کنفدراسیون فوتبال آسیا به نامه باشگاه پرسپولیس پاسخ داد

کنفدراسیون فوتبال آسیا به نامه باشگاه پرسپولیس پاسخ داد

کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به نامه باشگاه پرسپولیس تاکید کرد؛ کارت زردهای مرحله حذفی به فصل بعد انتقال پیدا نمی‌کند و فقط کارت قرمز به فصلی دیگر منتقل می‌شود. همچنین باشگاه پرسپولیس روز گذشته اعتراض خود به دو اشتباه داور در دیدار با الدحیل را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام داشت.

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس علاوه بر بررسی کارشناسان خود در پی مشورت با برخی ناظران ایرانی کنفدراسیون و یک مقام ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن آگاهی از ماده ۳۸.۴ آیین نامه انضباطی و اخلاقی که در آن تاکید شده فقط کارت قرمز و اخراج و محرومیت‌های انضباطی به فصلی دیگر منتقل می‌شود با توجه به ماده ۵۷ آیین‌نامه مسابقات که در آن قید شده کارت زردهای مرحله پلی اف، گروهی و نیمه نهایی حذف می‌شود به دلیل دریافت دو کارت زرد در دو دیدار رفت و برگشت مرحله حذفی و بمنظور رفع ابهام و هرگونه شک و شبهه با ذکر اخطارهای دریافتی معزعلی نامه‌ای را  از طریق فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده بود و امروز پاسخ آن را دریافت کرد.

در این نامه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا  قید شده که طبق ماده ۳۸.۴ آیین نامه  فقط اخراج‌ها به فصل بعدی منتقل می‌شود‌.

همچنین باشگاه پرسپولیس روز گذشته ضمن ارسال ویدیویی از اشتباهات متعدد داوری از فصل گذشته که منجر به حذف تیم از مرحله گروهی شد، به داوری دیدار با الدحیل اعتراض کرد.

کارشناسان داوری نسبت به خطای مانژوکیچ روی نادری قبل از گل اول اتفاق نظر داشته و برخی نیز تاکید کرده بودند بازیکن الدحیل می‌بایست در دقیقه ۴۱ بخاطر تکل خطرناک روی مهدی ترابی اخراج می‌شد.

باشگاه پرسپولیس علاوه بر چند مورد از اشتباهات مسلم داوران در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا ویدیوی اشتباهات  داوری در فصل ۲۰۱۸ و بویژه گل آفساید کاشیما در بازی رفت لیگ قهرمانان و دو اشتباه مسلم داور در نیمه نهایی سال ۲۰۱۷ مقابل الهلال را نیز برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد تا برای آنها مشخص شود که پرسپولیس تا چه اندازه از اشتباهات داوری طی فصول گذشته متضرر شده است.

باشگاه پرسپولیس ابراز امیدواری کرده که این اشتباهات به ضرر پرسپولیس تکرار نشود‌.

نظرات