گذر پرسپولیس از 672 مسابقه و هزار و ۲۰۰ امتیاز

سرخپوشان ایران که در همه ادوار رقابت‌های لیگ برتر حضور داشتند تا کنون در 672 مسابقه به میدان رفتند و در این فصل از امتیاز یک‌هزار و 200 گذشتند و بهترین عملکرد دفاعی را رقم زدند.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران در فصلی که در آن، علیرضا بیرانوند توانست رکورد زمانی رسیدن به 100 کلین‌شیت را در فوتبال ایران بهبود ببخشد، بهترین عملکرد دفاعی خود را در 22 دوره مسابقات لیگ خلیج فارس رقم زدند.
پرسپولیس در تمام ادوار لیگ برتر حضور داشته و به طبع آن 672 مسابقه را به انجام رسانده است. مزیت این فصل رقابت‌ها برای سرخ‌ها این بود که بهترین عملکرد دفاعی خود در تمام ادوار را با دریافت 13 گل رقم زدند. حد نصاب قبلی 14 گل دریافتی در لیگ 16 تیمی بود که مربوط به فصل شانزدهم و اولین قهرمانی از سری قهرمانی‌های گلات، با هدایت برانکو ایوانکوویچ می‌شد. او در آخرین فصل حضورش به بهبود این حدنصاب نزدیک شد ولی در نهایت این اتفاق در فصلی که گذشت تحت هدایت یحیی گل‌محمدی روی داد. در حال حاضر مجموع گل‌های خورده پرسپولیس در لیگ برتر به عدد 600 و عدد گل‌های زده به 959 رسیده است. آن‌ها همچنین در مسابقه ماقبل پایانی لیگ بیست و دوم و در بازی با گل‌گهر سیرجان از مرز 1200 امتیاز گذشتند.
سرخپوشان ایران با 332 پیروزی، 208 تساوی و 132 باخت، یک‌هزار و 204 امتیاز را تا کنون به دست آورده‌اند. البته این عدد امتیازات دریافتی را بیان می‌کند و جدای از 13 امتیاز کسر شده در سه دوره رقابت‌ها به دلیل احکام انضباطی فیفا و احکام انضباطی فدراسیون فوتبال است.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه