مهرداد خانبان

mehrdad khanban

تاریخ تولد

تاریخ تولد 1361-06-30
سن 39 سال

مهرداد خانبان که دارای مدرک مربیگری A آسیا است، کار حرفه‌ای خود را با افشین قطبی از پرسپولیس شروع کرد و توانست در همان سال قهرمانی تاریخی با سرخ‌ها را تجربه کند. خانبان در ادامه همراه با قطبی به تیم‌ملی رفت و توانست در جام ملت‌های 2011 قطر کنار این مربی در تیم‌ملی باشد.

خانبان با آمدن کارلوس کی‌روش به علت تسلط کامل به زبان انگلیسی، یکی از نفرات ایرانی کادرفنی باقی ماند و در این مدت به فرد مورد اعتماد مرد پرتغالی تبدیل شد. به طوریکه تغییرات زیاد در کادرفنی گریبان او را نگرفت و خانبان آنالیزور تیم‌ملی در جام‌جهانی 2014 و جام ملت‌های 2015 بود. شاید اگر برخی حواشی در کادرفنی به وجود نمی‌آمد او در جام‌جهانی 2018 هم می‌توانست حضور داشته باشد که این اتفاق رخ نداد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که خانبان در کنار تیم‌ملی، دستیار منصوریان در نفت‌تهران نیز بود و همراه این تیم حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ‌برتر را تجربه کرد.

خانبان در دو سال گذشته باز هم در کنار قطبی قرار گرفت و اینبار در چین مشغول به کار شد. او همراه با دیگر مربی ایرانی به تیم شیجیاژوانگ رفت و سال گذشته هم مربی اول تیم دوم این تیم بود. کارنامه‌ای بسیارخوب که حالا این فرد را بار دیگر به پرسپولیس رساند. او در ابتدا دستیار گابریل کالدرون شد و حالا کار خود را با یحیی گل‌محمدی در این تیم ادامه می‌دهد.