با وجود همه اتفاقات، ایران هنوز از قدرت‌های فوتبال آسیا است/ عبدی: بچه‌ها باید استانداردهای بالاتری را در نیم فصل دوم ارائه کنند

با وجود همه اتفاقات، ایران هنوز از قدرت‌های فوتبال آسیا است/ عبدی: بچه‌ها باید استانداردهای بالاتری را در نیم فصل دوم ارائه کنند

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با این تغییر 40، 50 درصدی و با رسیدن به هماهنگی، منتظر حرکت رو به جلو در نیم فصل دوم هستیم و بچه‌ها باید با برآورده کردن انتظارات، استانداردهای بالاتری را ارائه کنند.

حسین عبدی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: پرسپولیس با توجه به زمان و منابع مالی که در اختیار داشت، اقدام به جذب بازیکن کرد و البته باشگاه در همین مقطع با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد، با این وجود سعی شد تا حد امکان و با توجه به سلیقه فنی روی رفع کمبودها کار شود و امیدواریم این بچه‌ها به ما کمک کنند.

وی درباره حساسیت‌های موجود روی خریدهای خارجی پرسپولیس و بویژه تادئو، ادامه داد: هر اتفاقی در پرسپولیس با بیشترین حساسیت دنبال می‌شود. شناخت شخص من از این بازیکن از طریق فیلم بازی‌هایش بود که آخرین آن مربوط به 30 روز قبل از حضورش در پرسپولیس می‌شد. شاید الان ما در شرایط نیم فصل باشیم ولی برای او مثل این است که بخواهد فصل جدیدی را شروع کند.

مربی پرسپولیس درباره اینکه از مشکلات پرسپولیس برای جمع‌آوری امتیازات، عدم گلزنی بود و چقدر امیدوارند با تادئو به این روند کمک شود، خاطرنشان کرد: مساله این است که او تنها گزینه نیست. با توجه به نوع بازی که از او در فیلم دیدیم، انتظار داریم وی به بهتر شدن و شروع روند گلزنی کمک کند اما با پشت سر گذاشتن یک نیم فصل نفراتی که بودند، خودشان را کاندید می‌کنند چون شرایط متفاوتی دارند. برنامه این است که دو بازیکن خارجی دیگر را هم جذب کنیم و فکر می‌کنم با حدود 40 تا 50 درصد تغییر، رو به جلو حرکت کنیم. البته باید در این فرصت هماهنگی لازم ایجاد شود. به هر حال از بازیکنان انتظار می‌رود در مسوولیت‌هایی که دارند، انتظارات را بر آورده کرده و استانداردها را بالا برند.

عبدی درباره اهداف اردوی امارات تصریح کرد: اول باید دید فلسفه برپایی اردو چیست. همینطور نمی‌شود اظهار نظر کرد. تیم‌های بزرگ و کوچک در طول سال اردوهای متوالی می‌روند و هر اردو با هدف متفاوتی انجام می‌شود. گاهی برنامه بدنسازی دارید، گاهی قرار است حال و هوا و فضای تیم عوض شود، گاهی دنبال جدا کردن تیم از دیگران و گاهی دنبال جمع کردن نفرات در یک جا هستید. گاهی اردو شبیه یک تور می‌شود و اهداف تبلیغاتی یا اقتصادی دارد. حتی گاهی باشگاه‌ها بازیکنان را با خانواده به اردو می‌برند. ما هم در این اردو چند هدف را دنبال می‌کنیم. بعد از بدنسازی سنگین جهت آغاز فاز جدید نیاز به محلی با اکسیژن بیشتر داشتیم. همچنین می‌خواستیم جایی باشیم که فرصت بازی دوستانه و بین‌المللی فراهم آید. با این شرایط سفرهای چند روزه را مرور می‌کردیم و همچنین بچه‌ها را دور از استرس‌ها، فشارها و حاشیه‌های معمول آماده می‌کردیم.

پیشکسوت و مربی پرسپولیس درباره دیدگاه خود از شرایط تیم ملی و جام ملت‌ها گفت: در این جام تیم‌های بزرگ و کوچک از هم جدا هستند و یک تفکیک مشخص بوجود آمده است اما تیم‌های هم سطح هم زیاد هستند. به طور کلی پیشرفت زیادی در فوتبال آسیا دیده نمی‌شود ولی تغییر نسل مشهود است. از تیم‌های جالب این دوره امارات است. هر چند آنها متکی به یکی، دو مهره از جمله همان شماره 19 هستند که بهترین بازیکن فوتبال حوزه خلیج فارس شد. این تیم محصول همان تیمی است که به المپیک رفت. در واقع آنها از چند سال قبل برنامه‌ریزی کردند تا به این نقطه رسیدند. این تیمی است که اکثر نفرات آن از نوجوانان با هم بودند و هماهنگی خوبی دارند و نباید آنها را دست کم گرفت.

عبدی ادامه داد: تیم‌هایی مثل ازبکستان، عربستان و چین هم بد نبوده‌اند ولی کره، ژاپن و استرالیا فاصله را حفظ کرده‌اند. ایران شکل بازی ژاپن و استرالیا را انجام نمی‌دهد که مداوم فشار می‌آورند ولی با وجود تمام اتفاقاتی که روی داده است، ایران نشان داد همچنان از قدرت‌های آسیا است و آسیا هنوز در چند تیم خلاصه می‌شود.

نظرات