پرسپولیس، پیشتاز دربی‌ها

پرسپولیس و استقلال تا کنون یکصد و یک بار در قالب بازی‌های رسمی و دوستانه مقابل هم به میدان رفته‌اند که پرسپولیس در مجموع با 27 پیروزی پیشتاز است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخ و آبی‌های فوتبال ایران تا کنون در 101 مسابقه به مصاف یکدیگر رفته اند که از این میان نتیجه 99 مسابقه از نظر آماری قابل محاسبه است، هرچند اکثر رسانه‌ها با توجه به صلاحدید‌ خود تمایلی برای ورود به این موضوع ندارند.
در طول 101 دربی که تا کنون برگزار شده است، دو پیکار به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های استاندارد برگزاری مسابقات فوتبال در واقع نباید مورد محاسبه قرار بگیرند.
در دربی شماره 6 به تاریخ سوم مهرماه سال 1349 که یک دیدار دوستانه بود، بازیکن تیم استقلال تعویض شده و بازیکن دیگری به جای او وارد زمین می‌شود. طبق قوانین فوتبال بازیکن خروجی در پی تعویض دیگر امکان حضور در میدان را ندارد و بازیکن غیرمجاز تلقی می‌‎شود. با این وجود در ادامه مسابقه، همان بازیکن بعد از استراحت و تجدید قوا دوباره به زمین آمد و گل هم زد.
و اما در دربی شماره 23 که یک دیدار دوستانه در گرامیداشت مرحوم علی دانایی‌فرد بود نیز به دلیل اختلالی که در جریان مسابقه پیش آمد، بازی به پایان نرسید و یک مسابقه 90 دقیقه‌ای را شاهد نبودیم.
البته پرسپولیس با احتساب این دو مسابقه نیز، صاحب برتری در تعداد پیروزی‌های دربی است. با احتساب نتایج رقم خورده در وقت‌های قانونی بازی و احکام انضباطی، سرخپوشان ایران تاکنون در 27 دربی به پیروزی رسیده اند و استقلال حتی با احتساب پیروزی‌هایش در دو مسابقه یاد شده، صاحب 26 پیروزی است. بازی‌هایی که در وقت‌های قانونی به تساوی انجامیده است و کار به ضربات پنالتی کشید نیز جزو 48 تساوی رقم خورده بین دو تیم است.
تعداد مسابقات رسمی دو تیم هم 95 پیکار است که پرسپولیس با برتری 27 بر 24 در کسب پیروزی پیشتاز بوده است.
آخرین پیروزی استقلال در دربی به دهم اسفند سال 1396 یعنی به دو هزار و 114 روز قبل از دربی پیش رو بازمی‌گردد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه