ده نفره نشده بودیم، نتیجه چیز دیگری بود

یحیی گل‌محمدی: این بازی و نتیجه ما را قوی‌تر خواهد کرد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اتفاقاتی برای ما افتاد که اگر برای هر تیمی می‌افتاد در بازی به مشکل می‌خورد، با این وجود چنین بازی‌های بزرگی ما را قوی‌تر می‌کند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی پس از ناکامی مردانش در روز نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی تحت تاثیر اتفاقات خیلی بد برای ما بود. ابتدا مصدومیت مهدی ترابی اتفاق افتاد، بعد هم اخراج سرلک و بعد از آن هم گل اولی که خوردیم، یک گل به خودی بود که می توانست اصلا صحنه گل نباشد.
وی افزود: با تیم باکیفیتی بازی داشتیم اما اگر حداقل یکی از این اتفاقات نمی‌افتاد و مخصوصا اینکه اگر 10 نفره نمی‌شدیم، چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. نیمه دوم بازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خوب شروع کردیم، اما یک اخراج بچه‌گانه کار دستمان داد و بازنده شدیم. به تیم خوب النصر تبریک می‌گویم. چنین بازی‌های بزرگی باعث می‌شود که نقاط ضعف‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر پیدا کنیم و بتوانیم برای بازی‌های بعد قوی‌تر شویم. همان‌طور که گفتم؛ اگر این اتفاقات رخ نمی‌داد، این نتیجه به دست نمی‌آمد.
گل محمدی خاطرنشان کرد: زمین بازی هم آنقدر خراب بود که هر دو تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت تأثیر خودش قرار داد و آن کیفیتی که بازی باید داشته باشد را نداشت. وقتی دو تیم فنی مقابل هم قرار می‌گیرند، انتظار اینکه بازی قشنگ‌تری از دو تیم ببینیم در این زمین برآورده نشد. متأسفانه نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در نهایت واگذار کردیم ولی آنچه مهم است این که بتوانیم هم ریکاوری ذهنی خوب داشته باشیم و هم ریکاوری بدنی و خودمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای بازی بعد آماده کنیم.
سرمربی سرخپوشان در مورد اینکه به نظر می‌آمد شما در نیمه اول به دنبال کنترل میدان هستید تا در نیمه دوم برنامه خود را پیدا کنید و آیا اخراج سرلک به خاطر هیجان بازی بود یا اینکه می‌خواستید رونالدو را مهار کنید، اظهار داشت: رونالدو یکی از بازیکنان خوب‌شان بود ولی بازیکنان خوب و تاثیرگذار دیگری هم داشتند. در کل در فاز حمله بازیکنان خطرناکی داشتند. اما این گونه نبود که تمام ذهن‌مان برای خنثی کردن رونالدو باشد. بازیکنانی داشتند که هر لحظه خطرناک بودند.
وی در واکنش به طرح این موضوع که شاید این نتیجه به خاطر وضعیتی بود که قبل از بازی رقم زده شد و همه چیز تحت تاثیر حضور رونالدو قرار داشت، عنوان داشت: در مصاحبه قبلی هم گفتم؛ به هر حال رونالدو یک بازیکن افسانه‌ای و از نوادر فوتبال است. هافبک‌های کناری و گوش‌های این تیم و هافبک وسط‌شان بازیکنان واقعا با کیفیتی هستند و هر لحظه خطرناک بودند. اینکه بازی در نیمه اول صفر بر صفر شد نتیجه خوبی بود. بازی سنگینی برای بازیکنان بود، اما نیمه دوم را خوب شروع کردیم. صحبتی هم در رختکن بین خودمان شده بود، فقط می‌خواستیم برنده بازی شویم. برای برد رفته بودیم که این اتفاق متاسفانه افتاد و کار را خیلی سخت کرد و نتوانستیم نتیجه‌ای که می‌خواستیم به دست بیاوریم.
وی در مورد اینکه اتفاقات قبل از بازی و اینکه همه چیز معطوف به رونالدو شده بود و شما و بازیکنان‌تان تنها ماندید، گفت: شکی نیست که رونالدو بازیکن بزرگی است، استقبالی هم که از رونالدو شد نشان‌دهنده عشق و علاقه جوانان ایرانی نسبت به فوتبال و خصوصا شخص رونالدو است. نمی‌خواهم در مورد استقبالی که شد زیاد منفی فکر کنم. اگر روی قسمت دیگر قضیه را نگاه کنیم که جوانان ما انگیزه بیشتری پیدا کنند و یا اینکه به فوتبال علاقه‌مند شوند و استعدادهای‌شان کشف شود، به نظرم اتفاق خوبی است و باید از حضور رونالدو در کشورمان و شهرمان به شکلی استفاده کنیم و به شکلی به آن نگاه کنیم که نگاه مثبت باشد. جوانان ما لایق امکانات خیلی بهتری هستند و فوتبال ما سزاوار بهترین‌ها است. بازیکنان و فوتبال ما سزاوار این هستند که امکانات بهتری داشته باشند.
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: این ورزشگاه یکی از بهترین ورزشگاه‌های ایران بود، اما امروز به چه روزی افتاده است. این گونه بازی‌های بزرگ نقاط ضعف‌مان را نشان می‌دهد شاید تلنگری به مسوولان باشد. تلنگری به مسوولانی که در مورد فوتبال ما تصمیم‌گیر هستند و امیدوارم به خودشان بیایند و بدانند که چقدر ما در بخش سخت‌افزاری ضعیف هستیم. در بحث ساختار فوتبال کشورمان مشکلات زیادی داریم و امیدوارم این مشکلات برطرف شود. البته صحبتی که جناب آقای وزیر داشتند در مورد ساخت ورزشگاه جدید، صحبت و حرفش هم می‌تواند یک شروع خوب باشد که بتوانیم آبروداری کنیم از فوتبال و کشورمان. امیدوارم صحبت‌هایی که کردند عملی شود. امیدوارم اراده‌ای باشد برای اینکه ورزشگاهی آبرومند برای مردم و فوتبال خوب داشته باشیم.
گل محمدی در مورد اینکه چرا پرسپولیس در نیمه اول خوب نبود و فقط چهل و چند پاس بهم دادند، گفت: ما مقابل یک تیم معمولی بازی نداشتیم. النصر یکی از اصلی‌ترین مدعیان فوتبال در آسیا است. فوق ستاره‌های خیلی خوبی دارد و انتظاری که ما با این شرایط و امکاناتی که داریم این است که بیاییم مقابل این تیم‌ها خودمان را برنده ببینیم، هر چند که بازی در خانه خودمان بود، انتظار زیادی هم درست نیست. اتفاقاتی افتاد که کار را سخت کرد. این اتفاقات اگر برای هر تیمی و حتی اگر برای تیم حریف می‌افتاد، ما برنده بازی بودیم، ولی مقابل یک تیم باکیفیت و بازیکنان فوق‌العاده بازی کردیم. تیمی که سه روز پیش بازی کرده است. خیلی‌ها فکر می‌کردند این تیم خسته است، در سفر بوده‌اند و ریکاوری خوبی انجام نداده‌اند، اما دیدید بازیکنانی که در بازی قبلی بازی کرده بودند، 90 دقیقه در این بازی هم بازی کردند که نشان‌دهنده کیفیت بالای تیم است و مدعی اصلی قهرمانی هستند.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه