امیرعلی حسینی: در نامه AFC به فدراسیون مجوز پرسپولیس به صراحت تایید شد

مدیر امور بین‌الملل و مسوول کمیته اخذ مجوز AFC باشگاه گفت: با تلاش شبانه‌روزی که انجام شد، پرسپولیس مجوز حرفه‌ای را دریافت کرد و در نامه ارسالی از سوی کنفدراسیون آسیا برای فدراسیون فوتبال، این امر به صراحت آمده است.

امیر علی حسینی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس، گفت: کمیته اخذ مجوز حرفه‌ای ۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۱ تشکیل شد که مسوولیت این کمیته از سوی آقای درویش به بنده محول شد. از همان روز کلیه ارکان باشگاه در کنار دیگر وظایف خود، برای این منظور فعالیت‌های مرتبط را آغاز کردند. به این ترتیب جمع آوری مدارک و اسناد، قبل شروع رسمی مراحل صدور مجوز و باز شدن سامانه، در باشگاه پرسپولیس آغاز شده بود. چندین جلسه آموزشی و توجیهی هم از سوی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای باشگاه ها ترتیب داده شد و در ادامه نیز از مشورت‌ها استفاده می‌کردیم.
وی ادامه داد: جلسات ما در باشگاه به صورت هفتگی دنبال می‌شد. در وهله اول مطالعه و بررسی دقیقی روی نقاط ضعف و دلایلی داشتیم که باعث عدم دریافت مجوز در دوره قبلی شده بود. ما نه فقط روی معیارهای درجه A بلکه روی معیارهای درجه B و حتی درجه C که عدم تحقق آن‌ها باعث جریمه هم نمی‌شود، حساس بودیم.
بخشی از موارد باید در باشگاه انجام می‌شد و بخشی نیز همان‌طور که قبل از این مطرح بود باید توسط حوزه‌های بالادستی پیگیری می‌شد که هیأت‌ مدیره و مدیرعامل بسیار پیگیر این موضوعات بودند.
حسینی در پاسخ به انتشار بعضی شایعات و ادعاها در این باره افزود: هواداران اطمینان داشته باشند در اخذ مجوز تردیدی نیست. در فرم ارسالی کنفدراسیون فوتبال برای فدراسیون آمده است، ۱۶ باشگاه از ایران خواهان مجوز بودند که ۶ باشگاه موفق به اخذ آن شده اند.
مدیر امور بین‌الملل باشگاه اضافه کرد: حجم بالایی از کارها باید انجام می‌شد. به عنوان نمونه ما فقط حدود دو هزار و ۲۰۰ صفحه مدرک و سند در امور ورزشی و ۳۵۰ صفحه در بخش پرسنلی بار گذاری کردیم. تازه بعد از آن با توجه به درخواست‌های کنفدراسیون یا کمیته بدوی، توضیحات و مدارک ثانویه ارسال می‌شد.
حسینی خاطرنشان کرد: یکی از چالش‌های بزرگ ما اثبات عدم بدهی و تسویه با طلبکاران بود. آخرین مهلت برای این امر نیز، دهم فروردین بود . اگر تا آن‌زمان برای تسویه و بارگذاری مدارک مرتبط اقدام نمی‌کردیم در عمل شانس خود را تا حد زیادی از دست می‌دادیم. تکلیف بدهی‌های زیادی به استادیوم، فدراسیون، بازیکنان و مربیان سابق و پرونده‌های متعدد باید روشن می‌شد. مدیریت باشگاه تلاش زیادی برای پرداخت این بدهی‌ها با وجود هزینه‌های جاری کرد. در چنین شرایطی، ناگهان روز اول سال، یعنی یکم فروردین بود که رای قطعی بدهی میلیاردی به مرحوم ژلکو میاچ هم آمد. شرایط طوری شد که وقتی برای تبریک سال نو به آقای درویش زنگ زدم، حامل این پیام هم بودم. به این ترتیب روز دوم فروردین بر سر کار حاضر بودیم. باید پول و راه انتقال آن پیدا می‌شد و بعد باید می‌دیدیم این پول به چه طریقی و به چه کسی باید پرداخت شود که مورد قبول کنفدراسیون و ارکان فیفا باشد.
مدیر امور بین‌الملل و مسوول کمیته اخذ مجوز باشگاه تصریح کرد: از روزی که کنفدراسیون، اخذ مجوز را برای حضور در لیگ قهرمانان به عنوان یک الزام مطرح نمود، افتخار داشتم برای این منظور به پرسپولیس خدمت کنم. بر این اساس باید تاکید کنم بیشتر از هر دوره‌ای در باشگاه، کار و تلاش و مدرک و سند بارگذاری شد. باید به سهم خودم از تمام کسانی که زحمت کشیدند، هیأت مدیره و مدیر عامل محترم، مدیران، معاونان و کارکنان باشگاه، مدیران، مربیان و بازیکنان تیم و از مسوولان کمیته صدور مجوز در سازمان لیگ و فدراسیون قدردانی کنم. تشکر ویژه‌ای هم باید از آقای درویش داشته باشم که شاهد بودم با چه تلاشی پیگیر حل مسایل بودند. همچنین از همکارانم در امور بین‌الملل باشگاه که بسیاری اوقات حتی تا ساعت ۴ صبح مشغول به کار بودند، سپاسگزارم. بسیاری اوقات عشق به پرسپولیس و این که هواداران چه حس و حالی دارند، موتور محرک در باشگاه است. خوشحال هستیم که حاصل تلاش باشگاه و اعضای تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، بی‌نتیجه نماند. این موفقیت را به هواداران و جامعه فوتبال هم تبریک می‌گوییم.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه