امیدوارم داور در آن صحنه اشتباه نکرده باشد

یحیی گل‌محمدی: باید خودم را به ندانستن بزنم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما سقف 15 میلیارد برای بازیکنان تاپ داشتیم و رقبای ما سقف 30 میلیارد و بیشتر. کار خیلی سخت است. نمی‌دانم سقف بودجه را چه‌طور رعایت کردند ولی باید خودم را به ندانستن بزنم که ذهنم درگیر نشود.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی پس از تساوی در بندرانزلی که با صحنه‌های مشکوک داوری به زیان پرسپولیس نیز همراه بود، اظهار داشت: از میهمان نوازی خوب مردم انزلی تشکر می کنم. از هواداران خودمان هم تشکر می کنم که امروز در ورزشگاه حضور پیدا کردند تا از تیم حمایت کنند. بازی امروز سخت بود. ملوان یکی از تیم های خوب و سخت‌کوش لیگ است. این تیم دوندگی زیادی داشت و کار را برای ما سخت کرده بود.
وی ادامه داد: بچه های ما امروز زیاد دویدند و هر چه در توان داشتند گذاشتند. جو ورزشگاه سنگین بود اما خیلی از صحنه ها را کنترل کردند. البته چند موقعیت هم به حریف دادیم. در مجموع بازی جاندار و زیبایی بود و هواداران از دیدن بازی لذت بردند. ما تیم برتر میدان بودیم و برای برد به زمین آمدیم. ضربات ایستگاهی خوبی بدست آوردیم اما از آن استفاده نکردیم. در نهایت مساوی کردیم. باید به بازی بعدی فکر کنیم و ریکاوری خوبی انجام دهیم.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره صحبت‌های خانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال افزود: شاید جایگاه افراد در فوتبال عوض شده است. این فرد بزرگتر از دهانش صحبت کرده! الان در شرایط سخت بازی نمی‌خواستم راجع به این مسائل حرف بزنم اما او باید بداند که چه می‌گوید. نمی‌دانم او در استقلال چه کاره است اما باید بداند درباره تیم بزرگ پرسپولیس چطور صحبت کند. بار دیگر طور دیگری جواب او را می‌دهم. او باید دنبال کار خودش باشد. الان نمی‌خواهم چیزی بگویم که بعدا پشیمان شوم اما او مواظب حرف زدنش باشد.

گل محمدی درباره پرسپولیس بدون علیرضا بیرانوند گفت: ما یک تیم هستیم. او دروازه بان اصلی تیم ما و تیم ملی است. بیرانوند در پرسپولیس ساخته شده و این لیاقت را دارد تا دروازه بان اصلی پرسپولیس باشد. مثل سایر بازیکنان که شاخص هستند او هم زحمت می‌کشد. او تمرکز خوبی دارد و از داشتن او خوشحال هستم. شاید بازیکن جانشین او نتواند به همان کیفیت بازی با پا کند اما سه دروازه‌بان جوان داریم که در تمرینات هم یاد می‌گیرند. شاید از آنها استفاده هم بکنیم. نمی‌خواهم وارد اتفاقات اول فصل بشوم اما می‌شد دروازه‌بان باتجربه دیگری کنار بیرانوند داشته باشیم اما مشکلات مالی این اجازه را به ما نداد.
وی در مورد فاصله امتیاز با استقلال و امتیاز از دست دادن سپاهان در این هفته ادامه داد: این موضوع کار ما را سخت می کند. هر امتیازی که از دست می‌رود کار برای قهرمانی سخت می‌شود. لیگ سخت ایران این اتفاقات را هم دارد و به نظر من جزو دو، سه لیگ سخت آسیاست. همه تیم هایی که در لیگ برتر هستند باکیفیتند. هر بازی که در پیش است ممکن است هر اتفاقاتی داشته باشد.
گل محمدی درباره امتیازاتی که از تیم‌ها کسر شده و اینکه پرسپولیس اعلام کرده سقف بودجه را رعایت کرده گفت: محدودیت‌هایی که برای باشگاه‌ها درست شده وجود دارد. ما باشگاهی هستیم که باید همه چیز را شفاف کنیم. با سقف 15 میلیارد تومان برای بازیکنان تاپ به شرایط سختی رسیدیم. این رقمی بسیار پایین‌تر از پرداختی‌های باشگاه‌های رقیب ما است. البته برخی از باشگاه‌ها سقف ۳۰ و حتی ۴۰ میلیارد تومانی دارند و نمی دانم آنها چطور سقف بودجه نقل و انتقالات را رد نکرده‌اند! اینکه قراردادهای ۱۰۰ میلیونی هم اتفاق افتاده عجیب است و نمی‌دانم چطور می‌خواهند این ارقام را به رقم واقعی برسانند! عزیزانی که در بحث نظارت مشغول کار هستند حتما پاسخی راجع به این مساله داشته باشند. با توجه به بازیکنانی که این تیم‌ها گرفته‌اند کار سخت است. باید خودم را به ندانستن بزنم و زیاد به آنها فکر نکنم چون ذهنم درگیر می‌شود. امیدوارم شفاف سازی بهتر شود.
سرمربی پرسپولیس درباره اینکه باور می کند بازیکنی قراردادش را کسر کرده باشد افزود: نمی‌دانم چنین چیزی امکان دارد یا نه.

وی در خصوص اینکه تیمش امروز در دقایق زیادی بدون مهاجم تخصصی بازی کرد ادامه داد: وجود مهاجم باکیفیت برای هر تیمی که به خصوص در آسیا است نه یکی، بلکه حداقل دو تا لازم است اما خب این مشکلات مالی باشگاه و محدودیت‌هایی که هست اجازه نداد با چند بازیکنی که مد نظر ما بودند قرارداد ببندیم. کار برای ما سخت شده اما باید تلاش بیشتری می‌کردیم.

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه شما هم قراردادتان را کم می کردید تا مهاجم بگیرید تصریح کرد: چقدر باید کم می کردیم؟ باید کل قراردادم را کسر می کردم تا مهاجم بگیریم!
گل محمدی درباره تیم ملوان خاطرنشان کرد: ملوان تیم ریشه دار و باهویتی است که امسال تیم خوبی دارند. شاید امسال پدیده لیگ شوند. از هواداران ملوان در ابتدا هم تشکر کردم. جو عالی بود اما این ورزشگاه مناسب این هواداران نیست چون امکانات آن محدود است. جا دارد تا باشگاه ورزشگاه ۵۰-۴۰ هزار نفری داشته باشد. استعدادهای خوبی در این شهر هستند و می‌توانند از آنها به خوبی استفاده کنند.
سرمربی پرسپولیس درباره تغذیه بازیکنان و خوردن سیب زمینی و تخم مرغ آب پز در تمرینات هم ادامه داد: اجازه دهید وارد این مسائل نشویم. جایگاه پرسپولیس بزرگ است و با این صحبت‌ها این جایگاه را کم ارزش نکنیم. مشکلاتی هست که خیلی از آنها را نمی‌شود رسانه‌ای کرد.

وی در مورد داوری بازی امروز ادامه داد: من خطا در محوطه جریمه روی نعمتی را پنالتی دیدم اما امیدوارم کاظمی اشتباه نکرده باشد. قضاوت بازی امروز سخت بود. برای او آرزوی موفقیت دارم. فکر می کنم درباره داوری، کارشناسان حرف بزنند بهتر باشد.

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب