رضا درویش: از میزبانی هزینه‌هایش برای ما است، درآمدش برای دیگران

مدیرعامل پرسپولیس گفت: میزبان هستیم ولی از میزبانی فقط هزینه‌هایش برای ما است. نه تبلیغات محیطی داریم، نه تماشاگر و نه بلیت فروشی. یک فکری باید به حال این اوضاع کرد. این که چرا تماشاگران ما نباید به ورزشگاه بیایند را هم کسی گردن نمی‌گیرد که با او صحیت کنیم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، رضا درویش قبل و پس از تساوی سرخپوشان در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر، در جمع خبرنگاران مسایلی را مطرح کرد.
وی در پاسخ به ادعای خبرنگاری مبنی بر اینکه پرسپولیس به عنوان میزبان مسوولیت برگزاری بازی را دارد و مشکل ورود خبرنگاران هم از این جمله است، اظهار داشت: اصلا لیستی که می‌گویند باید خبرنگاران با استفاده از آن وارد ورزشگاه شوند دست کیست؟ الان مسوول ورزشگاه چه کسی است که باید با او صحبت کنیم. به خود ما اجازه نمی‌دهند تبلیغات محیطی را اجرا کنیم.

وی همچنین در این باره اضافه کرد. شرایط ما در ورزشگاه آزادی را همه می‌دانند. تصمیم گیری در این‌جا با ما نیست. ما در ظاهر میزبان هستیم ولی در حال حاضر از تمام مزایای میزبانی بی‌بهره هستیم. در این جا هیچ اختیاری نداریم. حتی نمی‌توانیم بلیت بفروشیم و تماشاگر داشته باشیم.
مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی براینکه با این وضعیت ورزشگاه آزادی و نبود VAR ممکن است AFC میزبانی لیگ قهرمانان آسیا را از پرسپولیس بگیرد، توضیح داد: این اتفاق بعید است. باید بازی‌ها در ایران برگزار شود. همین امروز که قرعه‌کشی لیگ قهرمانان بود در فدراسیون فوتبال با مهدی تاج جلسه داشتم و گفتیم VAR را بیاورند. روز گذشته نیز رییس فدراسیون برای تأمین ارز مربوط به VAR با بانک مرکزی جلسه داشت. اینجا یک همت ملی می‌طلبد اینگونه نیست که بگویم مسوول ورزشگاه آزادی VAR را آماده کند یا شرکت توسعه؛ بلکه همت ملی می‌طلبد.
درویش خاطرنشان کرد: باشگاه‌های ما از نظر اقتصادی در سطح سعودی‌ها نیستند که این همه پول داشته و در پی آن باشند تا امکانات ماوراءالطبیعه ایجاد کنند، ما باید حداقل‌ها را داشته باشیم. حتما باید دولت کارگروهی از مجموعه وزارت اقتصاد، وزارت ورزش و نهاد ریاست جمهوری تشکیل بدهد تا در جایی که آیینه جمهوری اسلامی است و حدود 25 روز دیگر باید در آسیا بازی کنیم و دنیا ما را می‌بیند، کار، خوب پیش برود. اگر بنا است دنیا ما را ببیند، همه باید دست به دست هم بدهیم تا آبروی ایران حفظ شود.
وی در مورد اینکه ظاهرا AFC تجهیزات مربوط به این سیستم را به ایران می‌دهد و فقط باید جایگاه نصب این تجهیزات را مشخص کنند، توضیح داد: به هر صورت آماده کردن بستر برای این فضا نهایت 5-4 روز طول می‌کشد. جایی می‌بینیم در یک ماه یک ساختمان را بنا می‌کنند. ایجاد بستری که بتوان VAR را در آن تعبیه کرد، بعید است طولانی شود.
مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه آیا میزبانی تیم‌های لیگ برتری برخلاف سرخابی‌های پایتخت در حضور تماشاگران، اجحاف در حق این دو باشگاه نیست، عنوان کرد: ما که گفتیم اما نمی‌دانیم باید به چه کسی بگوییم و با کجا صحبت کنیم؟ جالب است فدراسیون فوتبال نامه زده که باید بازی‌ها با تماشاگر برگزار شود. باشگاه پرسپولیس که ذی نفع است و سازمان لیگ هم این نامه را نوشته‌اند. به برخی مسئولان استانداری که به آنها دسترسی داشتم صحبت کردم که موافق هستند اما نمی‌دانم این شخص مخالف چه کسی و برای کجا است که هنوز نتوانسته‌ایم به او دسترسی پیدا کنیم و ببینیم علت مخالفتش چیست.
درویش ادامه داد: این ظلم است. روز گذشته استقلال به مجموعه‌ای رفت که بالای 60 هزار تماشاگر حضور داشتند. هفته گذشته نیز در بازی ما با تراکتور بیش از 70 هزار نفر در ورزشگاه یادگار امام تبریز بودند. چه قدر هم این اتفاق خوب و قشنگ است اما چرا باید تیم و هواداران ما از این موهبت بی‌بهره باشند. مگر منبع درآمد این باشگاه‌ها چیست؟ بلیت فروشی که نداریم، میزبان هستیم و پول استادیوم را می‌دهیم؛ اما می‌گویند نمی‌توانید تبلیغات محیطی داشته باشید. نمی‌توانید تماشاگر داشته باشید! می‌گویم تبلیغات محیطی برای کیست که جواب می‌دهند برای سازمان لیگ اما به چه دلیل برای سازمان لیگ است.
وی افزود: سال گذشته سه جام گرفتیم اما یک ریال نتوانستم پاداش بدهم. جالب است باید پول استادیوم را من بدهم اما تبلیغات محیطی را سازمان لیگ داشته باشد. مثل این می‌ماند کت خود را در سازمان لیگ آویزان کرده‌ام که حالا می‌خواهم آن را بردارم، می‌گویند کت را فروخته‌ایم. می‌گویم این کت امانت بوده اما می‌گویند فروختیم! اینگونه که نمی‌شود و باید فکر عاجلی کرد. الان مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز باید از کجا پول بیاورد؟ بحث یک، پنج یا 100 میلیارد نیست. او سه شیفت هم برای کارمندانش بگذارد اما باید بودجه داشته باشد.
مدیرعامل پرسپولیس درمورد اینکه ظاهرا پس از گلایه‌های هفته گذشته بازیکنان، 10 درصد از قراردادشان به حساب آنها واریز شده است، تاکید کرد: بازیکنان درست می‌گویند. به آنها قول داده بودیم قبل از شروع لیگ آپشن‌هایشان را بدهیم. یک روزی گفتیم ای کاش قهرمان نمی‌شدیم اما به خیلی‌ها برخورد و آن را برنتابیدند. من امروز را می‌دیدم اما همه مواهب را به روی ما بستند. وقتی تیمی قهرمان می‌شود، امکاناتی برایش مهیا می‌کنند. ضعیف‌ترین همسایه‌های ایران را ببینید که اگر تیم‌هایشان قهرمان شوند، قطعا یک جایزه‌ای دارند. ما هیچ چیزمان مثل اروپایی‌ها نیست و باید خودمان را با کشورهای اطراف ایران که در حد خودمان هستند، بسنجیم. این کشورها نیز آپشن‌هایی برای تیم قهرمان می‌گذارند. حالا آیا ما از حداقل‌ها بهره‌مند بودیم؟ سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال چیزی را در نظر گرفته است؟
درویش درمورد آخرین وضعیت اهدای سوپرجام به پرسپولیس، گفت: اگر قرار باشد روزی به ما جام بدهند، باید هوادار در ورزشگاه باشد. در غیر این صورت با اسنپ به باشگاه می‌فرستادند.
وی در مورد جلسه مربوط به حق پخش و اینکه آیا درآمد ناشی از این منبع به صورت 50-50 تقسیم خواهد شد، اظهار داشت: انسان به امید زنده است. 20-10 سال است در این مورد حرف می‌زنیم و امیدواریم اتفاقی بیفتد.
مدیرعامل پرسپولیس در خصوص محرومیت هواداران این تیم از بازی با النصر، توضیح داد: متاسفانه یک نفر برای خودشیرینی یا هر موضوع دیگری، یک کاری کرده است. هم چند 10 هزار دلار جریمه شدیم که در گذشته پرداخت کردیم و هم از موهبت حضور هواداران محروم شدیم. در طول تاریخ چند بار امکان دارد این بازیکنان بزرگ به ایران بیایند تا هواداران ما از نزدیک آنها را ببینند. چه کسی باید پاسخگو باشد. باید دنبال حل این موضوع باشیم. آن کسی که این بلا را سر پرسپولیس آورد، الان کجا است و با او چه برخوردی شد؟

درویش در پاسخ به سوالی درباره نتیجه بازی عنوان کرد: در خصوص نتیجه بازی باید بگویم که گلی که خوردیم هر چند صد سال در فوتبال این اتفاق رخ می‌دهد و سر یک اشتباهات محاسباتی گل خوردیم. در واقع سروش رفیعی نمی‌دانست که بیرانوند از دروازه خارج شده است و پاس رو به عقب او منجر به گل شد. این اتفاق ممکن است در هر جای دنیا رخ بدهد و هیچ چیزی از ارزش‌های بازیکنان پرسپولیس کم نخواهد کرد. تیم مقابل هم یک تیم بسیار جوانی بود که آمده بود از این کارزار یک امتیازی را برای خود به دست آورد و در این خصوص موفق هم عمل کرد و به آنها تبریک می‌گوییم که توانستند یک امتیاز از ما بگیرند اما شما نگاه کنید همه چیز ما مثل هم است. تیم ما در اوج فشار حمله بود که برق ورزشگاه قطع شد اما کاری از دست ما برنمی‌آید و هوادار هم که می‌خواهد به ورزشگاه بیاید نمی‌تواند. زمین چمن هم جوری نیست که تیم ما بتواند کار خودش را انجام بدهد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تبلیغات محیطی اضافه کرد: من نمی‌دانم سازمان لیگ متولی چه چیزی است. جالب است بدانید که سازمان لیگ تبلیغات محیطی بازی که پرسپولیس میزبان آن است را خودش برعهده می‌گیرد و پولی هم که به دست می‌آید به جیب سازمان لیگ می‌رود. سال گذشته هم همین اتفاق افتاد و ما به آنها گفتیم که این پول‌ها کجا می‌رود؟ دو سال گذشته سازمان لیگ 33 میلیارد تومان از پرسپولیس پول گرفت تا تبلیغات محیطی بازی‌های که میزبان بودیم را به ما بدهد. اگر درآمدها نصف نصف است پس این درآمدها کجا می‌رود؟

مدیرعامل پرسپولیس عنوان کرد: شما ببینید ما پیراهن پرسپولیس در ورزشگاه روی سکوها گذاشته‌ایم اما قسمت تبلیغاتی آن را پارچه کشیده‌اند. من نمی‌دانم این باج‌خواهی است یا چیزی دیگری اسم آن را می‌گذارند. سؤال من اینجا است که سازمان لیگ در قبال این اتفاقات چه کارهایی برای تیم‌هایی در لیگ برتر حضور دارند، می‌کند. در حال حاضر ورزشگاه آزادی از باشگاه پرسپولیس طلب دارد من باید طلب ورزشگاه را پرداخت کنم تا بتوانم بازی‌های تیمم را در آن برگزار کنم. آیا برای پرداخت این هزینه‌ها نباید درآمدی داشته باشم. شما به من بگویید درآمد امروز باشگاه پرسپولیس در این بازی چه بوده است که باید بابت میزبانی 550 میلیون تومان به ورزشگاه آزادی پرداخت کنم. اگر سازمان لیگ پول تبلیغات محیطی را خودش می‌گیرد باید پول استادیوم را هم خودش بدهد.

درویش ادامه داد: جلساتی که با مسوولان داشتیم همه می‌گویند حق با شما است اما نمی‌دانم در این میان چه کسی از این دلالی‌ها سود می‌برد که نمی‌گذارد ما به حق‌مان برسیم. کجای دنیا چنین چیزی وجود دارد. این چندمین بار است که ما پیراهن پرسپولیس را روی سکوها می‌گذاریم اما بخش تبلیغات آن را با پارچه می‌پوشانند. سال گذشته طبق جلساتی که با سازمان لیگ داشتیم قرار شد در بازی‌هایی که میزبان هستیم دو سوم درآمد برای باشگاه باشد و یک سوم آن برای سازمان لیگ؛ اما در بازی‌هایی که کمتر گرفتیم و یا ندادن را گفتند در آینده حساب می‌کنیم و به باشگاه پرداخت می‌کنیم اما همه آنها در حد یک حرف بود.

وی در خصوص جذب مهاجم خارجی گفت: شب گذشته با کادر فنی جلسه‌ای را برگزار کردیم شاید بتوانم بگویم که بازی بیش از 50 مهاجم خارجی را کادر فنی مشاهده کردند اما بازیکنی که بتواند مشکل پرسپولیس را حل کند و یا در حد پرسپولیس باشد را هنوز پیدا نکرده‌اند. بازیکنی که به نام خارجی می‌خواهیم جذب کنیم باید حداقل بهتر از بازیکنان داخلی خودمان باشد اما تا به امروز آن بازیکنی که مدنظر کادر فنی است که بتواند مشکل پرسپولیس را حل کند به باشگاه معرفی نشده است. جذب بازیکن خارجی مانند تیم‌های دیگر باعث خواهد شد که سقف بودجه ما بالا برود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حضور در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: ما چطور می‌خواهیم به لیگ قهرمانان آسیا برویم و با تیمی که 500 میلیارد دلار هزینه کرده و تمام تجهیزات به‌روز دنیا را در اختیار دارد رقابت کنیم. اما ما هنوز در گیرودار ورود هواداران به ورزشگاه هستیم. من از شما می‌پرسم تیم‌های بزرگی که قرار است به تهران بیایند آیا نباید هوادار به ورزشگاه بیاید. از من می‌پرسند که VARدارید که من نمی‌گویم نداریم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه