سازمان لیگ فوتبال: قرارداد با شهاب زاهدی قانونی است

سازمان لیگ فوتبال و کمیته تعیین وضعیت در پاسخ به نامه و استعلام باشگاه پرسپولیس اعلام کردند؛ عقد قرارداد باشگاه پرسپولیس با شهاب زاهدی در محدوده یک ساله، مجاز و منطبق بر قوانین فیفا و فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران است.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، این باشگاه در جریان جذب و انعقاد قرارداد با شهاب زاهدی، ضمن بررسی قوانین و مقررات از جهت انطباق قانونی، در این ارتباط از سازمان لیگ فوتبال نیز استعلام گرفت. جمشید نورشرق، رییس کمیته وضعیت بازیکنان، در پاسخ به این استعلام در نامه‌ای به رییس سازمان لیگ فوتبال، انطباق این قرارداد بر قوانین و مقررات بین‌المللی و داخلی را اعلام کرد.
در این نامه تصریح شد؛ «به استناد ANNEXE7 مقررات نقل و انتقالات فیفا (بازنگری May ۲۰۲۳) بازیکنان شاغل در لیگ فوتبال کشور اوکراین، امکان تعلیق یکجانبه قرارداد خود با باشگاه حاضر در مسابقات آن کشور را تا تاریخ ۱۰/۰۴/۱۴۰۳(30 ژوئن 2024) دارند.»
این بخش از نامه بدان معنا است که عقد قرارداد با این بازیکن در بازه زمانی اعلامی، امری مجاز است. ضمن آن که مدت قرارداد نمی‌تواند بیش از این زمان باشد که این امر به معنای امکان عقد قرارداد، حداکثر برای یک فصل است. موضوعی که قبل از این نیز از سوی باشگاه در پاسخ به انتقادها مطرح و به استناد این نامه تایید شد.
در بخش دیگر از پاسخ کمیته وضعیت به استعلام باشگاه پرسپولیس نیز تاکید شده است که این یک انتقال قرضی به حساب نمی‌آید و بر این اساس منطبق بر دستورالعمل ناظر بر قراردادهای باشگاهها و بازیکنان در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ است.
در ادامه نامه مذکور چنین آمده است؛ «… و با عنایت به اینکه امکان تعلیق در فرض مزبور، منصرف از ضوابط حاکم بر نقل و انتقال قرضی است و با توجه به اینکه به لحاظ استتثنایی بودن جواز تعلیق قرارداد در فرض یادشده، محدودیت انعقاد قراردادهای یکساله با بازیکنان مشمول مقرره مزبور، ناقض دستورالعمل ناظر بر قراردادهای باشگاه‌ها و بازیکنان در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ تلقی نمی گردد، اشعار می دارد انعقاد قرارداد یک ساله با آقای شهاب زاهدی به شرط رعایت موازین و تشریفات مندرج در ANNEXE07 مقررات نقل و انتقالات فیفا و همچنین الزامات حاکم بر ثبت قراردادها در سازمان لیگ، بلامانع می‌باشد.»

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه