زاهدی برای قرارداد بیش از یک سال، مجوز نداشت

در حالی از قرارداد یک ساله با شهاب زاهدی، بازیکن جدید پرسپولیس سخن گفته می‌شود که طبق بند ۷ فیفا، عقد قرارداد برای بیش از این مدت امکان‌پذیر نبود و هر اقدامی غیر از این تخلف از مقررات بین‌المللی به حساب می‌آمد.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، در فعالیت نقل و انتقالاتی تابستانی، شهاب زاهدی، اولین بازیکن جذب شده برای فصل جدید رقابت‌ها بود. اشتیاق بازیکن سابق تیم و آکادمی باشگاه برای حضور دوباره در پرسپولیس، شرایط را برای این انتقال تسهیل کرد. با این وجود امکان عقد قرارداد طولانی‌تر برای بیش از یک سال وجود نداشت. انتقاد گمراه‌کننده از یک ساله بودن این قرارداد در بعضی محافل در حالی صورت گرفته است که این بازیکن فقط برای قرارداد یک ساله مجوز داشت. این مجوز از سوی فدراسیون جهانی فوتبال بعد از شروع جنگ اوکراین و روسیه برای بازیکنان شاغل در لیگ این دو کشور صادر شد و با ادامه جنگ همه ساله و هر بار به مدت یک‌سال تمدید می‌شود.
شهاب زاهدی هم تحت قرارداد با باشگاه اوکراینی زوریا لوهانسک است و مجوز یک ساله برای عقد قرارداد با پرسپولیس یا هر باشگاه دیگر داشت. عقد قرارداد برای مدت طولانی‌تر هم فاقد اعتبار و هم تخلف به حساب می‌آمد.
همچنین خارج از موضوع شهاب زاهدی، هواداران پرسپولیس باید بدانند با توجه به ابلاغ دستورالعمل ناظر بر قراردادهای باشگاه ‌با بازیکنان که از این فصل در حال اجرا است، در عمل قراردادهای یک ساله با بازیکنان در صورت رعایت پاره‌ای شرایط از سوی باشگاه‌ها به صورت خودکار و یک طرفه قابل تمدید هستند. در واقع بر اساس مقررات جدید، قراردادهای یک ساله در عمل در حکم قراردادهای دو ساله هستند.

دیدگاه‌ها (11)

 1. تمدید با کریم باقری فراموش نشه

 2. اولویت اول تمدید با کریم آقا باقری

 3. محمد مهدی

  تمدید با آقا کریم و آقای صادقی فراموش نشه

 4. زلزله خاص تهران

  این اوکراین ترکیده اینم ترکشاش هست ..اینو مصدوم میکنند از دید بشر خارج بشه.
  پرسپولیس عاشقتم.
  حاجی دست خوش شما خواستید…
  رضا درویش جا خشک کرده مثل یحیی
  عاوج مجوج محمدی رفت کیسه ..
  پروین زنده باد پرسپولیس پاینده باد

 5. مرتضی

  آقا کریم باقری یادتون نره

 6. محمدحسن

  حتما با آقای کریم باقری تمدید کنید

 7. واقعا مدیریت کولاک کرده تو بازار نقل‌ و انتقالات کلا فقط یه شهاب زاهدی بستن کل خبر پرسپولیس همین نه با کسی تمدید شده دستیاران ایرانی بلا تکلیف بازیکن جدید همه تو تیم های رقیب زمان تمرین نا مشخص کلا مدیریت ترکونده امسال

 8. برنامه اینه یحیی زمین بخوره
  شک نداریم

 9. سلام
  دست شما درد نکنه با یک گل بهار نمیشه در باد قهرمانی خوابیدید اصلا خوب نیست دارید با روح ، روان یک مشت جوان بازی میکنید تیمهای دیگر تمرین شروع کردن فقط اینجا از فسخ صحبت میشود

 10. قرار بود امروز خبرهای خوش بشنویم با بیرانوند شروع شد خبر خوش واقعا که

 11. قرار بود امروز خبرهای خوش بشنویم با بیرانوند شروع شد خبر خوش واقعا که

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب