اطلاعیه فدراسیون فوتبال در خصوص VAR

فدراسیون فوتبال ایران طی اطلاعیه‌ای، در خصوص اعلام دبیرکل AFC  مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) در ایران توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از فدراسیون فوتبال، پیرو مصاحبه امروز سرپرست وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای به شرح ذیل صادر کر:

پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2023/24 در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور و اعلام دبیرکل AFC مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) و با عنایت به پیگیری‌های قبلی فدراسیون فوتبال، هماهنگی‌های اولیه با بخش مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت پذیرفت.

طی این مذاکرات AFC اعلام کرد تجهیزات مربوط به کمک داور ویدیویی VAR توسط کنفدراسیون برای مسابقات باشگاهی فصل جاری در استادیوم‌های ایران نصب و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

در همین راستا فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدامات لازم برای هماهنگی‌های لجستیکی مورد نیاز از قبیل بازدید کارشناسان کنفدراسیون از زیرساخت‌ها و همچنین هماهنگی‌های گمرکی لازم جهت ترخیص تجهیزات مربوطه با همکاری وزارت ورزش و جوانان را آغاز کرده است.

در حال حاضر موضوع کمک داور ویدویویی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون بطور مستمر در حال پیگیری است و در همین راستا توافقات لازم بین فدراسیون، بانک مرکزی و وزارت ورزش و جوانان و دولت محترم در جهت تجهیز 6 تا 7 ورزشگاه به سیستم کمک داور ویدویی صورت پذیرفته است.

همچنین لازم به ذکر است استادیوم آزادی در زمان انجام مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با ظرفیت بیش از 50 درصد آمادگی میزبانی از فوتبالدوستان عزیز را خواهد داشت.

در پایان تاکید می‌شود این فدراسیون مراحل پیشرفت موضوعات فوق را بطور شفاف به هواداران عزیز، اصحاب محترم رسانه و باشگاه‌های کشورمان اطلاع رسانی خواهد کرد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه