یحیی گل‌محمدی در آستانه کسب یکصدمین پیروزی با پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس تاکنون در 160 مسابقه با هدایت و رهبری فنی یحیی گل‌محمدی به میدان رفته است و حالا به برتری در یک مسابقه نیاز دارد تا به پیروزی شماره 100 به عنوان سرمربی پرسپولیس دست پیدا کند.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی در دو مقطع سرمربیگری پرسپولیس را عهده‌دار شده است. او بار نخست در حالی که دستیار مانویل ژوزه بود از 20 آذرماه سال 1391 تا پایان رقابت‌های آن فصل به عنوان نفر نخست نیمکت، تیم را هدایت کرد. او برای بار دوم از 23 دیماه 1398، هدایت تیم را برعهده گرفت که تاکنون ادامه دارد. او طی سه سال و نیم فعالیت در دوره اخیر هدایت سرخپوشان، سه کاپ قهرمانی لیگ خلیج فارس، یک کاپ قهرمانی جام حذفی، دو کاپ قهرمانی سوپرجام و یک حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را در کنار یک سه گانه لیگ، حذفی و سوپر جام، برای پرسپولیس به ارمغان آورد. او همچنین در کنار برانکو بخشی از پروژه اولین پوکر و اولین گلات قهرمانی در تاریخ لیگ سراسری فوتبال ایران شد.
یحیی گل‌محمدی در مجموع دو دوره، تاکنون در 160 مسابقه رسمی داخلی و آسیایی هدایت سرخپوشان ایران را برعهده داشته است که از این حیث بعد از علی پروین و برانکو ایوانکوویچ قرار می‌گیرد. البته او با رکورد 175 مسابقه برانکو فاصله چندانی ندارد ولی با وجود تعداد بازی‌های کمتر فقط با سه امتیاز دیگر به رکورد امتیازی برانکو خواهد رسید و آماده عبور از آن خواهد شد. یحیی این هفته در تبریز به رکورد 99 پیروزی برانکو در پرسپولیس رسید و حالا فقط با برتری در یک مسابقه دیگر به رکورد 100 پیروزی می‌رسد.
قبل از این، تنها علی پروین توانسته‌ است در تاریخ باشگاه از این عدد بگذرد و البته بسیاری رکوردهای او با توجه به سال‌های زیاد حضور به عنوان بازیکن و سرمربی پرسپولیس دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه