سقف را رد کردند و راحت بازیکن گرفتند، ما سقف را رد نکردیم و نگرفتیم

گل‌محمدی: هواداران بدانند کار خیلی سخت است باید از هم حمایت کنیم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازی سختی را بردیم و سه امتیاز مهم گرفتیم. هواداران بدانند بازیکنان جدید که آمده‌اند یا می‌آیند به زمان و حمایت نیاز دارند. کار ما در این فصل خیلی سخت است و باید از هم حمایت کنیم.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی پس از این که مردانش روند پیروزی‌ها در سال 1402 را در اولین مسابقه فصل جدید هم ادامه دادند، اظهار داشت: دوست داشتم این بازی در کنار هواداران انجام می‌شد. جای آنها خالی بود. پرسپولیس پر هوادارترین تیم آسیا است. متاسفانه زیر ساخت‌هایی آماده نشده است که هواداران حضور داشته باشند و با این وجود 3 امتیاز مهم گرفتیم.

گل‌محمدی تصریح کرد: بازی را در شرایط سختی بردیم و بازیکنان خودشان را در این شرایط نشان دادند. 3 امتیاز مهمی بود. اولین 3 امتیاز مهم را گرفتیم. همیشه تیم‌های مجتبی حسینی نظم خوبی دارند. بازی با پیکان فصل قبل سخت‌ترین بازی ما بود. امروز هم همین بود. تیم با کیفیتی دارند. گردش توپ خوبی هم داشتیم. گلایه‌ای هم از ورزشگاه دارم. این که چمن بلند بود. این چمن برای سال‌ها قبل است، طبعا آن کیفیتی که باید را ندارد ولی حداقل می‌شود چمن را کوتاه کرد تا جلوی سرعت بازی را نگیرد. بازی باید سرعت می‌داشت ولی با چمن بلند نمی‌شود. مقابل تیمی که دفاع می‌کند باید سرعت می‌دادیم اما چمن را که دیدم شوکه شدم. در جلسه هماهنگی قبل از بازی می‌گویند چمن کوتاه است اما روز بازی می‌بینیم چمن بلند است. امیدوارم دیگر این اتفاق نیفتد. به هواداران هم این برد را تبریک می‌گویم. امیدوارم روند خوبی داشته باشیم. امروز بازی نسبتا خوبی انجام دادیم. امیدوارم بهتر شویم. شرایط برای بازیکنان سخت است. وارد جزییات نمی‌شویم.

وی درباره اینکه مجتبی حسینی سرمربی آلومینیوم گفته بود؛ گل پرسپولیس آفساید است، ادامه داد: ما دیدیم آفساید نبود. اتفاقا با دوربین بالا که همه زمین را می‌گیرد، دیدیم. البته خودم که ندیدم ولی بچه‌های کادر گفتند گل آفساید نبوده است. صحنه خیلی میلیمتری بود. در این مواقع دست کمک داوران باز است. شرایط داوران در نبود VAR سخت است. دنیای داوری از این سیستم استفاده می‌کنند اما ما محروم هستیم. با وجود وعده‌هایی که می‌دهند هنوز VAR نداریم. تا نیم فصل هم نمی‌رسد. بگویند فعلا نمی‌توانیم بیاوریم، بحث‌های بودجه‌ای وجود دارد. گفتند می‌آید اما هنوز نیامده است. این هم شرایط استادیوم است. اگر در یک سال می‌توانند زیر ساخت‌ها را فراهم کنند یک سال فوتبال را تعطیل کنند. من به عنوان یک مربی حاضرم یک‌سال کنار بنشینم. البته این کار که شدنی نیست. چون دلخوشی مردم به فوتبال است می‌گوییم یک عزم جدی بشود که این زیرساخت‌ها را درست کنند. مدیران بدانند وقتی در مسند کار هستند و می‌توانند با تهیه امکانات کمک کنند این کار را انجام دهند. امیدوارم دنبال زیر ساخت‌های فوتبال باشیم.

سرمربی پرسپولیس درباره عملکرد تیمش خاطرنشان کرد: در هر لیگی که برگزار می‌شود گرفتن 3 امتیاز اول هم مهم است هم سخت. ما از موقعیت‌هایی که داشتیم خوب استفاده کردیم. بازی سختی بود اما در این چمن که اصلا آماده بازی نبود کار سخت بود. تا جایی که توانستیم توپ را به جریان انداختیم و به بازی سرعت دادیم تا از فضاها استفاده کنیم. گل خوبی هم زدیم. حق ما این بود که بازی را ببریم. تیم‌های مجتبی حسینی کار را برای همه رقبا سخت می‌کنند. برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم. آرزو می‌کنم مشکلات بچه‌های ما نیز حل شود. درست است حرفی نمی‌زنند اما مشکلاتی دارند که باید حل شود. وارد جزییات نمی‌شوم. باید به این بچه‌ها رسیدگی شود.

گل‌محمدی درباره اینکه از بازیکنان جدید راضی بودید و اینکه نبود مهاجم تخصصی در بازی امروز به چشم آمد گفت: ما دوست داشتیم در پست مهاجم بازیکنان بیشتری داشتیم. باید این اتفاق می‌افتاد. در صحبت‌های قبل از بازی، این‌ها را گفتم که توان مالی باشگاه اجازه نمی‌دهد بازیکنانی که می‌خواهیم جذب کنیم. اینکه بیاییم درباره اسامی حرف بزنیم درست نیست. شخصیت تیم را حفظ می‌کنیم. ملاحظاتی را در نظر داریم. هنوزم دنبال این هستیم که پست حمله را تقویت کنیم. امیدوارم این مسائل حل شود. همه چیز را نباید گردن مربی انداخت. حداقل 3 گزینه داخلی داشتیم که به خاطر شرایط باشگاه یا تمدید نکردند یا جذب نشدند. برخی از تیم‌ها بازیکنان خود را حفظ کردند و بازیکنان بیشتری گرفتند. قراردادهای بالای 25 میلیارد بستند و این‌ها برای ما عجیب است. مسوولان نگویند همه تیم‌ها سقف بودجه را رعایت کردند چون به شعور مخاطب بی‌احترامی می‌شود. امیدوارم دیگر از این جمله استفاده نکنند. ما سقف را رعایت کردیم اما بازیکنانی که می‌خواستیم را نگرفتیم. الان برخی از تیم‌ها راحت سقف را رد کردند و بازیکن جدید گرفتند. درباره بازیکنان جدید هم بگویم که وقتی بازیکنی تیم عوض می‌کند زمان نیاز دارد تا با تیم جدید هماهنگ شود. کنعانی زادگان امروز بازی خوبی انجام داد. خوشحالیم که جذب شده است. ریگی و زاهدی می‌توانند بهتر شوند. کار سختی در پیش دارند اما باید از آنها حمایت کرد.

وی در مورد اینکه نبود هواداران در ورزشگاه‌ها فعلا ادامه دار است افزود: هیچ جای دنیا فوتبال بدون تماشاگر معنی ندارد. هواداران 100 دقیقه از تیم خود حمایت می‌کنند و به بازیکنان دلگرمی می‌دهند. ما به هواداران وابسته هستیم. نبود آنها انگیزه تیم ما را کم می‌کند. این حرف‌ها واقعیت است. با حضور آنها بازی بهتری ارائه می‌دهیم. حضور آنها نیروی محرک و مضاعف برای ما بوده است. امیدوارم ظرفیت استادیوم که فعلا خوب نیست درست شود و هواداران جاهایی که می‌شود در ورزشگاه حضور داشته باشند.

گل محمدی در خصوص خالی بودن نیمکت پرسپولیس و اینکه شرایط ورزشگاه آزادی اسفبار است و اگر نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران بیایند چه خواهند گفت تصریح کرد: امکانات ورزشی هر کشوری نشان دهنده پیشرفت و اهمیتی است که به ورزش می‌دهند. باز خوب است همت کردند ورزشگاه درست شود. این ورزشگاه را می‌شد از سال‌های قبل مجهز کرد اما حتما کسی به فکر نبوده است. درباره نیمکت باید بگویم دکتر تیم و کریم باقری که یک مدت نیستند. این را هم بگویم که جای کریم باقری کنار تیم و در رختکن خالی است. امیدوارم به کنار تیم برگردد.

سرمربی پرسپولیس درباره شرایط تیمش افزود: بازی به بازی شرایط تیم ما بهتر می‌شود. می‌توانیم آنالیز خوبی داشته باشیم و نقاط ضعف و قوت خودمان را بفهمیم. تیم ما در کوران مسابقات رو به پیشرفت بود. 3 هفته دیگر تاخیری در لیگ به وجود می‌آید و دوباره آماده‌سازی در فیفا دی سخت می‌شود. این موضوع کار مربیان را سخت می‌کند. مجبوریم که این شرایط را تحمل کنیم. همیشه مهمترین مسابقه، بازی بعدی ما است. دیدار بعدی را هم باید با تراکتور بازی کنیم.

وی در پاسخ به اینکه با شرایطی که پرسپولیس دارد هواداران نگران وضعیت این تیم باشند یا نه اظهار داشت: قطعا کار ما سخت‌تر از سال قبل است. فشردگی مسابقات زیاد است. جام حذفی، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را داریم. باید کنار هم باشیم و از هم حمایت کنیم. مسیر ما سخت است اما باید بیشتر کار کنیم تا روزهای خوبی برای آنها به وجود بیاوریم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه