گل‌محمدی متعلق به پرسپولیس است و هیچ کجا نمی‌رود

رضا درویش: وقتی تمام راه‌های درآمدزایی ما را بسته‌اند، چطور منابع مالی را تامین کنیم؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: در نشست امروز هیات مدیره، با فسخ قرارداد یحیی گل محمدی مخالفت شد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، رضا درویش بعد از جلسه هیات مدیره باشگاه که صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: درخواست بازیکنان و سرمربی تیم به حق است اما بارها تاکید کردیم که تا زمانی که منابع مالی تامین نشود نمی‌توانیم پرداختی داشته باشیم.

وی افزود: معضل اقتصادی تیم بسیار دردسرساز است و باید به شکلی موانع آن برطرف شود. تیمی با این پتانسیل باید مجاری دیگری در پی این باشند که ما منابع مالی مان را تامین کنیم. در دنیا هیچ تیمی نیست که با اسپانسر یک پیراهن، هزینه‌ها را تامین کند. ما از هیچ امکان دیگری استفاده نمی‌کنیم.

درویش تصریح کرد: حق پخش تلویزیونی نداریم، بلیت فروشی هم که نداشته‌ایم، معدن و صنعت هم که نداریم. پس چطور باید منابع مالی را تامین کنیم؟! باید فکر کنیم و راهکار جدیدی را پیدا کنیم.

مدیر عامل پرسپولیس در مورد این که قرارداد گل محمدی تمدید خواهد شد، خاطرنشان کرد: خیلی از تیم‌هایی که مخالف و یا مقابل ما هستند دنبال این هستند که فشار را از روی خودشان بردارند و تیم ما را به حاشیه ببرند. وقتی پرسپولیس این همه قهرمانی به دست آورد، مخالفان این شرایط را برنمی‌تابند و حاشیه درست می‌کنند. وقتی اینها برای ما حاشیه درست کنند دیگر کسی سراغ حاشیه‌های خودشان نمی‌رود. مگر می‌شود در هفته چهارم سرمربی تیمی دنبال تمدید قرارداد باشد! متاسفانه برخی دنبال این هستند که برای پرسپولیس حاشیه درست کنند.

درویش ادامه داد: وقتی می‌گویند ما توانایی این را نداریم که پول ناهار تیم را بدهیم پس چرا می‌گویند آپشن‌ها و قراردادها را بدهید. معلوم است که وضعیت مالی باشگاه بسیار وخیم است. ما وارث بدهی‌های زیادی هستیم که از گذشته به ارث رسیده است. کل آپشن‌های بدهکاری ما به تیم ۶۰ – ۷۰ میلیارد تومان است.

مدیر عامل پرسپولیس با بیان این که تامین هزینه‌های مالی باشگاه زمانبر است، در واکنش به نوتیس‌هایی که گل‌محمدی داده و بی توجهی باشگاه گفت: من با ایشان در ارتباط بوده‌ام اما طبیعی است که وقتی پول نداریم نمی‌توانیم خواسته‌ها را برآورده کنیم. پولی نبوده که ما بخواهیم آپشن‌ها را پرداخت کنیم. باید به ما زمان می‌دادند تا بدهی‌های گذشته را بدهیم و سراغ قراردادهای این فصل برویم.

درویش در مورد غیبت گل محمدی در نشست هیات مدیره عنوان کرد: ایشان درخواست‌هایشان را داده‌اند و قرار شد در نشست هیات مدیره بررسی شود. ضمن این که ساعت ۱۰ هم تمرین داشتند و باید به محل تمرین می‌رفتند.

وی در مورد این که اگر گل محمدی نپذیرد و بخواهد برود چه می‌کنید گفت: این دست گل محمدی نیست که بخواهد برود. او متعلق به پرسپولیس است و هیچ کجا نمی‌رود.

رضا درویش در پاسخ به این پرسش که آیا فشاری از نهاد خاصی روی باشگاه وجود دارد که گل محمدی کنار گذاشته شود، گفت: هر نهادی وظیفه و کار خودش را انجام می‌دهد. فدراسیون فوتبال هم که دخالتی ندارد. نهادهای امنیتی هم که کار امنیتی می‌کنند. آقای باقری هم خودشان تمایل نداشتند همکاری کنند وگرنه هیچ فشاری وجود نداشت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر این که هیچ پولی در حساب باشگاه نیست، افزود: هیات مدیره نشست خواهد داشت تا راهکار حل این مشکل را پیدا کنیم. بزودی اسپانسرهای جدیدی خواهیم داشت و با سازمان خصوصی سازی هم جلسه خواهیم داشت تا بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس درخصوص اینکه گل‌محمدی مدعی است افراد اقتصادی عضو هیات مدیره این باشگاه کارایی ندارند و نمی‌توانند از برند پرسپولیس استفاده کنند، گفت: برای اینکه یک بستر اقتصادی برای درآمدزایی ایجاد شود، اینگونه نیست که فکر کنید. یک درختی هم برای میوه دادن مستلزم این است که 3-2 سال پس از کاشت از آن بهره ببرید. اینگونه نیست که همین الان رنگ سفید را قرمز کنید. برای درآمدهای پایدار باید دنبال راه‌های مختلف برویم. این موضوع را هم باید بیشتر مسئولان ذی ربط فکر کنند  که چگونه کار کنیم.

درویش اضافه کرد: تفاوت ما با تیم‎‌های دیگر این است وقتی یک تیم هوادار 20،30 یا 40 میلیونی دارد و نشاط اجتماعی برای جامعه فراهم می‌کند، مسئولان مملکت و اجتماع باید درآمدهای پایداری در نظر بگیرند. گرفتارتر از ما استقلال است. همانگونه که خود مدیرانش بارها نقل کرده‌اند. همه می‌دانند این درآمد به شکلی نیست که از فضای در اختیارمان بهره ببریم. باید حتما درآمدهای پایداری تعریف شود. ضمن اینکه کارگروه بسیار خوبی داریم که طرح‌های بسیار خوبی داده است اما برای عملیاتی شدن این طرح‌ها، دست کم 6 ماه یا یک سال زمان می‌برد تا بتوانیم از گوشه‌هایی از آنها ببریم.

وی درمورد بحث قطع شدن غذای بازیکنان پرسپولیس پس از باخت یا مساوی این تیم در فصل گذشته و غذا ندادن به آنها از 2 روز قبل، گفت: اینگونه نگفته‌اند. وقتی می‌گویم از لحاظ اقتصادی وضعیت بغرنجی داریم یکی از دلایلش همین است که پول ناهار برای تیم نداریم. پس در این حالت چگونه می‌گویند آپشن‌ها را نمی‌دهیم و بگویند اگر تا فردا ندهید، مشکل ایجاد می‌شود. من هم همین را می‌گویم. این مغایر صحبت ما نیست، بلکه در جهت صحبت ما است. وضعیت اقتصادی در باشگاه خراب است زیرا  وارث بدهی‌های گذشته بودیم. شاید نزدیک به 100 میلیارد تومان بدهی‌هایی را دادیم که اصلا ربطی به ما نداشت و در صورت‌های مالی گذشته هم نیامده بود که مثلا از 10 سال قبل بدهکار هستند.
وی در پاسخ به این سؤال که «این اتفاقات بازی با احساسات هواداران نیست؟»، گفت: این مسائل بیشتر مشکلاتش برای من و اعضای هیأت مدیره است که باید جوابگو باشیم. بازیکن و مربی با درآمدی که برای خودش متصور بوده، یک هزینه‌هایی برای خود ایجاد کرده و الان نتوانسته است تعهداتش را پرداخت کند. گل‌محمدی به ما گفت همین پولی که طلبکار هستیم را در یک حساب بگذارید تا طلب چند نفر از طلبکاران را پرداخت کنید. متأسفانه مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد و آن کسی که کم‌درآمد است و کمتر مشکل دارد و آن هم که درآمدش بیشتر است عملیاتی نشدن درآمدش مشکلات بیشتری برای او به وجود می‌آورد.

درویش در واکنش به اینکه آپشن‌های بازیکنان میلیاردی است، عنوان کرد: آپشن‌ها به فراخور قراردادهاست و هرچقدر قرارداد باشد چنددرصدش آپشن است البته اگر محقق شود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که در حساب باشگاه چقدر پول است؟ خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حساب باشگاه هیچ پولی نیست و منتظر هستیم تا جلسه‌ای با سازمان خصوصی‌سازی برگزار کنیم تا از بخشی منابع‌مان استفاده کنیم. یک قراردادی هم با ایرانسل داریم و قرارداد ما با آنها هم زمانی است، یعنی اینکه هفته چندم بگذرد پرداختی خواهند داشت. بانک شهر هم همیشه به ما محبت داشته است و یکسری تعهدات ما به آنها داریم و بانک شهر باید یک مقدار بیشتر با ما راه بیایند تا مشکلات‌مان را مرتفع کنیم.

وی در خصوص اینکه گل‌محمدی گفته بود که باشگاه پرسپولیس خیلی بهتر می‌تواند از برند خود استفاده کند، گفت: بین طرح یا عملیاتی کردن موضوع خیلی فاصله است. ما یک کمیته اقتصادی داریم که همه‌شان نخبگان اقتصادی هستند، من از روزی که آمدم با خودم آورده‌ام. روزی که آمدیم خیلی طرح‌های خوبی متصور بودند و وقتی وارد عملیات کاری شدیم دیدیم که این‌طور نیست.  از برند باشگاه می‌توان بهتر استفاده کرد ولی در ایران هنوز جایی اتفاق نیفتاده است. فکر نمی‌کنم در ایران باشگاهی مثل پرسپولیس از پیراهنش حدود 200 میلیارد تومان درآمدزایی کرده باشد. اگر فضاهای دیگری در اختیار داشته باشیم یقینا درآمدزایی بیشتری خواهیم داشت. الان چند طرح در دست داریم تا درآمدهای دیگری داشته باشیم. پرسپولیس مثل باشگاه‌های خصولتی نیست که تامین شوند، باشگاه ما صددرصد آن تقریبا دولتی است یک ریال بودجه دولتی برای آن ممنوع است. پرسپولیس و استقلال شاید 40-50 میلیون هوادار دارند، مسئولان امر یک نقش مسئولیت اجتماعی در قبال این دو تیم دارند. پرسپولیس وقتی قهرمان می‌شود و نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق می‌کند چه چیزی از این موضوع گیرش می‌آید و چه هزینه‌ای برایش انجام می‌شود.

درویش در پایان در واکنش به غیبت بازیکنان در تمرینات تصریح کرد: بازیکنان می‌خواستند این موضوع را برسانند که اگر تمرین می‌کنیم و صدای‌مان را بشنوید که تا چه زمانی منتظر پرداخت طلب‌مان باشیم. ما از قبل دنبال این موضوع بودیم و شاید منظورشان این بود که سازمان‌های ذیربط هم صدای آنها را بشنوند تا به فریاد ما برسند.

دیدگاه‌ها (1)

  1. نادر نگهبان

    با سلام، در پاسخ به اظهارات آقای درویش باید عرض کنم ایشان می‌تواند به تیم رقیب یعنی استقلال نگاه کند! چندین میلیارد بدهی دارند، از سقف تعیین شده عبور کردند چندین بازیکن خوب گرفتند، جعل اسناد کردند و درآمد اسپانسر بیشتر گرفتند، پنجره بسته را باز کردند، با رئیس جمهور و وزرای کابینه هم مرتبا جلسه می‌گذارند و مشکلات مالی‌شان را بهتر پرسپولیس حل کردند، اگر آقای درویش یا اعضا هیئت مدیره نمی‌توانند با مسئولین برای حل مشکلات مالی ملاقات کنند پس خودشان مشکل دارند!! چرا دولت که دست از سر پرسپولیس برنمی‌دارد کمک مالی نمیکند؟ آقای درویش مطالبه گری نمی‌کند و هواداران را ساده لوح می‌داند!!

افزودن دیدگاه در خصوص این مطلب