ما در ورزشگاه آزادی می‌مانیم، آن هم با هواداران

یحیی گل‌محمدی: هواداران پنالتی را گرفتند و گل‌ها را زدند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: گرفتن پنالتی توسط بیرانوند، نقطه عطف بازی بود. البته شاید بتوان گفت: این پنالتی را هواداران گرفتند و آن گل‌ها را هم هواداران زدند. ما از آزادی هیچ جا نمی‌رویم. میزبانی پرسپولیس باید در این ورزشگاه و با حضور هواداران باشد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی سرخپوشان ایران بر تیم استقلال دوشنبه، اظهار داشت: در کل بازی راحتی نبود. در آغاز بازی متمرکز نبودیم و یک مقدار شروع خوبی نداشتیم، حتی آرامش لازم را برای ایجاد موقعیت در ابتدای بازی نداشتیم اما رفته رفته در شرایط فنی قرار گرفتیم و توانستیم راحت تر بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: در نیمه اول گل زدیم، در زمان خوبی هم گلزنی کردیم و در نیمه دوم با تمرکز بهتری نسبت به نیمه اول وارد میدان شدیم. با تفکر گلزنی به میدان آمدیم و به خواسته خود که گلزنی و بردن بازی بود رسیدیم. آن پنالتی که بیرانوند گرفت نقطه عطف بازی بود که با هوش و درایت خودش هم این کار را انجام داد. موقعیت گلزنی را از حریف گرفت و از او ممنون هستیم. امیدوارم روندی که در لیگ و آسیا داریم را همین‌طور طی کنیم تا شرایط ما در جدول بهتر شود.
وی درباره درگیری بین محمدحسین کنعانی‌زادگان و سروش رفیعی و تصمیم خود برای تعویض این دو بازیکن در بین دو نیمه بازی خاطرنشان کرد: من در صحبت‌هایم گفتم. یکسری مشکلات هست که فکر کنم آرامش و تمرکز را از تیم ما گرفته است. ریشه نبودن این آرامش را باید پیدا کنیم. احترامی که تیم ما به آن نیاز داشت و شرایطی که پس از کسب سه قهرمانی لازم بود، مهیا نشد. اتفاقاتی قبل از بازی برای کنعانی‌زادگان افتاد که باعث شد تمرکز کافی نداشته باشد. ضمن اینکه سروش رفیعی در نیمه اول کارت زرد گرفته بود و با گرفتن کارت زرد دوم به مشکل می‌خوردیم. انکار نمی‌کنم شاید درگیری لفظی داشتند، اما باید این موضوعات ریشه‌ای حل شود. ما همیشه تیمی متحد بودیم و هستیم و این اتفاقات ممکن است در هر تیمی بیفتد. هر دو بازیکن باتجربه و از نفرات باکیفیت تیم هستند.
گل‌محمدی پیش از این گفته بود ادامه همکاری‌اش به نتیجه جلسه هیات مدیره پرسپولیس بستگی دارد. خبرنگاری با یادآوری این مورد از او پرسید «آیا اتفاق خاصی پس از این جلسه افتاده است؟» که سرمربی سرخپوشان تصریح کرد: اتفاق خاصی نیفتاده است. کارمان را انجام می‌دهیم. در شرایطی قرار داریم که بازی‌های حساس و فشرده‌ای در پیش داریم و با قدرت کارمان را ادامه می‌دهیم. به طور کلی می‌خواهم بگویم اگر اتفاقات خاصی بخواهد در تیم بیفتد مسئولیتش گردن کادر فنی و بازیکنان نیست. این موضوع را همین جا اعلام می‌کنم. با تمام وجود کار می‌کنیم و با قدرت برای شادی دل هواداران تلاش خواهیم کرد هرچند هنوز مشکلات پابرجاست و خبر خاصی هم درباره رفع آن ها نیست.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره حضور هواداران و فضای ورزشگاه خاطر نشان کرد: به نکته خوبی اشاره کردید و یادم رفت از هواداران تشکر کنم. این پیروزی را مدیون هواداران و شور و شعفی هستیم که آن‌ها به پا کردند، به خصوص در صحنه پنالتی. بیرانوند در صحنه پنالتی تمرکز داشت، ولی شاید آن پنالتی را هواداران گرفتند و همین‌طور گل‌هایی که زدیم را هواداران زدند. گل‌های قشنگی زدیم که سعید صادقی زد، ولی هم کار تیمی خوبی داشتیم و هم حمایت هواداران که نمی‌دانم چطور مراتب ارادت و دوست داشتن را به آنها برسانیم. همین‌طور هواداران زن که کمی از زمین دور بوده و شایسته این هستند که بهترین جای ورزشگاه را به آنها بدهیم. امیدوارم توجه بیشتری به این مساله شود. دوست نداریم بانوان هوادار در جای پرت ورزشگاه باشند. آنها شایستگی نزدیک بودن به زمین بازی را دارند.
سرمربی پرسپولیس در مورد مشکلاتی که بین کشتی‌گیران و فوتبالیست‌ها در این چند روز به وجود آمده و آیا این مساله باعث می‌شود که تأثیر آن را در بازی بازیکن پرسپولیس ببینیم، عنوان کرد: حسین کنعانی‌زدگان وارد بازی نشد یک مصاحبه‌ای کرد که به نظرم حرف‌هایی که نباید می‌زد را مطرح کرد. صحبت‌هایی انجام داد که واقعی نبود شاید بزرگ‌نمایی کرد در مورد مبالغ و اعدادی که گفته شده بود. اما شاهد این بودیم که خیلی از ورزشکاران موضع گرفتند سر این داستان و من همین‌جا از همه آنها می‌خواهم فضای ورزش را با صحبت‌های خودمان خراب نکنیم. می‌دانم ورزشکاران برای ورزش کشور زحمت می‌کشند و حق‌شان است بهترین و بیشترین امکانات را در اختیار داشته باشند. همه ورزشکارانی که اکنون ورزش می‌کنند و برای کشورشان زحمت می‌کشند و مدال‌های رنگی می‌گیرند باید رسیدگی شوند و نباید بین ورزشکاران تبعیض باشد من تا حدودی با این بحث موافق هستم. چون بالاخره در دنیای حرفه‌ای فرقی بین یک دونده‌ قهرمان با رشته دیگری وجود ندارد. بحث فوتبالیست‌ها در همه جای دنیا متفاوت است و می‌بینیم با توجه به استقبالی که از فوتبال در دنیا می‌شود، شاهد چه قراردادهایی هستیم و این قراردادها بیشتر از سایر رشته‌های ورزشی دیگر است، ولی در هر صورت همه آنهایی که زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند برای مردم افتخارآفرینی داشته باشند، شایسته بهترین‌ها هستند.
وی در مورد اینکه آیا امکان دارد پرسپولیس در لیگ برتر، خارج از ورزشگاه آزادی میزبان باشد، گفت: امکان ندارد این مساله اتفاق بیفتد. ما بدبختی‌های این ورزشگاه را کشیده‌ایم، مصدومانی مثل وحید امیری، سلمانی و ترابی دادیم؛ بازی‌های زیادی را در اینجا باختیم و مساوی کردیم مثل بازی با النصر که باختیم. آنهایی که باید از این ورزشگاه بروند کسانی هستند که ورزشگاه را به این روز انداختند نه ما؛ ما تیم پایتخت هستیم و این هم تنها ورزشگاهی است که در پایتخت وجود دارد که میزبان هواداران باشد. تیم ما بدون هوادار معنی ندارد. ما باید بتوانیم با حضور هواداران میزبانی کنیم. تازه این زمین تحفه‌ای نیست که بخواهند منتش را سر باشگاه ما یا استقلال بگذارند. این ورزشگاه نیاز به رسیدگی بیشتری دارد. لیاقت پرسپولیس و استقلال این نیست که در این ورزشگاه باشند باید ورزشگاه مجهز بسازند. چون شرایط ورزشگاه بهتر شده می‌گویند ما باید بیرون برویم. جای سؤال و تعجب دارد که چطور روی‌شان می‌شود این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند که ما باید از این ورزشگاه برویم. کسانی باید از ورزشگاه بروند که اینجا را به این روز انداخته‌اند. خسارت مالی و معنوی زیادی به این ورزشگاه وارد شده است. باید این خسارات را بپردازند تا ما برویم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه شما دوست دارید در پرسپولیس بمانید اما آیا قصدی برای تمدید قرارداد با شما وجود دارد یا نه، گفت: شرایط کار کردن باید مهیا باشد ما نباید شرمنده مردم باشیم. اگر شرایط مهیا باشد و امکاناتی که این تیم می‌خواهد مهیا شود ما یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی هستیم در آسیا هم باید آبروداری کنیم اما با شرایطی که الان وجود دارد خیلی سخت است. دوست ندارم شرمنده هواداران باشم که به این وضعیت برسیم. اگر شرایط برای کار کردن مهیا باشد من با افتخار این پیشنهاد را قبول می‌کنم. اما این قضیه وجود دارد که برای ادامه همکاری باید امکانات خیلی بهتری نسبت به الان وجود داشته باشد.

گل‌محمدی در مورد فشردگی زیاد مسابقات پرسپولیس و اینکه چه صحبتی با سازمان لیگ دارید، اظهار داشت: من ترس از فشردگی مسابقات ندارم. ما یک تیم خوب هستیم. جوانان خوبی داریم. اصلاً‌ نگران این نیستم که بازی‌ها فشرده است فقط نگران این هستم که از نظر ریکاوری و داشتن امکانات به مشکل بخوریم. این را باشگاه حتماً باید رسیدگی کند. بازیکنان با تمام وجودشان برای شادی دل هواداران کار می‌کنند و باید سزوار بهترین‌ها باشند. امیدوارم شرایط به گونه‌ای جلو برود که بتوانیم تمرکزمان را روی تیم بگذاریم این تنها درخواست ما است وگرنه فشار مسابقات برای همه تیم‌هایی که در آسیا هستند وجود دارد. بحث پرواز، ریکاوری وجود دارد و نیاز به شرایط خاص خودش دارد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه