مکالمات بین داوران دربی باید منتشر شود

یحیی گل‌محمدی: همه امتیازات تا نیم فصل را می‌خواهیم ولی بازی سختی داریم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از VAR استقبال می‌کنیم ولی فرهنگش را هم بیاوریم. دلیل و فرهنگ استفاده از این تکنولوژی برای کاهش اشتباهات داوری است نه توجیه آن‌ها. به باشگاه گفته‌ام؛ تمام مکالمات بین داور و داوران VAR باید پخش و شفاف‌سازی شود. این حق طبیعی تیم ما است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی در کنفرانس خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان اظهار داشت: خوشحال هستم که در اهواز، شهری خاطره‌انگیز برای خودم حضور دارم. من سال‌های خوبی را در کنار مردم اهواز پشت سر گذاشتم و بخشی از دوران خوب زندگی‌ام، در این شهر بود.
وی ادامه داد: هفته‌های حساسی را پشت سر می‌گذاریم. با توجه به شرایط جدول، حساس‌ترین بازی‌ها را تا نیم‌فصل پیش‌رو داریم و باید سعی کنیم حداکثر امتیازها را بگیریم. تمرینات خوبی داشتیم. دربی، انرژی زیادی از نظر ذهنی از بازیکنان ما گرفت، ولی سعی کردیم ریکاوری و تمرینات خوبی داشته باشیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط استقلال خوزستان، عنوان کرد: جایگاه استقلال خوزستان با توجه به فوتبال خوبش، اینجای جدول نیست. بازی‌های زیادی از آنها دیده‌ام، استقلال خوزستان حتی مقابل مدعیان بالای جدول هم بازی‌های خوبی به نمایش گذاشته‌ است. آنها تیم جوان و یکدستی هستند. من به کادر فنی خوب این تیم تبریک می‌گویم و برای آن‌ها در ادامه مسابقات آرزوی موفقیت دارم. استقلال خوزستان از تیم‌هایی است که در این شهر ریشه دارد و امیدوارم ما بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و به سه امتیاز دست پیدا کنیم. هر چند می‌دانیم پیروزی سخت به دست می‌آید و بازیکنان ما باید تمرکز خوبی داشته باشند، انرژی خوبی بگذارند و بدانند بازی راحتی در پیش نداریم.
گل‌محمدی در ادامه در مورد استفاده از VAR در فوتبال ایران خاطرنشان کرد: از ورود VAR که اتفاق مثبتی است، استقبال می‌کنیم، ولی عدم فرهنگ‌سازی باعث ایجاد حاشیه شده است. VAR برای چه در بازی قبل حضور داشت؟ برای این بود تا اشتباهات بزرگ در بازی وجود نداشته باشد، اما تمام اشتباهاتی که صورت گرفت هم بزرگ بود و هم علیه پرسپولیس و دو امتیاز خیلی راحت را از تیم ما گرفتند. من مانده‌ام چرا این اشتباهات فقط به ضرر تیم ما بود. هم باید برای ما پنالتی گرفته می‌شد و هم گلی که استقلال به ثمر رساند، اصلاً پنالتی نبود. ضمن اینکه بازیکن استقلال باید دقیقه 60 اخراج می‌شد.

وی افزود: تمام اتفاقات بزرگ دربی به ضرر پرسپولیس شد و ناراحتی ما از این است. شاید اگر VAR نبود و این اتفاقات می‌افتاد، می‌گفتیم داور این صحنه‌ها را ندیده است، ولی دو داور عراقی هم حضور داشتند که البته ما روی آنها نیز بحث داریم که چگونه و با چه ارتباطی از عراق به ایران آمدند. من به باشگاه گفته‌ام که تمام مکالمات بین داور و داوران VAR باید پخش و شفاف‌سازی شود و ما بدانیم در آن صحنه‌ها چه اتفاقاتی افتاد، چون این حق طبیعی تیم ما است. من برای یک نفر خیلی خوشحالم. برای اشکان خورشیدی خوشحالم که اتهامات زیادی به او زده شد و دیدیم با VAR هم چه اتفاقاتی افتاد. این اتفاقات کار خدا است و خدا نمی‌گذارد حق کسی پایمال شود.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که علیرضا فغانی هم تمام تصمیمات داور بازی پرسپولیس – استقلال را تأیید کرده است، تصریح کرد: صحبت‌های فغانی هیچ وقت فصل‌الخطاب نیست. او هم اشتباه می‌کند. خیلی از کارشناسان نیز عکس صحبت‌های فغانی درباره اتفاقات دربی نظر دادند.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه