شجاع خلیل زاده

Shija Khalilzadeh
3

تاریخ تولد

تاریخ تولد 1368-02-24
سن 31 سال
قد 179 سانت
وزن 73 کیلو
تاریخ پیوستن به پرسپولیس 1396-02-16
پای تخصصی راست
محل تولد قائمشهر

شجاع خلیل‌زاده متولد 24 اردیبهشت 1368 در قائم‌شهر است. این مدافع میانی در پستی به میدان می رود که بزرگانی چون جعفر کاشانی، محمد پنجعلی، حمید جاسمیان، افشین پیروانی و ... در آن پست بازی کرده اند. شماره 3 سومین فصل حضور خود در پرسپولیس را تجربه می‌کند.

شجاع فوتبال خود را از تیم‌های باشگاهی رده پایه استان مازندران آغاز کرد و خیلی زود برای ادامه فوتبال خود راهی استان کرمان و باشگاه مس رفسنجان شد. پس از دو فصل بازی کردن با پیراهن مس رفسنجان در لیگ یک، وی راهی تیم لیگ برتری مس کرمان شد و با بازی‌های درخشان خود در این تیم در فوتبال ایران مطرح و به تیم ملی نیز دعوت شد.

این مدافع میانی در سال 92 تنها چند قدم با پرسپولیسی شدن فاصله داشت هر چند در نهایت وی راهی سپاهان شد و با پیراهن این تیم در لیگ برتر به میدان رفت. شجاع در دومین فصل حضور در این تیم به دلیل مشکلات ناشی از خدمت سربازی دچار محرومیت شد و سپس به تراکتور پیوست. پس از یک فصل و نیم حضور در تراکتور وی به سپاهان بازگشت و یک فصل دیگر با پیراهن این تیم به میدان رفت.

وی در نهایت در تابستان 96 به پرسپولیس پیوست و از آن زمان در ترکیب این تیم جایگاه ثابتی داشته است. شجاع در ترکیب پرسپولیس بازیکن موفقی بوده و به جز توانایی‌های دفاعی فوق‌العاده، در حملات نیز کمک حال این تیم بوده و بارها با پیراهن پرسپولیس موفق به گلزنی شده که در این میان یکی از گل‌های وی (گل تماشایی وی در بازی با الاهلی عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان در فصل 2019) به عنوان گل برتر فصل 2019 لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد.

این مدافع میانی 182 سانتی متری در رده باشگاهی سابقه بازی برای مس رفسنجان، مس کرمان، سپاهان و تراکتور را داشته و برای تیم‌های ملی زیر 20 سال، زیر 23 سال ایران به میدان رفته و سابقه بازی برای تیم ملی بزرگسال را نیز دارد. خلیل‌زاده تا پیش از لیگ نوزدهم (فصل جاری لیگ برتر) در 210 بازی لیگ برتر به میدان رفته و 80 بار پیراهن پرسپولیس (53 بار در لیگ برتر، 7 بار در جام حذفی، 19 بار در لیگ قهرمانان آسیا و 1 بار در سوپرجام) را بر تن کرده است.

شماره پیراهن:3

افتخارات تیمی:

افتخارات تیمی:


لیگ برتر ایران: 2 قهرمانی (97-96 و 98-97) (پرسپولیس)

سوپرجام ایران: 3 قهرمانی (96، 97 و 98) (پرسپولیس)

جام حذفی ایران: یک قهرمانی (98-97) (پرسپولیس)


نایب قهرمانی آسیا در سال 2018