امید عالیشاه: قانون سقف غیر از تضعیف پرسپولیس کمکی به فوتبال نکرد

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خدا را شکر سه امتیاز را گرفتیم ولی بازی خوبی نبود. سوال این است که این قانون اجرا نشده چه کمکی به فوتبال کرد، غیر از این که پرسپولیس را تضعیف کرد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، امید عالیشاه پس از پیروزی سرخپوشان در بازی معوقه هفته یازدهم اظهار داشت: خدا را شکر که سه امتیاز بازی را گرفتیم هرچند که فکر می‌کنم بازی خوبی ارائه ندادیم.

وی در مورد اعتراض‌های زیادش به داور گفت:‌ من سه اخطاره هستم و نمی‌خواستم داور کارت چهارم را به من بدهد و محروم شوم و در بازی آخر نیم‌فصل نباشم اما خدا را شکر که سه امتیاز را گرفتیم. اما من چند سؤال از مسوولان و عزیزان دارم. این سقف بودجه یعنی چه؟ چه معنایی می‌دهد؟ دنیای فوتبال را در این کره خاکی دیده‌اند. با چهار تا امضا جمع کردن واقعاًَ می‌توانند کنترل کنند. اینها سؤال است بعداً کمیته اخلاق نیاید بگوید ایشان محروم است و فعلاً نمی‌تواند بازی کند. آیا با یکسری قوانین کارشناسی نشده، غیر اصولی، بدون پشتوانه و بدون ضمانت اجرایی می‌توانند مسایل مالی قراردادها را کنترل کنند؟
عالیشاه خاطرنشان کرد: آیا این قوانین، از نظر کیفی به فوتبال ایران کمکی کرده است؟ یکی جواب بدهد. این قوانین قبلاً هم به شکل دیگری، بوده است. آیا کمکی کرده بود. آیا غیر از این بوده که تقریبا همه آن را دور زده‌اند. اقتصاد ورزش در جهان آزاد است. واقعاً آزاد است. فرهنگ هزینه و درآمد وجود دارد اما اینجا با اعمال فشار و زور می‌خواهیم کنترل کنیم، نمی‌شود. از آقای درویش هم یک گله کنم که عجولانه و غیرحرفه‌ای آن سند را امضا کردند. خیلی از باشگاه‌ها می‌دانستند که این قانون اجرا نمی‌شود و باشگاه‌ها رعایت نمی‌کنند. همین می‌شود که باشگاه و بازیکنان ما تحت فشار می‌روند در آسیا آنگونه حذف می‌شویم و این اتفاقات هم برای خودمان می‌افتد.
وی افزد: می‌خواهند پاداش بدهند می‌گویند سقف بودجه است و سقف می‌ریزد و بالا و پایین می رود. من یکسری از حرف‌ها را متوجه نمی‌شوم.
عالیشاه در مورد اینکه استقلالی‌ها معتقدند باید از پرسپولیس باز هم امتیاز کسر شود، گفت: من اصلاً با هیچ تیمی کار ندارم. هرکی هر پولی گرفته نوش جانش. در دنیای فوتبال و جهان همه جا هزینه می‌شود. فرهنگ درآمد و هزینه دارند. ما می‌خواهیم با اعمال فشار کار کنیم. بگذارید فوتبال مسیر خودش را برود با زیرساخت‌هایی که فراهم می‌کنید، اصلاحش می‌کنید و فضای درآمدزایی باشگاه‌ها مثل حق پخش و تبلیغات محیطی که به باشگاه‌ها می‌دهید با اعمال زور و فشار هیچ جای دنیا هیچ اتفاق مثبتی رخ نخواهد داد. امیدوارم هرچه زودتر این مسائل برطرف شود و فوتبال مسیر خودش را برود.
وی در مورد اینکه ایا بازیکنان نباید اتحادیه‌ای داشته باشند که از حقوق‌شان دفاع کند، گفت: متأسفانه نه؛ من اگر بخواهم حرفی بزنم کمیته اخلاق می‌گوید آقای فلانی شما محروم هستید. نمی‌توانیم حرف بزنیم اینها را من سؤالی عرض کردم که یکی از مسئولین بیاید جوابگو باشد. چه اتفاقی افتاد؟ می‌گویید فلان تیم nمیلیارد قرارداد داشته است. نوش‌جان‌شان دم‌شان گرم ولی تیم ما چرا نتوانست هزینه کند البته من از آقای درویش گله می‌کنم چون او می‌توانست هزینه کند و مثل آنها قانون را دور بزند فقط ما ضررش را کردیم. بازیکن نداریم و بازیکنان ما باید پرپر بزنند که سه امتیاز بگیریم در صورتی که اینگونه نباید باشد. هواداران ما حق‌شان بیشتر از این است. همه جوره باشگاه را حمایت کردند. امیدوارم هرچه زودتر تدبیری بیندیشند که شاهد این اتفاقات نباشیم و کمک کنیم به کیفیت فوتبال.
عالیشاه در مورد استوری‌های لوکادیا و بازگشت او به پرسپولیس گفت: نمی‌دانم من اگر حرفی بزنم شاید حاشیه شود. امیدوارم هرچه صلاح و خیر تیم باشد اتفاق بیفتد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب

فروشگاه پرسپولیس
×
فروشگاه پرسپولیس
خرید پیراهن اورجینال و هواداری از فروشگاه رسمی باشگاه پرسپولیس

خرید از فروشگاه