با تعداد کمتری از تیم فعلی تا فینال آسیا رفتیم

علیرضا بیرانوند: هواداران حق دارند ولی وضعیت هواداران تیم‌های دیگر را هم ببینند

دروازه‌بان شماره یک ایران گفت: سال اولی که به فینال آسیا رفتیم به اندازه الان هم بازیکن نداشتیم. هواداران هم اعتراض به حقی دارند ولی تیم‌های دیگر و هواداران‌شان را ببینند که چه قدر در این سال‌ها سختی کشیدند ولی ما در 7 سال، 6 قهرمانی آوردیم

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، علیرضا بیرانوند پس از ثبت یک کلین شیت دیگر در رقابت‌های لیگ و در پایان بازی با هوادار، با خبرنگاران گفتگو داشت. او صحبت خود را به پاسخ به سوال درباره خروج از بحران آغاز کرد و اظهار داشت: اصلا بحران چه است؟ بعد از اتفاقاتی که در بازی با الدحیل رخ داد، شرایط سخت است. در تمامی دنیا هم چنین چیزی وجود دارد، وقتی یک بازی که برای شما و هواداران اهمیت دارد نتیجه نگیرید، بازی بعدی آن سخت است. زمان کمی هم برای ریکاوری روحی و روانی داشتیم. شاید در برخی لحظات از مسابقه تمرکزمان را از دست داده باشیم که یک چیز طبیعی است. بچه‌ها تحت فشار بودند و تمام توان‌مان را گذاشتیم که پس از بازی با الدحیل بتوانیم برگردیم و این برد تقدیم هواداران پرسپولیس. دست تک تک هواداران را می‌بوسم. فکر کنم اگر در روز تعطیلی بازی می‌کردیم، نمی‌گویم به اندازه بازی با الدحیل ولی فکر می‌کنم تماشاگران بیشتری می‌آمدند. این هوادار است که بچه‌ها را سرِ پا و اسم پرسپولیس را زنده نگه می‌دارد.

دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص اینکه هواداران پس از باخت به الدحیل بسیار عصبانی بودند و آیا به نظر او هواداران نسبت به بازیکنان و کادر فنی بی‌مهری کردند، خاطرنشان کرد: چند سال پیش، هواداران دیگر تیم‌ها هم اینگونه بودند. این موضوع طبیعی است. باید همیشه حق را به هواداران داد. ما قبل از بازی با الدحیل داشتیم یک بازی را تماشا می‌کردیم که برای ما خیلی مهم بود. 7-8 دقیقه آخر بازی آنها فکر کنم با هم وقتی که در هتل بودیم گفتیم باید 4-5 گل بزنیم. وقتی شارجه جلو بود، السد 2 بر یک عقب بود و ما باید بازی با الدحیل را با 5 گل می‌بردیم. من خودم هم گفتم که به هواداران حق می‌دهم. امیدوارم که هواداران بتوانند اینگونه به ما انرژی بدهند. آنها می‌دانند که ما بازیکنانی هستیم که در این 7 سال، فقط در لیگ 6 قهرمانی آوردیم. آن‌ها تیم‌های دیگر و هواداران آن‌ها را هم ببینید که چه‌قدر سختی می‌کشند.

وی در خصوص کارت زردی که از داور گرفت، اظهار داشت: کارت زردی که گرفتم را داور باید می‌داد. بعضی از اوقات باید به بازی وقفه داد. ما نیازمند پیروزی بودیم.
بیرانوند در پاسخ به سوال درباره جلسه با درویش و اثر آن افزود: اتحاد و همدلی ما بعد از بازی با الدحیل اتفاق افتاد. جلسه خوبی داشتیم و خدا را شکر می‌کنم و این اتحاد باید ادامه‌دار باشد. به خاطر اتحادی که داشته‌ایم پرسپولیس توانسته در این 6-7 سال موفق باشد. هر وقت پرسپولیس متحد بوده، موفق شده است. ما تیمی هستیم که هواداران از ما انتظار دارند و مثل برخی بازیکنان یا مربیان نیستیم که بگویند هواداران از ما انتظار ندارند و فشار را از روی خودشان بردارند. ما پرسپولیس هستیم و همیشه باید مدعی باشیم. امیدوارم حمایت کنند و من قول می‌دهم که امسال جزء مدعیان لیگ هستیم.

دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص ترکیب تیم و اینکه رضا اسدی و شهریار مغانلو در سپاهان گلزنی کردند و آیا برای دربی نگرانی ندارد عنوان کرد: گلزنی شهریار و اسدی چه ربطی به ما دارد ؟ این دست خالی که می‌گویید در فینال آسیا هم داشتیم. وقتی در فینال آسیا بودیم به نظرم از امسال هم بازیکن کمتر داشتیم. اگر با آن ترکیب به فینال آسیا رفتیم، مطمئناً امسال هم می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

وی ادامه داد: یکی از کارهای بزرگ آسیا بود که حذف شدیم ولی پس از فینال آسیا که نتوانستیم قهرمان بشویم ما 3 قهرمانی زمان برانکو بدست آوردیم. فینال آسیا با گل محمدی را باختیم ولی همان موقع قهرمان ایران شدیم. زندگی ادامه دارد و امسال می‌تواند سال بزرگی باشد. دربی شرایط خودش را دارد. خیلی‌ها می‌گویند که شما دربی را ببرید و قهرمان نشوید، من اصلا این را قبول ندارم. شاید تیم ها به خاطر اینکه قهرمان نمی‌شدند، برای اینکه هواداران را آرام کنند، این را می‌گفتند.

بیرانوند در خصوص اینکه خودروهای بچه‌های تیم ملی پلاک نمی‌شود، گفت: پژو پارس من هم هنوز پلاک نشده است.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه