در گروه مرگ لیگ‌ قهرمانان آسیا

زخم خورده‌ها دوباره به پرسپولیس خوردند

تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 24-2023، برابر تیم‌هایی قرار گرفت که قبل از این تجربه بازی برابر آن‌ها را داشت و از قهرمان فوتبال ایران زخم خورده‌اند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران در مرحله گروهی رقابت‌های لیگ‌قهرمانان آسیا، با تیم‌های؛ الدحیل قطر، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان هم‌گروه شد.
حریفان پرسپولیس با خاطره ناکامی‌های بزرگ خود برابر این تیم وارد رقابت‌ها خواهند شد.
الدحیل هر چند در آخرین رویارویی خود با پرسپولیس به سال 2020 پیروز شد ولی آن پیروزی‌ها با عدم صعود از گروه برای آنها ثمری نداشت تا همچنان پرسپولیس را با رقابت‌های 2018 به یاد آورند. در فصلی که پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته بود، سرخپوشان حماسه‌ای به راه انداختند که آسیا را به تمجید واداشت. در آن دوره، قطری‌ها سرمایه‌گذاری بسیاری انجام دادند تا از میان الدحیل و السد حداقل یک تیم به قهرمانی منطقه غرب برسد و راهی فینال شود ولی هر دو نماینده قطر پشت سد پرسپولیس گرفتار شدند. الدحیل در مرحله یک چهارم پایانی بازی رفت را با پیروزی پشت سر گذاشت. بازی برگشت در تهران بود. وقتی الدحیل باز هم به گل رسید دیگر کسی تصور نمی‌کرد پرسپولیس برانکو یکی از آن کامبک‌های عجیب خود را رقم بزند ولی این کار را انجام دادند و الدحیل بهت زده از رقابت‌ها کنار رفت.
و اما حکایت النصر عربستان را همه می‌دانیم. در دوره 2020 رقابت‌ها، شاگردان یحیی گل‌محمدی در اوج بحران کرونا کاری کارستان انجام دادند. پرسپولیس در دو بازی نخست فقط یک امتیاز داشت ولی ناگهان ورق برگشت و حریفان را یک به یک از میدان به در کرد. النصر عربستان در فینال منطقه غرب آسیا و نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر پرسپولیس قرار گرفت. بازی در حالی انجام شد که عیسی آل‌کثیر ناگهان محروم شد. پرسپولیس النصر را در ضربات پنالتی مغلوب کرد و النصر تا چند سال به دنبال تغییر دادن نتیجه بازی به استناد اطلاعات نادرستی بود که جاسوسان داخلی برای آن‌ها و کنفدراسیون علیه پرسپولیس ارسال کرده بودند و چند بار هم در مراجع قضایی فوتبال ناکام ماندند.
النصر حالا خود را به کریستین رونالدو مجهز کرده‌است. ستاره فوتبال جهان که البته بیش از پرسپولیس خود النصری‌ها مرعوب حضور و سابقه او هستند قبل از این در جام‌جهانی به دیوار سخت ایرانی‌ها و علیرضا بیرانوند خورده است و قطعا رویارویی دگر باره این دو از جذابیت‌های بازی خواهد بود.
و اما در پایان به استقلال تاجیکستان می‌رسیم که به واقع قدرت بلامنازع فوتبال تاجیکستان است که یک بار برابر سرخپوشان ایران قرار گرفته است و ناکام ماند.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه