احمد نوراللهی

Ahmad Nourollahi
8

تاریخ تولد

تاریخ تولد 1371-11-12
سن 29 سال
قد 185 سانت
وزن 74 کیلو
تاریخ پیوستن به پرسپولیس 1393-03-22
پای تخصصی راست
محل تولد آزادشهر

احمد نوراللهی، متولد ۱۲ بهمن ۱۳۷۱ در آزادشهر استان مازندران، بازیکن تیم پرسپولیس و تیم‌ملی فوتبال ایران است. او هم‌اکنون در پست هافبک برای تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ‌برتر فوتبال ایران بازی می‌کند. وی در ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ به پرسپولیس پیوست و همچنین در تیم‌های فولاد یزد و تراکتورسازی نیز بازی کرده‌است. احمد نورالهی با گل در دقیقه ۱۲۰ مقابل سپاهان در نیمه‌نهایی جام‌حذفی منجر به صعود پرسپولیس به فینال جام‌حذفی و قهرمانی شد. او در سن ۱۶ سالگی به آکادمی جوانان فولاد یزد پیوست و در سال ۱۳۸۹ به تیم اول باشگاه راه یافت. او در لیگ آزادگان برای تیم فولاد یزد به میدان رفت و با نمایش‌های درخشانش، یکی از عوامل اصلی بقای این تیم در لیگ یک بود.

بعد از یک سال حضور در فولاد یزد، وی با قراردادی سه ساله در سال ۱۳۹۳ به باشگاه فوتبال پرسپولیس پیوست. احمد نوراللهی در دربی ۸۲ پایه‌گذار گل نخست پرسپولیس بود. او سربازی خود را در تراکتورسازی تبریز گذراند. نورالهی در مسابقه برگشت دو تیم پرسپولیس و الجزیره در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸، گل نخست پرسپولیس را با شوتی پرقدرت به ثمر رساند که در پایان با صعود پرسپولیس به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا همراه بود. این گل همچنین برترین گل دیدارهای دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ شد.

احمد نوراللهی در شهرآورد هشتاد و نهم تهران، موفق شد در دقیقه ۲۱ مقابل رقیب سنتی گلزنی کند و با تک گل وی، بازی حساسی که برنده آن تکلیف صدر جدول را بین پرسپولیس و استقلال در هفته بیست و سوم لیگ هجدم مشخص می‌کرد، به سود پرسپولیس پایان یافت. در رده ملی نیز نورالهی سابقه بازی برای تیم‌ملی زیر ۱۷ سال ایران را داراست. او ۶ بازی رسمی برای تیم‌ملی زیر ۲۰ سال ایران انجام داده و یک گل هم زده‌است.

احمد نوراللهی ۷ بازی برای تیم‌ملی فوتبال زیر ۲۳ سال انجام داده‌است. در ۲۴ آبان ۱۳۹۷، احمد نوراللهی نخستین بازی خود را برای ایران، با نظر کارلوس کی‌روش و در برابر ترینیداد و توباگو انجام داد. او همچنین در فهرست پایانی بازیکنان تیم‌ملی فوتبال ایران برای جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ قرار گرفت.

شماره پیراهن: 8

افتخارات تیمی:


نایب قهرمانی لیگ‌برتر همراه با پرسپولیس در فصل 95-1394

لیگ‌برتر ایران: 3 قهرمانی (96-95، 97-96 و 98-97) (پرسپولیس)

سوپرجام ایران: 3 قهرمانی (96، 97 و 98) (پرسپولیس)

جام‌حذفی ایران: یک قهرمانی (98-97) (پرسپولیس)


نایب قهرمانی آسیا در سال 2018