بیرانوند در قرارداد با پرسپولیس حق فسخ را از خودش سلب کرد

حسین دوام: از استقلال به دلیل نقض قانون و تحریک بازیکن شکایت می‌کنیم

معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: از باشگاه استقلال به دلیل نقض قوانین نقل و انتقالات فوتبال ایران و تحریک بازیکن تحت قرارداد شکایت می‌کنیم، بیرانوند هم در قرارداد سه ساله با باشگاه، حق فسخ یک طرفه را از خود سلب کرده بود.

حسین دوام در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس، اظهار داشت: قاعده و اصل حاکم بر همه جوامع حقوقی بر احترام به کل قراردادها تاکید دارد. بر همین اساس، ایجاب می‌کند؛ باشگاه پرسپولیس در راستای استیفای حقوق خود و هواداران با توجه به اقدام باشگاه رقیب مبنی بر مذاکره و تحریک بازیکن تحت قرارداد سه ساله با پرسپولیس (علیرضا بیرانوند) دست به پیگیری حقوقی و انضباطی در ارکان قضایی فدراسیون فوتبال بزند.
وی ادامه داد: مضاف بر آن چه گفته شد؛ در بند 4 از ماده 19 مقررات نقل و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان فوتبال، مصوب سال 1396، به صراحت آمده است؛ « باشگاهی که قصد انعقاد قرارداد با بازیکن حرفه ای را دارد، پیش از آغاز مذاکره با بازیکن باید باشگاه فعلی بازیکن را “کتبا” مطلع نماید.» این در حالی است که باشگاه استقلال، باشگاه پرسپولیس را نه تنها به صورت کتبی در جریان مذاکرات قرار نداد بلکه نسبت به تحریک بازیکن تحت قرارداد اقدام کرده است.
معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس همچنین خاطرنشان کرد: نکته حایز اهمیت دیگر این است که مدت دو سال از قرارداد سه ساله آقای بیرانوند باقی مانده است و طبق اسناد مالی موجود، باشگاه در بخش پایه قرارداد، حتی مبلغی بیشتر از تعهدات مالی را پرداخت کرده است و بر این اساس امکان فسخ قرارداد با عذر موجه وجود ندارد. علاوه بر این مساله، بازیکن در بند یک ماده یازده قرارداد فی‌مابین، حق فسخ یک طرفه قرارداد را از خود سلب کرده است. یعنی طبق این بند بازیکن نمی‌تواند قرارداد را یک‌طرفه فسخ کند. این بند فقط در یک مورد مستثنی شده است که آن نیز در بند دیگری توضیح داده شده است که آن نیز برای این بازیکن احراز نشد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه