دیگران با 700 میلیارد هم یک جام نیاوردند، این بچه‌ها فقط حق‌شان را می‌خواهند

رضا درویش: اگر فقط یک تیم قرار باشد در آزادی بازی کند، آن پرسپولیس است

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: حق با بازیکنان است ولی اگر هزینه‌های تحمیلی بر جای مانده از گذشته نبود تا حالا آپشن‌ها را داده بودیم. حسابرس دولتی هم تایید کرده است که دولت باید به پرسپولیس 110 میلیارد تومان برگرداند. اگر قرار باشد در آزادی هم فقط یک تیم بازی کند، منطق می‌گوید، آن تیم پرسپولیس است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، رضا درویش پس از پیروزی سرخپوشان ایران در مصاف با استقلال تاجیکستان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدا محبت کرد. بچه‌ها مزد بازی بسیار خوب و لذت بخش‌شان را گرفتند.
این پیروزی را به هواران که بعد از مدت‌های مدید، امروز توانستند برای یک رقابت آسیایی به ورزشگاه بیایند، تقدیم می‌کنم. تماشاگر به بازی و بازیکن هیجان می‌دهد. پرسپولیس دو گل زد و بیشتر از آن را نزد. تقریبا در اکثر زمان‌ها حاکم توپ و میدان بود و مزد برتریش را گرفت. این تشویق‌ها مزدی به جز پیروزی نباید داشته باشد که خدا را شکر محقق شد.
مدیرعامل پرسپولیس در مورد تاثیر VAR روی این بازی، گفت: ان‌شاالله فضایی محقق شود که لیگ برتر هم از این موهبت برخوردار شود. حداقلش این است که بعد از بازی کسی اعتراض ندارد. البته یقین دارم حادثه‌ای که روی بازیکن ما به وجود آمد را کارشناسان داوری تحلیل کنند، بسیاری نظر دیگری خواهند داشت ولی چون این سیستم بود همه تبعیت می‌کنند.

وی در مورد آزاد شدن مبلغ ۳۰ میلیارد از پول باشگاه پرسپولیس از عرضه اولیه سهام، عنوان کرد: سازمان خصوصی سازی و بانک شهر محبت کردند. مراحل اداری‌اش سختی‌هایی داشت. فکر می‌کنم فردا بتوانیم گوشه‌ای از پاداش‌ها و آپشن‌ها را بدهیم اما نباید مغفول بماند هزینه‌هایی وجود داشت که نقشی در آن‌ها نداریم. در چندماه اخیر ۶۵۰ هزار یورو به رادوشوویچ دادیم. این ۴۰ میلیارد تومان را اگر مجبور نبودیم به خاطر یک سهل انگاری بدهیم، الان بیشتر از ۵۰ درصد آپشن‌ها را داده بودیم.

درویش گفت: فردی از سال حدود ۹۷ طلبی به مبلغ ۳۰-۲۰ هزار دلار داشت، رفت ۳۰ میلیارد تومان علیه ما حکم گرفت. حدود ۱۹ میلیارد هم از حساب برداشت. اگر این‌ها نبود پاداش و آپشن‌ها را می‌دادیم. بازیکنان به حق، مسایلی را می‌گویند.

وی در مورد بازگشت ۷۲ هزار و صد دلار به باشگاه، عنوان کرد: حکم دادگاه است. این نیست که کسی دوست نداشته باشد. حکمی که چند روز پیش قطعی شده، باید پول به صندوق پرسپولیس برگردد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه سرمربی اعلام کرده قراردادی ندارد و چطور روی نیمکت می‌نشیند، گفت: نامه فسخ را به باشگاه داده است نه سازمان لیگ، البته مشکلاتی هم از نظر روحی برای تعدادی از بازیکنان به وجود آمده است. معامله‌ای شده و فردی پولِ خیلی از بازیکنان را برده است. زندگی هزینه دارد. حالا هر که بامش بیش، برفش بیشتر! منکر بدهی به این عزیزان نیستیم.

درویش تصریح کرد: ضمن اینکه نمی‌توانید تیم ما را با دیگران قیاس کنید. تیم‌های دیگری در فصل گذشته از ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد هزینه کردند اما یک قهرمانی هم به دست نیاوردند. تیمی که ۳ قهرمانی به دست آورده بازیکنش باید به دنبال آپشن و پاداش‌ها باشد چون هرکاری لازم بوده را انجام داده است. متاسفانه هزینه‌هایی به ما تحمیل شد. ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی افشا نشده داریم. حسابرس دولتی تایید کرده که باید از طریق دولت به حساب باشگاه بیاید. ان‌شاالله فضاهایی فراهم می‌شود که مزد یگانگی، زیبایی بازی‌ها و نتایج درخشان تیم را بگیریم.
مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه مبلغ کلاهبرداری شده از بازیکنان این تیم چقدر بوده، گفت: باور کنید حسابدار آن‌ها نبودم!

وی در مورد اینکه بحثی را قبلا در مورد کریم باقری مطرح کرده بود و باقری هم اعلام کرد درویش بهتر است دروغ نگوید، اظهار داشت: به هرحال او هم مشکلاتی دارد. قبلا هم گفته‌ام. باقری از بزرگان فوتبال ایران بوده، حالا فضایی برای ادامه همکاری نیست. تیم ما بزرگ کم ندارد. پرسپولیس مهد بزرگان فوتبال ایران است. هر از گاهی یکی باید برود تا بتوانیم یکی را جایگزین کنیم. ان‌شاالله اگر علاقه‌مند است فضای فوتبالی برای او فراهم شود.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه آیا با خطیر برای شکایت نکردن دو طرف از هم به خاطر بحث سقف بودجه توافقی داشته‌، گفت: نه، کمیته سازمان لیگ حکمی برای هر ۱۶ تیم لیگ برتر داد. منوط به شکایت یک تیم نباشد. منوط به این شد که قرادادهای هر ۱۶ تیم را بررسی و نتایج را اعلام کنند.

وی درمورد اینکه گفته می‌شود فقط یک تیم می‌تواند در ورزشگاه آزادی میزبانی کند، اظهار داشت: اگر یک تیم هم باشد، طبق شواهد، قرائن و منطق پرسپولیس باید بازی کند. بازی‌های داخلی را می‌گویم. امروز بازی کردیم، ۵-۴ روز دیگر باید به انزلی برویم و بیاییم. بعد از آن به شهر دیگری برویم و بیاییم. بعد به تاجیکستان برویم. آیا برای بازیکن رمقی می‌ماند؟ عاقبتش می‌شود یاسین سلمانی که به خاطر فشارهای وارده از حضورش محروم شدیم.
مدیرعامل پرسپولیس درخصوص مصدومیت پورعلی گنجی در رقابت‌های فیفا دی و اینکه آیا این باشگاه از فیفا غرامت خواهد گرفت یا خیر، بیان کرد: باید مراحل قانونی خود را طی کند، همانگونه که ما برای لوکادیا این کار را کردیم برای پورعلی گنجی هم چنین کاری خواهیم کرد. مهم‌تر از آن سلامتی بازیکن است که باید حفظ شود.
رضا درویش در مورد اینکه آیا قرارداد پورعلی گنجی تمدید می‌شود، اظهار داشت: صددرصد. او از سمبل‌های فوتبال ایران و پرسپولیس است. یقینا سال‌های سال بازی می‌کند. طی روزهای آینده قرار است حتما انجام شود.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب