باید بیشتر از قبل به هم کمک کنیم

گل‌محمدی: هر کاری کردم برای دفاع از تیمم بود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: این تیم متعلق به میلیون‌ها هوادار است که زندگی‌شان بستگی به نتایج تیم دارد. این قهرمانی‌ها آسان به دست نیامده و برای آن جان داده‌ایم. باید بیشتر از قبل به هم کمک کنیم تا بهتر نتیجه بگیریم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیم فوتبال پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: بازی حساسی به لحاظ جدولی با صنعت نفت آبادان داریم. نفتی‌ها نیز انصافا جوان‌ها و بازیکنان باتجربه خوبی دارد و با انگیزه بالا کار می‌کنند. سال گذشته شرایطی داشتند که عبدالله ویسی این تیم را در لیگ برتر حفظ کرد که کارشان کمتر از قهرمانی نبود.
وی افزود: ما هم تیم نسبتاً آماده‌ای هستیم. شاید به دلیل برخی مسائل شرایط فنی را که مدنظرم باشد، نداشته باشیم اما آماده انجام بازی خوب هستیم. هفته گذشته هفته خوبی برای ما نبود و از لحاظ شکل بازی و کارهای فنی خوب نبودیم. در این هفته تلاش می‌کنیم بازی خوبی انجام دهیم و سه امتیاز را کسب کنیم. با توجه به شرایط و بازیکنان خوبی که حریف و ما داریم، فکر کنم شاهد بازی خوب و جذابی باشیم.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به چالش‌هایی که با علیرضا خانی عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال پیدا کرده است، تصریح کرد: من بعد از بازی با ملوان صحبت‌هایی انجام دادم و گفتم هر کسی باید بداند جایگاهش کجاست و درباره چه جایگاهی صحبت می‌کند. اگر این بحث‌‌ها را دو نفر فنی انجام دهند، آدم زیاد ناراحت نمی‌شود. من ناراحت این موضوع بودم که وقتی ایشان این‌گونه حرف می‌زند احضار نمی‌شود و زمانی که من در مقام دفاع از خودم برمی‌آیم، احضار می‌شوم! کار، یک مقدار عجیب و غریب پیش می‌رود. اگر تخلف کرده بود همان لحظه که جواب ندادم و پس از چند روز صحبت و از خودم دفاع کردم، ولی متأسفانه هر دوی‌مان را احضار کردند. بحثم این است که جایگاه‌تان را بشناسید و درباره تیم حریف صحبت نکنید. درباره تیم خودتان صحبت کنید. اینکه درباره سرمربی تیم دیگری صحبت کنید، کار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی است.
گل‌محمدی در واکنش به ادعای یکی از رسانه‌ها مبنی بر اینکه اظهارات او پس از بازی با ملوان در شأن سرمربی پرسپولیس نبود، یادآور شد: صحبت خاصی نکردم و گفتم مراقب حرف زدن‌تان باشید. بی‌احترامی نکردم و فقط هشدار دادم. فکر نمی‌کنم در برابر دیگران، آنقدر از واژه‌هایی استفاده کرده باشم.
سرمربی پرسپولیس در مورد غایبان تیمش گفت: وحید امیری و میلاد سرلک تازه به ما اضافه شده‌اند. مرتضی پورعلی‌گنجی تازه عمل کرده و دو بازیکن جوان ما هم مشکل مصدومیت داشتند. بقیه نفرات را در اختیار داریم.
گل‌محمدی درباره میزان آمادگی نبیل باهویی گفت: شرایطی که با ما شروع کرد از لحاظ جسمانی عقب بود، الان بهتر شده است. باز هم باید به شرایط مسابقه بیاید که ببینیم چقدر آماده است.
یحیی گل‌محمدی همچنین در مورد اینکه در گذشته به بازیکنان جوان بازی می داده اما اخیرا به امیر مهدی احمدی بازی نداده، گفت: شرایط طوری است که به همه بازیکنان نیاز داریم که در فشار مسابقات مداوم به ما کمک کنند. قطعا این فرصت برای او هم فراهم است و روی همه بازیکنانی که در اختیار داریم حساب باز کرده‌ایم. اینطور نیست که فراموش کنیم و از آنها استفاده نکنیم. احتیاج باشد از آنها استفاده می‌کنیم.
او در مورد اظهارات ژوزه مورایس مبنی بر اینکه اگر سپاهان ۹۰ امتیاز هم کسب کند، قهرمان نمی‌شود، گفت: هر مربی‌ای که تحت فشار است ممکن است صحبت‌هایی انجام بدهد که بعدا پشیمان شود. مورایس هم مربی باتجربه و با کیفیتی است که از مربیان خوب لیگ برتر ما است. با شرایطی که او در سپاهان دارد بدون هیچ دغدغه‌ای کارش را انجام می‌دهد که دقیقا مخالف شرایط ما است. تیم ما پس از چند قهرمانی و جام‌های مختلف هنوز شرایطش به این شکل است. اگر جای ما بود شاید حرف‌های بدتر و شدیدتر از ما می‌زد. بالاخره بازیکنانی که ما داریم چند سال گذشته جام‌های مختلفی آورده‌اند که این اندازه به آنها بی توجهی می‌شود ولی در سپاهان همه چیز مهیا است. یک مقدار به نظرم باید در شرایط سخت کار کنیم ولی به نظرم مورایس تحت فشار شدید بود که چنین حرفی زد.
گل‌محمدی درباره میزان مصدومیت‌های این فصل بازیکنان تیمش گفت: بدنساز ما سال گذشته هم اینجا بود و مشکلی برای ما پیش نیامد. این مصدومیت‌ها ربطی به این مسائل ندارد. پورعلی‌گنجی در تیم ملی مصدوم شده، یاسین هم دیدید که در پروازهای مختلف چقدر اذیت شده بود. او 17 هزار کیلومتر پرواز داشت. یاسین دو، سه بازی سنگین کرد تا در زمین سخت ورزشگاه آزادی این اتفاق برای او افتاد. این مصدومیت بیشتر به دلیل مسائل اطراف بود و ربطی به مسائل تاکتیکی نداشت.
او درباره اینکه پرسپولیس در صدد جذب دروازه‌بان خارجی است و در این صورت یاسین سلمانی و مرتضی پورعلی گنجی را از لیست خارج می‌کند؟ گفت: هنوز هیچ تصمیمی در این مورد گرفته نشده است.
سرمربی سرخپوشان در رابطه با مشکلات مالی این باشگاه گفت: هنوز اتفاق خاصی در این مورد نیفتاده است. می‌خواهم یک صحبت کلی داشته باشم. بعد از جام‌هایی که بازیکنان با هواداران گرفتند، با بی توجهی مواجه شده‌اند. بعد از گرفتن سه جام، نه پاداشی گرفتند و نه امکانات دارند. من به عنوان مربی باید خودم را نشان بدهم و نگذارم درگیر مصاحبه‌هایی شوند که تمرکزشان را به هم می‌ریزد. از شخصیت و اعتبار خودم خرج کردم تا آنها درگیر نشوند. باید از آنها مراقبت کنم. متاسفانه این وسط به شخص خودم لطمه خورد. کسی به من گفت اشک تمساح می‌ریزی؛ این مسائل وجود داشت.
او ادامه داد: بازیکنان ما هر کاری که باید انجام دادند. چه کاری باید کنند تا به حقوقشان برسند؟ در بدترین و سخت‌ترین شرایط سه جام گرفتند و دل هواداران را شاد کردند. به خاطر یکسری مسائل پیش پا افتاده و امکانات اولیه، حداقل، پاداشی را که در نظر گرفته بودند پرداخت کنند. بازیکنان ما پیشنهادات دو، سه برابر فعلی داشتند، به امید اینکه به پاداش برسند و زندگی‌شان را بهتر کنند. اولین هدف آنها شادی دل هواداران بود. این خواسته حداقلی بازیکنان است که متاسفانه برآورده نشده و مجبورم از تیمم دفاع کنم. دیدید در چند ماه گذشته بازیکن ما علیه کسی صحبت کند؟ من اجازه چنین کاری را ندادم تا بازیکنانم درگیر این مسائل نشوند. خودم را جلو انداختم و الان باید به کمیته اخلاق بروم. یک تیم رسانه‌ای پشت این مسائل است که به این موارد دامن می‌زند.
او اضافه کرد: از هواداران می‌خواهم هوشیارتر باشند. امسال بدانند که شرایط خیلی سخت‌تر از سال‌های گذشته است و با صمیمیت بیشتر باید خیلی از مسائل را حل کنیم. این خواسته من از هواداران است. فقط به تیم فکر کنید، شرایط سخت است و باید بیشتر از گذشته تلاش کنیم. از باشگاه می‌خواهم شرایط حداقلی را برای بازیکنان فراهم کند. امیدوارم با تمرکز خوب مسابقات را ادامه بدهیم. این تیم متعلق به میلیون‌ها هوادار است که زندگی‌شان بستگی به نتایج تیم دارد. این قهرمانی‌ها آسان به دست نیامده و برای آن جان داده‌ایم. بعضی‌ها فکر می‌کنند سه قهرمانی متوالی آسان است ولی اصلا اینطور نیست. باید بیشتر از قبل به هم کمک کنیم تا بهتر نتیجه بگیریم.
سرمربی پرسپولیس در مورد جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه نیز گفت: اعتقادم این است که جنگ در هر جای دنیا با هر دین و آیینی خوب نیست. من هر جنگی را محکوم می‌کنم چون در این جنگ مردم بی گناه و مظلوم کشته می‌شوند. از لحاظ دینی و انسانی و هر طوری حساب کنید خوب نیست. امیدوارم این مسائل خیلی زود تمام و این جنگ متوقف شود چون فقط مردم عادی ضرر می‌کنند و جان خود را از دست می‌دهند. دیدن این صحنه‌ها برای هر کسی که یک مقدار رحم در وجودش است، آزاردهنده است. امیدوارم این مسائل زود تمام شود.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه