پرسپولیس در خانه دوم آسیایی

پیشرفت فوق‌العاده کشور قطر در ایجاد امکانات سخت‌افزاری برای فوتبال طی ده سال گذشته در کنار شرایط کرونایی و اضطراری باعث شد پرسپولیس با توجه به برنامه‌های AFC تمرینات و بازی‌های متعددی را در دوحه برگزار کند و این شهر به نوعی به خانه دوم بسیاری تیم‌ها در رقابت‌های آسیایی در آن دوره بدل شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، شهر دوحه، زمین‌های تمرین آن و ورزشگاه‌هایش برای بازیکنان پرسپولیس چندان غریبه نمی‌نماید. بازیکنان باسابقه‌تر پرسپولیس در سال‌های اخیر تمرینات و بازی‌های بسیاری را در این شهر مدرن شده آسیا بر پا کرده‌اند. ملی‌پوشان پرسپولیس نیز در جام جهانی بازی‌های بزرگی را در قطر پشت سر گذاشتند.
پیشرفت چشمگیر کشور قطر در بخش ساخت و ساز که به واسطه فراهم آوردن شرایط میزبانی از رقابت‌های جام‌جهانی در بخش فوتبال، غیر قابل توصیف بود، در کنار شرایط کرونایی که پیش آمد باعث شد تا دوحه به قطب برگزاری‌های بازی‌های فوتبال در سطح قاره بدل شود. همین امر باعث بازی‌های متعدد پرسپولیس در این شهر، در سال‌های اخیر شد. آن ها جاه‌طلبی خود در رقابت با کشورهای عربی رقیب در همسایگی خود را با ایجاد کمپ اسپایر، ورزشگاه‌های جدید و میزبانی جام‌جهانی به رخ کشیدند.
پرسپولیس در 20 بازی آخر خود در قاره آسیا تنها دو بار در تهران به میدان رفته‌ است و این در حالی است که در این مدت بیش از هر شهر دیگری و 9 بار در دوحه بازی کردند.
پرسپولیس از 5 سال قبل که در 10 مهر سال 1397 به میدان رفت تا بازی پیش رو با الدحیل در 10 مهر سال1402 در 29 مسابقه آسیایی به میدان رفته است که از این تعداد 5 مسابقه در تهران و 11 مسابقه در دوحه بوده است.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه