محمد حسین کنعانی‌زادگان

Mohammad Hossein Kanani Zadegan
6

تاریخ تولد

تاریخ تولد 1373-01-03
سن 27 سال
قد 188 سانت
وزن 83 کیلو
تاریخ پیوستن به پرسپولیس 1398-04-16
پای تخصصی راست
محل تولد آبادان

محمدحسن کنعانی‌زادگان متولد 3 فروردین 1373 در آبادان است. مدافع شماره 6 سرخ‌ها وارث پیراهن بزرگانی چون کریم باقری، بیوک وطنخواه و رحیم یوسفی بوده و در پست مدافع میانی جانشین جعفر کاشانی، محمد پنجعلی، حمید جاسمیان و ... بوده است.
کنعانی‌زادگان فوتبال خود را از استقلال ماهشهر آغاز کرده و پس از به میدان رفتن برای تیم زیر 20 سال ایران در زمستان سال 90 به عضویت پرسپولس درآمد و نخستین بازی خود را برای این تیم نیز در هفته پایانی فصل 91-90 و در بازی این تیم با فولاد انجام داد. پس از جدایی از پرسپولیس وی برای گذراندن دوران سربازی خود راهی ملوان شد و دو فصل با پیراهن این تیم در لیگ‌برتر به میدان رفت و به تیم‌ملی نیز دعوت شد. وی سپس به استقلال پیوست و پس از چند هفته ابتدایی فصل را به دلیل مصدومیت شدید از دست داد. کنعانی‌زادگان در فصل 97-96 به عضویت سایپا درآمد باز هم به دلیل مصدومیت در هفته‌های ابتدایی خانه‌‎نشین شد. انتقال به ماشین‌سازی در تابستان 97 اتفاق خوبی برای وی بود و کنعانی‌زادگان همراه با این تیم روزهای خوبی را در لیگ‌برتر سپری کرد. وی در تابستان 98 به پرسپولیس بازگشت و برای این تیم به میدان رفت.
این مدافع میانی 188 سانتی‌متری در رده باشگاهی سابقه بازی برای ملوان، استقلال، سایپا و ماشین‌سازی را داشته و برای تیم‌های ملی زیر 17 سال، زیر 20 سال، زیر 23 سال ایران به میدان رفته است. او در حال حاضر یکی از بازیکنان کلیدی ترکیب تیم‌ملی ایران است. کنعانی‌زادگان تا پیش از لیگ نوزدهم (فصل جاری لیگ‌برتر) در 85 بازی لیگ‌برتر به میدان رفته و یک‌بار پیراهن پرسپولیس را بر تن کرده است.

شماره پیراهن: 6

افتخارات تیمی:

سوپرجام ایران: یک قهرمانی (98) (پرسپولیس)