برای کسی که احترام به بزرگتر را یاد نگرفته است، پاسخی ندارم

یحیی گل‌محمدی: الان زمان نقل و انتقالات نیست، زمان تمرین، تمرکز و تلاش است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از مسابقه از پاسخ دادن به صحبت‌های سرمربی استقلال امتناع کرد و گفت: با کسی که احترام به بزرگتر را نیاموخته است، سخنی ندارد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی که تیمش در آخرین لحظات بازی، گل تساوی را مقابل صنعت نفت آبادان دریافت کرد در کنفرانس خبری پس از بازی اظهار داشت: نتیجه بازی نتیجه ای نبود که انتظارش را داشتیم. بازی را خوب شروع کردیم و روی ضد حمله حریف گل خوردیم.

وی ادامه داد: حریف در فاز هجومی بازیکنان با کیفیتی دارد. آ‌ن‌ها توانستند با سرعت دادن به بازی به گل برسند. در نیمه دوم، ما تسلط خوبی روی بازی داشتیم و توانستیم دو گل بزنیم و تا ثانیه آخر برنده مسابقه بودیم که متاسفانه اسیر اتفاقات بازی شدیم. حریف بیشتر از سه، چهار بار روی دروازه ما نیامد ولی دو گل خوردیم.باید بازنگری روی سیستم و ساختار دفاعی تیم داشته باشیم. در بحث گلزنی هم مشکل داریم. کیفیتی که باید را در خط حمله نداریم و این کار را سخت می کند. نمی توانیم در هر مسابقه 6 تا 8 موقعیت گل به دست بیاوریم و فقط 2 گل بزنیم. البته این موجودی ما است و باید بیشتر تمرین کنیم تا این مساله را پوشش بدهیم.

گل محمدی در مورد قضاوت داور افزود: وقتی چند بار به صحنه گلی که خوردیم نگاه کردیم به نظرم توپ از خط رد نشده بود اما برای قضاوت هم بازی راحتی نبود. در مجموع صفایی قضاوت خوبی داشت اما کارشناسان بهتر می توانند در موردش نظر بدهند ولی آنچه دیدم اینکه توپ از خط عبور نکرده بود.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه بعد از صحبت های روز گذشته وی، نکونام امروز صحبت‌های تندی را مطرح کرد در حالی که شما دو همبازی قدیمی هستید، گفت: متاسفانه شروع کننده این قضیه، ایشان بود و من جواب کسی که بلد نیست و یاد نگرفته است، به بزرگترش احترام بگذارد را نمی‌دهم. این موضوع را تمام شده می دانم و امیدوارم حداقل فوتبالی ها و فوتبالیست ها بتوانند یاد بگیرند که احترام بگذارند این موضوع را باید خیلی به آن توجه کرد که در فوتبال ما کمتر به آن پرداخته شد.
گل‌محمدی در مورد اینکه غیبت شهاب زاهدی بعد از گلزنی‌های اخیر در ترکیب پرسپولیس عجیب بود و اینکه گفته می‌شود شایعه شده لوکادیا به پرسپولیس برمی‌گردد، خاطر نشان کرد: الان برای حرف زدن در مورد اینکه چه کسی به تیم اضافه خواهد شد خیلی زود است. این مساله باعث بر هم خوردن تمرکز و آرامش مهاجمان ما می‌شود. بهتر است در مورد نقل و انتقالات از هم‌اکنون صحبت نکنیم، الان وقتش نیست. در فصل نقل و انتقالات می‌توانید پیرامون این مساله بیشتر سؤال کنید ولی الن فقط یک پاسخ وجود دارد. ما بیشتر تلاش و تمرین می‌کنیم و باید همه به تمرکز تیم کمک کنند.

وی در مورد اینکه شما متوجه لنگ زدن داور در میدان مسابقه شدید، اظهار داشت: خیر، من متوجه این مساله نشدم.
خبرنگاری پرسید؛ برخی مربیان وقتی نمی‌توانند با پرسپولیس در زمین رقابت کنند جنگ‌های حاشیه‌ای راه می‌اندازند تا تمرکز تیم به هم بخورد و ورود شما و بازیکنان به این جدل‌ها به ضرر خودتان و پرسپولیس است، پس چرا وارد این بحث‌ها می‌شوید؟ سرمربی سرخپوشان ایران هم در پاسخ گفت: همیشه این داستان‌ها بوده است. فصل گذشته هم بود ولی توانستیم با شایستگی سه قهرمانی به دست بیاوریم. چیزی که امسال یک مقدار تیم را اذیت می‌کند مشکلات و مسائلی است که در داخل مجموعه وجود دارد. در هر صورت این مسائل همشیه بوده است و باید خودمان بتوانیم مشکلات خودمان را با همدلی بیشتر حل کنیم. یک تیم فقط بازیکنان و مربیان نیستند اعضای دیگری هم دارد که فقط با ایجاد آرامش و فضای خوب برای کار کردن می‌توان موفقیت داشت. این فضا مهیا باشد؛ آرامش و تمرکز بازیکنان هم بیشتر می‌شود و در بحث فنی هم تأثیرگذار خواهد بود.

گل‌محمدی در مورد اینکه شما دغدغه بازیکنان تیم را دارید و آیا در 24 ساعت گذشته اتفاقی رخ داد که از دغدغه‌شان کم شود، عنوان کرد: دیروز درصدی از آپشن‌های قرارداد بازیکنان پرداخت شد اما اینکه بخواهیم در اینجا بیشتر راجع مسائل مالی و قراردادها صحبت کنیم جای مناسبی نیست ولی در هر صورت دیروز این اتفاق افتاد.

وی در مورد اینکه پرسپولیس بعد از اینکه گل خورد به بازی برگشت به نظر شما این بازگشت روی صحنه پنالتی رخ داد یا اخراج بازیکن نفت، تصریح نمود: وقتی پنالتی و اخراج اتفاق افتاد توانستیم روی حریف فشار بیاوریم این اتفاقات به نفع ما رقم خورد. نیمه دوم نیمه خوبی بود بازی یک طرفه بود در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب بازی کردند. توانستیم در ایجاد موقعیت، موفق باشیم و می‌توانستیم کار را تمام کنیم و اصلا نگذاریم کار به اینجاها بکشد اما یک مقدار بی‌توجه و بی‌تمرکز بودیم. صحنه آخر هم صحنه‌ای نبود که توپ، گل شود. داشتیم بازی را به خوبی اداره می‌کردیم رفتیم در وقت‌های اضافه که متأسفانه این اتفاق افتاد.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه خبری آمده است مبنی بر اینکه شاید بازی سپاهان در آسیا هم در ورزشگاه آزادی برگزار شود آیا این چمن کشش آن را دارد، گفت: قطعاً ندارد. این چمن بعد از چند ماه تلاش به اینجا رسیده است. فکر می‌کنم اگر نساجی و سپاهان بخواهند در آزادی بازی کنند فشار زیادی به این چمن وارد خواهد شد و این کار را برای نگهداری چمن خیلی سخت می‌کند. باید فکر اساسی برای زمین درست و حسابی انجام شود.

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که زمان کم است و سپاهان مجبور است در آزادی بازی کند یا خارج از کشور، عنوان کرد: ما تصمیم گیرنده نیستیم. این رأی را اعلام کرده‌اند؟ پس خدا به داد چمن برسد.

وی در مورد اینکه پیش‌بینی خود از آینده با توجه به عدم نتیجه گیری در دو هفته اخیر، عنوان داشت: لیگ مثل یک مارتن می‌ماند باید همچنان کار را ادامه بدهیم، با تمام سختی‌هایی که دارد باید بتوانیم تمرکز خوبی در بازی‌ها داشته باشیم. خیلی از مسائل و مشکلاتی که وجود دارد باعث بی‌تمرکزی در بازیکنان می‌شود. کاری که باید بکنیم این است که بیشتر تلاش کنیم. همه اعضای این مجموعه باید چنین کنند تا مثل پارسال موفق شویم اگر یک نفر بخواهد کم کاری کند کار سخت می‌شود. خودم به این تیم و آینده آن امیدوارم. شاید یکسری آدم‌های زیادی از بیرون بخواهند جلوی تیم سنگ بیندازند و این موضوع واقعا وجود دارد . خودمان با همدلی و اتحاد بیشتر با حمایت خوب هواداران که امروز هم از آنها تشکر می‌کنیم باید بتوانیم مشکلات‌مان را برطرف کنیم و همچنان راه را ادامه دهیم. کار راحتی نیست. فقط می‌توانیم با همدلی این کار را ادامه دهیم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه