد است. گل دوم استقلال خوزستان هم کاملاً خطا بود. داور چهارم و کمک داور به امیر عرب براقی گفتند آن صحنه خطا است اما او ادامه بازی داد. اتفاقات و اشتباهات عجیب و غریبی در آن مسابقه رخ داد. شرایط زمین و سنگ‌ پرتاب کردن تماشاگران و شرایط مسابقه دیگر جای بحث ندارد. در نیمه اول آن بازی فقط 39 دقیقه بازی کردیم هرچند آن مسابقه 2 ساعت طول کشید اما در کل 83 دقیقه بازی شد. به این مساله هیچ اشاره‌ای نشد. صحنه‌های دیگری را هم در برنامه‌های فوتبالی تلویزیون نشان ندادند.

گل‌محمدی اظهار داشت: مقابل استقلال هم دیدیم با وجود استفاده از VAR چه اتفاقاتی رخ داد 4 امتیاز مهم را در دو بازی، راحت از ما گرفتند. وقتی چنین اتفاقی برای پرسپولیس می‌افتد فشار زیادی به مربیان و مجموعه تیم وارد می‌شود اما متأسفانه هیچکس نیست که در مورد این مسائل توضیح بدهد تا قانع شویم. هرچند توضیح خاصی هم ندارند که ارائه بدهند.

وی تصریح کرد: باید این اتفاقات عجیب و غریب بررسی شده و باشگاه مطالبه کند که چه اتفاقاتی رخ داده است. سکوت برای این داستان راه علاج نیست. با توجه به اتفاقات رخ داده امروز مقابل تیمی بازی داشتیم که سرشار از انگیزه و کارهای فنی خوب بود. با این وجود، یادم نمی‌آید موقعیت خاصی به حریف داده باشیم. در کار دفاعی خوب بودیم و توانستیم از موقعیت‌ها خوب استفاده کنیم. به کوپال ناظمی تبریک می‌گویم که این بازی سخت را که سرعت بالایی داشت خوب قضاوت کرد. او قضاوت خیلی خوبی داشت. از تیم داوری تشکر می‌کنم هرچند باید پنالتی شمس آذر تکرار می‌شد. اعلام آن پنالتی هم شاید سخت‌گیرانه بود. خودم صحنه را ندیدم اما طبق صحبتی که با علی نعمتی داشتم گفت توپ ابتدا به پایش خورده سپس تماسی با دستش داشته است نمی‌دانم چنین صحنه‌ای پنالتی به حساب می‌آید یا خیر؛ اما داور عملکرد خیلی خوبی داشت.

سرمربی سرخپوشان خاطرنشان کرد: از بازیکنانم واقعاً تشکر می‌کنم. آنها خیلی تحت فشار بودند اما با وجود 10 نفره شدن بازی فنی خوبی انجام دادند. انگیزه زیادی برای بردن داشتیم. در این بازی قابلیت‌های فنی خود را نشان دادند. در مجموع بازی زیبایی بود. تعریف کردن من به خاطر کسب 3 امتیاز نیست اما کیفیت بازی خیلی خوب بود. از دیدارهای فنی و تاکتیکی خوب لیگ بود و به هر دو تیم تبریک می‌گویم. با توجه به فشردگی مسابقات و برنامه سختی که برای پرسپولیس چیده‌اند نمی‌دانم باید از سازمان لیگ چه درخواستی داشته باشم. تیم ما در آسیا بود و شرایط سختی داشتیم هر سه روز یکبار بازی می‌کنیم. واقعاً نمی‌دانم دلیل این موضوع چیست؟

گل‌محمدی گفت: اگر قرار است تیم ملی به اردو برود می‌توانند فرصت بگیرند تا دست کم بازیکنان تا این اندازه تحت فشار قرار نگیرند و مصدوم نشوند. اکنون امکان دارد مصدومیت‌های زیادی برای بازیکنان به وجود بیاید. نمی‌دانم دلیل فشردگی مسابقات به این شدت برای تیم ما چیست. نمی‌دانم چرا برنامه اعلام شده را عوض کردند و بازی‌ها را از 4 روز یک مسابقه روی 3 روز یک بار آوردند. باید در شش روز دو بازی مقابل نساجی و مس رفسنجان انجام دهیم. از این موضوع گلایه داریم. از سهیل مهدی گلایه‌مند هستم اما نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم. متأسفانه این فشردگی خیلی پرسپولیس را اذیت می‌کند. هر جوری که دل‌شان بخواهد و دوست دارند برنامه را عوض می‌کنند. اینکه نمی‌شود، وقتی یک برنامه را اعلام می‌کنید آن را اجرا کنید چرا بار دیگر تغییرش می‌دهید.

وی افزود: باز هم از بازیکنانم تشکر می‌کنم زیرا روز سختی داشتند اما با جان، دل و غیرت بازی کردند. از هواداران نیز که به دلیل نتایج اخیر شاید مقداری دلسرد شده باشند تشکر می‌کنم. امروز حضور عاشقان واقعی پرسپولیس را در ورزشگاه حس کردیم. با وجود 10 نفره شدن باز هم پرسپولیس را تشویق کردند. هواداران ما می‌توانند الگوی خیلی خوبی برای سایر تیم‌‌ها باشند.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد:‌ به حدی هیجان بازی برای من بالا بود که فراموش کردم فوت ملیکا محمدی را تسلیت بگویم.به خانواده‌اش، جامعه فوتبال و ورزش کشور تسلیت می‌گویم. شوک عجیبی به تیم ما و ورزش کشور وارد شد. این اتفاق باورکردنی نبود روحش شاد باشد برای خانواده‌اش آرزوی صبر دارم.

گل‌محمدی در مورد اخراج علی نعمتی، توضیح داد:‌ نعمتی در آن صحنه احساسی شد و نتوانست خوب تصمیم بگیرد. او بازیکنی حرفه‌ای است که در سطح پرسپولیس بازی می‌کند اما بازیکن حرفه‌ای در این سطح نباید اینگونه اخراج شود بلکه باید تمرکز خوبی داشته باشد تا بتواند تا پایان بازی با وجود داشتن یک کارت زرد خودش را در زمین حفظ کند از تمام بازیکنانم چنین انتظاری دارم.
خبرنگاران پرسیدند باشگاه پرسپولیس هفته گذشته 10 درصد از قرارداد بازیکنان و اعضای کادر فنی‌اش را پرداخت کرد، اما ظاهراً چهار بازیکن و شخص وی این پول را دریافت نکردند تا میزان دریافتی همه بازیکنان یکسان باشد و به ده درصد برسد، سرمربی پرسپولیس در واکنش به یادآوری این موضوع توضیح داد: من خودم نمی‌دانستم که باشگاه به چند نفر 10 درصد را نداده است. باید از این بازیکنان تشکر کنم که این فداکاری را کردند. من خودم این پول را گرفتم؛ نمی‌دانستم و شاید اگر می‌دانستم خودم هم جزو این نفرات بودم. بعداً فهمیدم.

گل‌محمدی راجع به عملکرد خط دفاع پرسپولیس در بازی امروز نیز تصریح کرد: مصدومیت پورعلی‌گنجی با توجه به اینکه خط دفاع ما به هماهنگی خوبی رسیده بود واقعاً زمان و هماهنگی را از ما گرفت. بازیکنانی که در خط دفاعی هستند قطعاً باید چند بازی کنار هم باشند تا هماهنگ شوند. در خطوط مختلف من فرقی بین بازیکنان تیم نمی‌بینم؛ هر کسی در قالب تیمی قرار می‌گیرد، وظیفه خودش را به خوبی انجام می‌دهد. از هر بازی قطعاً درسی می‌گیریم و می‌توانیم نقاط ضعف‌مان را پوشش دهیم.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد فشار روحی زیادی که در روزهای گذشته روی علی نعمتی وجود داشته است و همچنین حاشیه‌های اخیر برای حسین کنعانی‌زادگان عنوان کرد: روند یک تیم و پروسه تبدیل شدن به یک تیم خوب فاکتورهای زیادی را می‌طلبد. اینکه بازیکنان از لحاظ ذهنی تمرکز خوبی داشته باشند تا تمرین خوبی انجام دهند. ما این آرامش را از اول فصل نداشتیم تا مدت‌ها. این هم دلایل مختلفی دارد که نمی‌خواهم وارد شوم. همین بازیکنان سال گذشته تاریخ‌سازی کردند. همین علی نعمتی یکی از بهترین‌های ما بود و گل‌های مهمی را زد. بازیکنان ربات و ماشین نیستند و آنها هم تحت تأثیر هیجانات و احساسات و محیط قرار می‌گیرند. قرار هم نیست یک تیم و یک بازیکن همیشه خوب باشند. این بالا و پایین‌ها همیشه وجود دارد، ولی تیمی موفق است که نوسان زیاد نداشته باشد و نتایجش سینوسی نباشد. من خودم احساس خوبی به روند تیم دارم و مطمئنم که بازیکنان با این برد روحیه‌بخشی که داشتیم می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند.

سرمربی پرسپولیس درباره وضعیت مصدومیت کنعانی‌زادگان و وحید امیری توضیح داد: امیری دو مصدومیت بد داشت که یکی از آنها مقابل استقلال تاجیکستان بود. شاید اگر آن زمان 10 روز دیرتر کارش را شروع می‌کرد شرایطش خیلی بهتر بود و الان کمک‌مان می‌کرد. تا نیم‌فصل قطعاً او حضور ندارد و از نیم‌فصل دوم می‌تواند به ما صد درصد کمک کند. کنعانی‌زادگان هم در هفته‌ای که گذشت تمرکز خوبی در تمرینات نداشت و باید با او صحبت کنیم و ببینیم وضعیتش چطور است. امیدوارم شرایط طوری باشد که با تمرکز خوب وارد تمرینات شود.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه