چیزی که می‌ماند احترام است

گل‌محمدی: فقط به سه امتیاز دربی فکر می‌کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در آستانه دربی ۱۰۲ تهران گفت: امیدوارم شاهد یک بازی خوب و جذاب باشیم و اینکه بازی به سمتی برود که بحث‌های فنی در آن بیشتر مطرح شود و بازی جذابی برای هوادارانی باشد که در این هوای آلوده به ورزشگاه می‌آیند و بازی را می‌بینند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی سرمربی سرخپوشان ایران در کنفرانس خبری پیش از دیدار برابر حریف سنتی خود از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: دربی است و همیشه حساس بوده است. قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم جا دارد یادی کنیم از پیشکسوتانی که در دوران مختلف خاطرات خوبی برای هواداران دو تیم ساختند و رکورداران شهرآورد بودند. برای همه آنها آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

وی افزود: این بازی برای هر دو تیم حساس است و یکی از شهرآوردهای  مهم جهان. خوشحالیم که در این شهرآورد شرکت می‌کنیم. تیمی که بتواند در این بازی‌های حساس تمرکز و آمادگی بدنی خوبی داشته باشد، می‌تواند برنده بازی باشد. در دربی باید فرصت‌طلب باشید و از فرصت‌ها خوب استفاده کنید. با توجه به اینکه هر دو تیم بازیکنان خوب و فنی دارند، امیدوارم شاهد یک بازی خوب و جذاب باشیم و اینکه بازی به سمتی برود که بحث‌های فنی در آن بیشتر مطرح شود و بازی جذابی برای هوادارانی باشد که در این هوای آلوده به ورزشگاه می‌آیند و بازی را می‌بینند.

گل‌محمدی تصریح کرد: جا دارد یک خواهشی هم داشته باشیم از همه مسئولانی که دست‌اندرکار هستند برای هوای پاک تهران، این شرایط واقعاً سخت است. من صبح دخترم را به مدرسه رساندم و از او خجالت کشیدم. امیدوارم به فکر باشیم، هوا برای تنفس خوب نیست. همه ارگان‌هایی که ذی‌ربط هستند، با آنها این صحبت‌ها را می‌کنم تا شاید بازتاب داشته باشد و به گوش مسئولان برسد و یک فکری کنند. به هر حال امیدوارم بازی خوبی برای هواداران دو تیم باشد و همه از این بازی لذت ببرند، چه کسانی که ورزشگاه می‌آیند و چه کسانی که از خانه بازی را می‌بینند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص سوالی مبنی بر اینکه؛ هواداران پرسپولیس نگران شلوغی نیمکت استقلال هستند و معتقدند گل‌محمدی انسان آرامی است و شاید شلوغی نیمکت حریف باعث به‌هم خوردن تمرکز شما شود»، گفت: من مطمئنم فردا اتفاق خاصی کنار زمین نمی‌افتد. ذهنم را درگیر این مسائل نمی‌کنم و دوست دارم بیشتر به مسائل فنی و داخل تیمم بپردازیم. با توجه به اینکه استادیوم پُر است و صدا به صدا نمی‌رسد، فکر نمی‌کنم اتفاق خاصی بیفتد و همانطور که گفتم امیدوارم همه چیز به سمتی برود که شاهد یک بازی فنی باشیم.

یحیی گل‌محمدی در مورد حاشیه‌های آخرین دربی دو تیم و دست ندادن بازیکنان با یکدیگر و اینکه نیمکت پرسپولیس و استقلال هم رابطه چندان خوبی با هم ندارند و آیا این موضوع روی دربی تأثیرگذار خواهد بود، عنوان کرد: بازی شرایط خاص خودش را دارد. در آن بازی تصمیم گرفتند با ما دست ندهند، اما ما برای بزرگ‌ترها و استقلال احترام قائلیم. استقلال یک تیم ریشه‌دار و قابل احترام برای من است. همیشه بازی من جلو استقلال جذاب بوده است. چیزی که در نهایت می‌ماند همین احترام‌ها و نگه داشتن حرمت یکدیگر است.

سرمربی پرسپولیس درباره احتمال استفاده از سیستم VAR در دربی گفت: نمی‌دانم، هنوز قطعی نیست و امیدوارم این اتفاق بیفتد. حساسیت نسبت به داوری در این هفته‌ها شاید زیاد باشد. چه بهتر که بازی فردا با VAR باشد و پیش درآمدی باشد که از این تکنولوژی در ایران استفاده کنیم.

گل محمدی درباره برنامه پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی استقلال عنوان کرد: روی این موضوع کار کردیم و به بچه‌ها گوشزد کرده‌ایم که از نظر میانگین قدی تیم خوبی هستند. اگر متمرکز باشیم و خطاهای بی‌مورد نداشته باشیم جلوی این اتفاق را می‌گیریم. امروز هم یک تمرین مهم داریم که روی ضربات ایستگاهی کار خواهیم کرد.

سرمربی پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت امید عالیشاه هم عنوان کرد: متاسفانه به مصدومیت بدی دچار شد که حدود دو هفته مشکل داشت و نتوانست به تیم کمک کند اما از هفته قبل تمرینات خوبی با تیم داشت که به نظرم می‌تواند به تیم کمک کند. باید ببینیم شرایط چطور است. آمادگی خوبی دارد و مشکلی درباره مصدومیت ندارد.

گل‌محمدی درباره حضور بانوان در دربی ۱۰۲ گفت: از این موضوع خوشحالیم و خوب است که در شهرآورد این اتفاق می‌افتد. هر جایی که بانوان حضور داشتند احترام بیشتری وجود داشته و امیدوارم شعارهایی که فردا داده می‌شود نسبت به قبل تغییر داشته باشد. همیشه دوست داریم که در هر بازی احترام‌ها حفظ شود؛ چه از طرف بازیکنان و مربیان به هواداران و چه برعکس. این خواسته همه ماست و دوست داریم که هیچ الفاظ بدی در استادیوم شنیده نشود. به نظرم حضور بانوان جلوی این اتفاقات را می‌گیرد.

سرمربی پرسپولیس در مورد سوالی مبنی بر اینکه؛ قهرمان فصل از دل بازی‌های بزرگ بیرون می‌آید، شما این را چطور ارزیابی می‌کنید؟ گفت: طبیعی است چون استقلال رقیب مستقیم ما در جدول است. گرفتن سه امتیاز ارزش بیشتری دارد و سبقت خوبی می‌توانیم بگیریم یا امتیازات را نزدیک کنیم. در همه جدول‌ها این اتفاق می‌افتد که سه امتیاز بازی تیم‌های بالای جدول بیشتر از سه امتیاز ارزش دارد.

گل‌محمدی در مورد اشاره به عدم رعایت سقف قرارداد بازیکنان استقلال گفت: ما یک بازی حساس داریم و در هر صورت دوستانی که در کمیته انضباطی هستند قطعا به نظرم این اتفاق خواهد افتاد و قطعا موارد را بررسی می‌کنند. یک قانون گذاشته شده که همه موظف به انجام آن هستند. نمی‌گویم ما فقط سقف را رعایت کردیم اما چند تیم هستند که این سقف را رعایت نکردند و هر چه رای زودتر صادر شود به سود فوتبال است.

یحیی گل محمدی درباره اینکه رای استقلال دو ماه است که صادر نشده، گفت: ذهنم را زیاد درگیر این مسائل نمی‌کنم اما امیدوارم که بررسی شود. بازی مهمی داریم و باید از نظر ذهنی روی این بازی متمرکز باشیم. باشگاه این موضوع را پیگیری می‌کند.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که «پرسپولیس فردا چطور بازی خواهد کرد؟ » گفت: فردا فقط باید به سه امتیاز فکر کنیم و هدف ما بردن است. چون شرایط جدولی ایجاب می‌کند که در این بازی برنده شویم. تمام تلاشمان را برای برد انجام می‌دهیم.

در پایان، خبرنگاری به گل‌محمدی گفت «در بازی با هوادار، شعار هواداران پرسپولیس خطاب به مهدی هاشمی‌نسب بود و شما چون در اوج هاشمی‌نسب در پرسپولیس بودید، به نظر می‌رسد فردا چالشی وجود داشته باشد، چه توصیه‌ای برای هواداران در این مورد دارید؟ گل‌محمدی عنوان کرد: امیدوارم همه چیز به سمتی برود که احترام‌ها سر جای خودش باشد و شاید خیلی از اتفاقاتی که در بحث هواداری می‌افتد خودمان مقصر باشیم. امیدوارم رفتاری داشته باشیم که در نهایت باعث این شود که بازی با خیر و خوشی تمام شود.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه